Ostatni wpis przed śmiercią Sinead O'Connor poświęciła synowi

Źródło:
People, TVN24
Irlandzka piosenkarka Sinead O'Connor nie żyje. Miała 56 lat
Irlandzka piosenkarka Sinead O'Connor nie żyje. Miała 56 latReuters
wideo 2/4
Irlandzka piosenkarka Sinead O'Connor nie żyje. Miała 56 latReuters

Sinead O'Connor zmarła 26 lipca w wieku 56 lat. "Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście naszej ukochanej Sinead" - napisali jej bliscy. Wybitnie utalentowana artystka osierociła troje dzieci. Sama w styczniu 2022 roku przeżyła wielką tragedię. Jej syn Shane zaginął, tydzień później poinformowano, że nie żyje. "Był miłością mojego życia, lampą mojej duszy" - napisała artystka w ostatnim wpisie na dziewięć dni przed śmiercią.

"Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście naszej ukochanej Sinead. Jej rodzina i przyjaciele są zdruzgotani i proszą o prywatność w tym bardzo trudnym czasie" - przekazali w oświadczeniu bliscy piosenkarki.

Wokalistka - której największym przebojem stało się "Nothing Compares 2 U" z 1990 roku - urodziła czworo dzieci. W styczniu 2022 roku przeżyła tragiczną śmierć syna. Chociaż w życiu zmagała się z wieloma problemami, a sama miała trudne relacje z matką, ze swoich synów i córki była - jak pisze "People" - "niesamowicie dumna".

Dziennikarz muzyczny Piotr Metz w rozmowie na antenie TVN24 wspominał wywiad, który przeprowadził z O'Connor w Londynie. - Ona była bardzo niedługo po narodzinach jej syna i była bardzo tym przejęta. Pamiętam, jak zapytałem ją na początek, wiedząc, w jakim momencie życia ją spotykam, czy śpiewa swojemu dziecku kołysanki. Uśmiechnęła się i przez chwilę była zupełnie kimś innym niż potem, kiedy już rozmawialiśmy trochę o płycie, trochę o promocji.

W 2021 roku w rozmowie z amerykańskim tygodnikiem "People" Sinead O'Connor opowiedziała o swoich dzieciach i ich życiowych wyborach.

Jake Reynolds: "Nie zadzieraj z abuelitą"

Sinead O'Connor urodziła pierwsze dziecko, syna Jake'a Reynoldsa, w 1987 roku, mając 21 lat. Jego ojcem jest pierwszy mąż artystki, muzyk i producent John Reynolds. Małżeństwo trwało cztery lata. W 2015 roku Jake Reynolds powitał na świecie swoje pierwsze dziecko, chłopca, dzięki czemu 49-letnia Sinéad O'Connor została babcią. Ogłosiła to na Facebooku, publikując rysunek z napisem "To chłopiec" obok podpisu: "Nie zadzieraj z abuelitą" (babcią - hiszp.).

Rozmawiając z "People", O'Connor przyznała: "Widuję [moje dzieci] tak często, jak one mnie chcą widzieć". Ujawniła również, że jej najstarszy syn i córka pracują w branży gastronomicznej: Jake jest szefem kuchni, a Roisin cukiernikiem.

Córka Roisin Waters: "Bałam się, że wejdzie do branży muzycznej"

W 1995 roku Sinead O'Connor powitała na świecie swoją pierwszą i jedyną córkę Roisin ze związku z dziennikarzem Johnem Watersem. Po jej narodzinach rodzice stoczyli walkę o opiekę nad dzieckiem. Ze względu na problemy ze zdrowiem wokalistka - jak donosiło MTV News w 1999 roku - miała ostatecznie przekazać Watersowi opiekę nad Roisin.

W 2014 roku Roisin wystąpiła publicznie ze swoją matką w islandzkiej telewizji, śpiewając z nią w duecie. Choć ma - jak przyznała jej matka - "znakomity głos", zdecydowała się zostać cukiernikiem. Sinead O'Connor powiedziała w rozmowie z "People", że przyjęła to z ulgą. "Bałam się, że wejdzie do branży muzycznej, ponieważ myślałam, że będą ją traktować tak, jak traktują mnie. Nie chciałam tego" - mówiła.

Shane Lunny: "Zawsze będziesz moim światłem"

W 2004 roku Sinead O'Connor urodziła trzecie dziecko, syna o imieniu Shane, ze związku z irlandzkim piosenkarzem Donalem Lunnym. Rozmawiając z "People" w 2021 roku, wokalistka nazwała Shane'a "prawdziwym synkiem mamusi… Po prostu kocha swoją mamę od dnia, w którym się urodził". W wywiadzie dodała, że jej nastoletni syn "nie koncentruje się na przygotowaniach do college'u" i ma nadzieję "pójść w ślady matki".

"To jeden z tych, którzy ciągle powtarzają, że chcą zostać muzykiem" - powiedziała. "Jest genialnym mówcą. Kiedy miał osiem lat, został wysłany do pewnej organizacji, która oceniła jego intelekt. Powiedzieli, że ma słownictwo jak 16-latek. Genialnie posługuje się językiem angielskim. Chce być raperem i byłby w tym świetny, ponieważ jest mistrzem słowa".

W styczniu 2022 roku O'Connor przeżyła wielką tragedią. Shane zaginął, tydzień później poinformowano o jego śmierci. Miał 17 lat. "Mój piękny syn, Nevi'im Nesta Ali Shane O'Connor, światłość mojego życia, postanowił zakończyć dziś swoją ziemską walkę i jest teraz z Bogiem" - napisała wówczas na Twitterze. "Niech spoczywa w pokoju i niech nikt nie idzie za jego przykładem. Moje dziecko. Tak bardzo cię kocham. Proszę, spoczywaj w pokoju".

W kolejnym poście piosenkarka zacytowała na Twitterze piosenkę Boba Marleya, którą zadedykowała Shane’owi. "To dla mojego Shaneya. Światło mojego życia. Lampa mojej duszy. Moje niebieskookie dziecko" - pisała. "Zawsze będziesz moim światłem. Zawsze będziemy razem. Żadna granica nie może nas rozdzielić".

Jak informuje "People", na kilka dni przed śmiercią, 17 lipca, O'Connor pisała o śmierci syna na Twitterze: "Od tamtej pory żyję jak nocny upiór. Był miłością mojego życia, lampą mojej duszy. Byliśmy jedną duszą rozdzieloną na dwie połowy. Był jedyną osobą, która kochała mnie bezwarunkowo. Bez niego gubię się w bardo" (stan pośredni między śmiercią a kolejnymi narodzinami - red.).

Jeszua Bonadio: "Może zrobić wszystko"

Czwarte dziecko O'Connor, syn o imieniu Yeshua Bonadio, urodziło się w 2006 roku. Jego ojcem jest Frank Bonadio. W 2021 roku O'Connor mówiła o zainteresowaniach nastolatka, zauważając, że jest "niesamowitym muzykiem… Niewiarygodnie gra na pianinie i wszystkim i ma niesamowity głos".

Zauważyła jednak, że jeśli chodzi o karierę, Jeszua "może zrobić wszystko". - Jest w połowie Amerykaninem, więc myśli o studiach w Stanach - powiedziała wówczas. - Jego ojciec jest naukowcem. Więc zobaczymy.

ZOBACZ TEŻ: Londyńska policja o śmierci Sinead O'Connor

Autorka/Autor:az

Źródło: People, TVN24

Pozostałe wiadomości

Przełamanie impasu w Kongresie w sprawie amerykańskiego pakietu pomocy dla Ukrainy niestety znaczy, że Amerykanie mają bardzo ponure prognozy dotyczące Ukrainy - powiedział w sobotę w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Jerzy Marek Nowakowski, prezes Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego. Jak dodał, "wygląda na to, że jest osobista zgoda Trumpa na tę decyzję". - Zrozumiał, że żarty się skończyły - stwierdził Nowakowski.

Nowakowski: środowisko Trumpa to nie jest banda wariatów

Nowakowski: środowisko Trumpa to nie jest banda wariatów

Źródło:
TVN24

Dwa samoloty F-16 - jeden pilotowany przez człowieka, drugi przez sztuczną inteligencję (AI) - zmierzyły się nad bazą sił powietrznych USA Edwards Air Force Base w stanie Kalifornia. Agencja do spraw Zaawansowanych Projektów Obronnych (DARPA) nie ujawniła, która maszyna wygrała starcie. Podała jednak, że wyniki pokazują "historyczną zmianę w lotnictwie".

"Historyczna zmiana w lotnictwie". Człowiek w F-16 starł się z maszyną pilotowaną przez sztuczną inteligencję

"Historyczna zmiana w lotnictwie". Człowiek w F-16 starł się z maszyną pilotowaną przez sztuczną inteligencję

Źródło:
PAP

Wenecja wprowadza specjalny system rezerwacji wizyt w mieście, a także opłatę w wysokości pięciu euro za wstęp do historycznego centrum. Ma ona obowiązywać jednak tylko w wybranych dniach od 25 kwietnia do 14 lipca. Zostaną nią objęci także tylko ci turyści, którzy nie zatrzymają się w mieście na nocleg. To pierwszy test takiego rozwiązania na świecie.

Rezerwacje i opłaty za wstęp do miasta. "Nikt wcześniej nie wprowadził takiego eksperymentu"

Rezerwacje i opłaty za wstęp do miasta. "Nikt wcześniej nie wprowadził takiego eksperymentu"

Źródło:
PAP

Około 30 osób odniosło obrażenia po tym jak prom pasażerski uderzył w nabrzeże w porcie w Neapolu. Statek podróżował z wyspy Capri. Przypuszcza się, że przyczyną wypadku był gwałtowny poryw wiatru.

Wypadek w porcie w Neapolu. Prom uderzył w nabrzeże, dziesiątki pasażerów rannych

Wypadek w porcie w Neapolu. Prom uderzył w nabrzeże, dziesiątki pasażerów rannych

Źródło:
PAP, The Maritime Executive

Siły bezpieczeństwa Iraku poinformowały, że ich stanowisko dowodzenia w bazie wojskowej Kaiso, około 50 kilometrów na południe od Bagdadu, zostało zaatakowane z powietrza. Przedstawiciel irackiego ministerstwa spraw wewnętrznych, cytowany przez AFP, mówił, że "jedna osoba zginęła a osiem zostało rannych". CNN podaje, że Izrael nie przeprowadził ataków. Centralne Dowództwo USA także oświadczyło, że nie ma nic wspólnego z eksplozją.

Silna eksplozja w bazie wojskowej w pobliżu Bagdadu

Silna eksplozja w bazie wojskowej w pobliżu Bagdadu

Źródło:
PAP

W Grójcu jeden z kierowców zauważył niebezpiecznie poruszający się samochód. Wezwał policję i zajechał drogę toyocie. Okazało się, że jej kierowca był pijany. Jak podała policja, miał blisko trzy promile alkoholu. Kierujący stracił prawo jazdy i pożegnał się z samochodem.

"Zajechał drogę podejrzanemu i nie pozwolił mu uciec". Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

"Zajechał drogę podejrzanemu i nie pozwolił mu uciec". Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W kawiarniach to pospolity widok, że klienci zamawiają kawę i godzinami przesiadują z laptopami w lokalu. Nowe są jednak refleksje restauratorów, którzy liczą kasę i widzą, o ile więcej zarobiliby, gdyby stolik służył kilku towarzyskim spotkaniom. Są już tacy, którzy idą dalej i wprowadzają kawiarnie wolne od laptopów. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Restauratorzy mówią "nie" pracy z ich lokali. "Stali goście skarżyli się, że nie mogą usiąść"

Restauratorzy mówią "nie" pracy z ich lokali. "Stali goście skarżyli się, że nie mogą usiąść"

Źródło:
TVN24

Jeż spuchnięty do rozmiarów piłki futbolowej został znaleziony w Anglii. Zwierzę wymagało natychmiastowej opieki weterynaryjnej - niezwykłe "nadmuchanie" ciała to bowiem objaw poważnego schorzenia, które może skończyć się jego śmiercią.

Jeż spuchł do rozmiarów piłki futbolowej. "Skóra rozciągnęła się do granic możliwości"

Jeż spuchł do rozmiarów piłki futbolowej. "Skóra rozciągnęła się do granic możliwości"

Źródło:
BBC, Wild Hogs Hedgehog Rescue

Zorza polarna pojawiła się na polskim niebie w sobotnią noc. W jej obserwacji nie przeszkodziły nawet chmury, których gruba warstwa otulała w nocy część naszego kraju. Zdjęcie zjawiska otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zza zasłony chmur wyjrzały światła północy

Zza zasłony chmur wyjrzały światła północy

Aktualizacja:
Źródło:
Z głową w gwiazdach, tvnmeteo.pl, Kontakt 24
Samotny jak młody mężczyzna. Aplikacje randkowe tylko pogłębiają problem

Samotny jak młody mężczyzna. Aplikacje randkowe tylko pogłębiają problem

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Politico oceniło, że spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson zdecydował się odblokować kwestię pomocy dla Ukrainy między innymi z powodu alarmujących raportów amerykańskiego wywiadu. Portal wskazał też na rolę Donalda Trumpa w tej kwestii oraz jego spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Co wpłynęło na spikera Izby Reprezentantów? Kongresmeni o "dość mocnym" raporcie na temat wojny

Co wpłynęło na spikera Izby Reprezentantów? Kongresmeni o "dość mocnym" raporcie na temat wojny

Źródło:
PAP

Donald Trump chce się odegrać na Wołodymyrze Zełenskim. Przed wyborami, które przegrał z Joe Bidenem, on dzwonił nawet do Zełenskiego i go trochę szantażował - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Włodzimierz Cimoszewicz, były premier, były szef MSZ i były minister sprawiedliwości. Odniósł się także do ostatniego spotkania Andrzeja Dudy z Trumpem w Nowym Jorku.

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Źródło:
TVN24

Andrzej Duda w Vancouver spotkał się z przedstawicielami kanadyjskiej Polonii. Prezydent w swoim wystąpieniu wspomniał o trudnej sytuacji międzynarodowej w związku z toczącą się wojną w Ukrainie. - Trudne czasy przyszły dla naszej części Europy, ale wierzymy w to, że damy radę - mówił Duda. Podziękował też kanadyjskiej Polonii za lobbing na rzecz dołączenia Polski do NATO.

Andrzej Duda spotkał się z kanadyjską Polonią

Andrzej Duda spotkał się z kanadyjską Polonią

Źródło:
TVN24, PAP

Białostoccy policjanci zatrzymali 43-latka, podejrzanego o oszukanie dwóch seniorek. Mężczyzna miał zabrać im łącznie ponad 55 tysięcy złotych. Podejrzany trafił na trzy miesiące do aresztu, grozi mu osiem lat więzienia.

Syn "spowodował wypadek", a wnuk "potrącił ciężarną". Oszust okradł dwie seniorki

Syn "spowodował wypadek", a wnuk "potrącił ciężarną". Oszust okradł dwie seniorki

Źródło:
tvn24.pl

W najbliższą niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Choć głosować będą mieszkańcy tylko niektórych polskich miast, cisza wyborcza obowiązywać będzie w całym kraju.

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W niedzielę mieszkańcy 748 gmin i miast w Polsce wybiorą wójtów, burmistrzów i prezydentów w drugiej turze wyborów samorządowych. W TVN24 i TVN24 GO będziemy śledzić przebieg głosowania w całej Polsce. O 20.30 rozpocznie się Wieczór Wyborczy, w trakcie którego podamy sondażowe wyniki i pierwsze komentarze.

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Milczące anioły - tak się mówi na dzieci, które przestają mówić, chodzić, wodzić za rodzicami wzrokiem. Rodzice dziewczynek z zespołem Retta widzą, że cierpią. Wśród nich jest Gaja - na razie nie da się jej wyleczyć, ale rozwój choroby można spowolnić. Być może do czasu, gdy nauczymy się ją leczyć. Na tę terapię trzeba mnóstwa pieniędzy. Lena już ją stosuje i widać, że warto.

Choroba, która zmienia dziewczynki w milczące anioły. Rzeczywistość dzieci chorych na zespół Retta

Choroba, która zmienia dziewczynki w milczące anioły. Rzeczywistość dzieci chorych na zespół Retta

Źródło:
Fakty TVN

W piątek w alei Niepodległości spłonął samochód elektryczny wart około milion złotych. Jego kierowca chciał uniknąć zderzenia z innym autem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup. Auto zajęło się ogniem. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać moment uderzenia.

Najpierw dym, po kilku sekundach żywy ogień. Moment uderzenia w słup i pożar luksusowego elektryka

Najpierw dym, po kilku sekundach żywy ogień. Moment uderzenia w słup i pożar luksusowego elektryka

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Kokosanka, pingwinia albinoska z gdańskiego zoo została "Pingwinem Roku". Dzięki głosom internautów, pokonała rywali z całego świata. Jej ogromna popularność może przyczynić się teraz do ratowania żyjących na wolności afrykańskich ptaków.

Albinoska z Gdańska "Pingwinem Roku". Zdeklasowała rywali z całego świata

Albinoska z Gdańska "Pingwinem Roku". Zdeklasowała rywali z całego świata

Źródło:
gdańsk.pl

"Showmen" to tytuł biografii Wołodymyra Zełenskiego, która była pisana w ciągu pierwszego roku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jej autorem jest Simon Shuster - dziennikarz "Time" o ukraińskich i rosyjskich korzeniach, który dorastał jednak w Stanach Zjednoczonych. Shuster postacią Zełenskiego zainteresował się jeszcze zanim ten rozpoczął karierę polityczną. Gdy został prezydentem i zaczęła się inwazja, towarzyszył Zełenskiemu i w schronie w Kijowie i w czasie wyjazdów na front. Shuster przeprowadził też rozmowy z osobami z najbliższego kręgu Zełenskiego. O tym, jak Zełenski z celebryty i komika stał się mężem stanu opowiedział "Faktom o Świecie" TVN24 BiS.

Autor biografii prezydenta Ukrainy: Zełenski stał się przywódcą czasów wojny w stylu Churchilla

Autor biografii prezydenta Ukrainy: Zełenski stał się przywódcą czasów wojny w stylu Churchilla

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24

Dziennikarze TVN i TVN24 zostali w piątek w Gdyni nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego. Zdobyli wszystkie nagrody w kategorii Reportaż Filmowy. Nagrodę specjalną "Człowiek Wrażliwy" otrzymała dziennikarka TVN24 Ewa Ewart.

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o antywojennym thrillerze "Civil War". Młodzi twórcy będą mogli powalczyć o 100 tysięcy złotych na realizację etiudy w konkursie organizowanym między innymi przez stację TVN. Powody do radości mają fani Shakiry, która zapowiedziała międzynarodowe tournée. Céline Dion z kolei przedstawi walkę z chorobą w filmie dokumentalnym.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl