Żona Bruce'a Willisa Emma Heming Willis opublikowała w niedzielę w mediach społecznościowych wideo, w którym zwróciła się z apelem do fotoreporterów. Jak zaznaczyła, jej celem jest szerzenie świadomości na temat demencji i tego, z czym ta choroba się wiąże zarówno dla pacjentów, jak i ich rodzin.
- Osoby, które zajmują się opieką nad ludźmi z demencją wiedzą, jak trudne i stresujące może być wyjście z nimi i ich bezpieczne przeprowadzenie do celu - zaznaczyła na początku nagrania Heming Willis. Jak dodała, trudności te mogą występować nawet podczas tak prozaicznych i codziennych czynności, jak wyjście na kawę.
W dalszej części wideo żona amerykańskiego aktora przytoczyła niedawną sytuację, gdy podczas jednego z takich wypadów znajomi Willisa musieli bronić go przed napastliwymi fotoreporterami. W momencie, w którym głos kobiety zaczął się łamać, przerwała relację, nie precyzując, jak skończyła się ta historia.
Żona Bruce'a Willisa apeluje do paparazzich: "Po prostu tego nie róbcie"
- Wiem, że na tym polega wasza praca - zaznaczyła Heming Willis, zwracając się już bezpośrednio do przedstawicieli mediów. - Proszę jednak, nie krzyczcie na mojego męża, nie pytajcie go, jak się miewa … po prostu tego nie róbcie, dobrze? - zaapelowała. - Dajcie mu przestrzeń, pozwólcie naszej rodzinie lub komukolwiek, kto z nim będzie, na bezpieczne przeprowadzenie go od punktu 'A' do punktu 'B' - dodała, kończąc nagranie.
16 lutego Emma Heming Willis, wraz z byłą żoną aktora i jego pięcioma córkami, podpisała się pod wspólnie wydanym oświadczeniem, wyjawiającym szczegóły choroby aktora. Jak wówczas podano, Bruce Willis "cierpi na formę demencji, nazywaną otępieniem czołowo-skroniowym".
"Otępienie czołowo-skroniowe to okrutna choroba, o której wielu z nas nigdy nie słyszało, a może dotknąć każdego. W przypadku osób poniżej 60. roku życia otępienie czołowo-skroniowe jest najczęstszą formą demencji, a ponieważ postawienie diagnozy może zająć lata, choroba jest prawdopodobnie znacznie bardziej rozpowszechniona, niż nam się wydaje. Obecnie nie ma lekarstwa na tę chorobę, co, jak mamy nadzieję, zmieni się w nadchodzących latach" - wyjaśniła rodzina Willisa.
ZOBACZ TEŻ: Matka Bruce'a Willisa "nie jest pewna, czy syn ją rozpoznaje". Aktor choruje na otępienie czołowo-skroniowe
Bogata kariera aktorska Bruce'a Willisa
Bruce Willis w połowie lat 70. zdał na wydział aktorski Montclair State University, którego nie ukończył. Karierę rozpoczynał w teatrze. Uwagę widzów zwrócił na siebie w latach 1985-1989, gdy wcielił się w postać Davida Addisona, jednego z bohaterów serialu "Na wariackich papierach". Najbardziej znany jest jednak z roli Johna McClane'a w "Szklanej pułapce". To właśnie ten film dał mu status gwiazdy. Zagrał w sequelach "Szklanej pułapki" z 1990, 1995, 2007 i 2013 roku. Oprócz tego rozpoznawalność przyniosły mu m.in. filmy: "Ze śmiercią jej do twarzy", "Pulp Fiction", "12 małp", "Piąty element", "Armageddon", "Szósty zmysł, "Sin City: Miasto grzechu", "Split" czy "Glass". W 1987 roku został nagrodzony Złotym Globem (za "Na wariackich papierach") i nagrodami Emmy - w 1987 roku ("Na wariackich papierach") i 2000 roku ("Przyjaciele").
Gwiazdor przerwał karierą aktorską w 2022 roku w związku z pogarszającym się stanem zdrowia.
Źródło: Los Angeles Times, tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Joe Seer/Shutterstock