Premiery kinowe - kwiecień 2022. Filmy, które warto zobaczyć. Najciekawsze nowości w kinach

Źródło:
tvn24.pl
Zwiastun dokumentu "Film balkonowy" Pawła Łozińskiego
Zwiastun dokumentu "Film balkonowy" Pawła ŁozińskiegoAgainst Gravity
wideo 2/4
"Film balkonowy" Pawła ŁozińskiegoAgainst Gravity

Kwiecień - jeśli chodzi o premiery kinowe - to przede wszystkim festiwalowe perełki. Poruszające dokumenty, zachwycające filmy animowane i komedie - to niektóre z nich. Na co wybrać się w kwietniu? O tym w autorskim przeglądzie premier kinowych kwietnia.

Chociaż pandemia COVID-19 trwa, kina wróciły do funkcjonowania sprzed marca 2020 roku. A w kwietniu repertuar kin zasili aż 28 nowych tytułów, które z pewnością zaspokoją każde gusta - nie tylko fanów kina artystycznego czy niezależnego. Z tego gąszczu tytułów, wyłania się pięć, na które warto zwrócić szczególną uwagę, bo to o nich w ostatnim roku było głośno - głównie za sprawą festiwali.

"Film balkonowy"

Paweł Łoziński, twórca ponad 20 filmów dokumentalnych, od dawna uznawany jest za jednego z najlepszych dokumentalistów w historii polskiej kinematografii. Swoim najnowszym tytułem "Film balkonowy" umacnia tę pozycję. Film miał światową premierę w ramach Tygodnia Krytyków Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno, gdzie zdobył Grand Prix tej sekcji. W kolejnych miesiącach "Film balkonowy" nagrodzony został podczas kolejnych festiwali: Millenium Docs Against Gravity, Dok Leipzig, Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu", Międzynarodowy Festiwal Dokumentu FIPADOC w Biarritz, Trieste Film Festival. W końcu tytuł doceniła Polska Akademia Filmowa trzema nominacjami do Polskich Nagród Filmowych Orły w kategorii: najlepszy film dokumentalny, najlepsza reżyseria oraz najlepszy montaż.

"Film balkonowy" w reżyserii Pawła ŁozińskiegoAgainst Gravity

"Film balkonowy" to jeden z najciekawszych eksperymentów ostatnich lat - zarówno filmowy, jak i społeczno-kulturowych. Na przestrzeni blisko 30 miesięcy Łoziński spędził na balkonie swojego warszawskiego mieszkania 165 dni, nagrywając rozmowy z ponad 200 bohaterami swojego filmu. Historia każdego, kto mijał jego balkon i chciał zatrzymać się na chwilę, żeby porozmawiać z reżyserem, tworzy bardzo kolorowy witraż. Z opowieści poszczególnych osób rodzi się uniwersalny obraz tego, kim jesteśmy.

"Film balkonowy" w reżyserii Pawła Łozińskiego w kinach od 8 kwietnia.

"Memoria"

Tajlandzki mistrz Apichatpong Weerasethakul od lat należy do światowej czołówki filmowców, nawet jeśli nie cieszy się rozpoznawalnością, na jaką rzeczywiście zasługuje. A przecież w dorobku ma między innymi canneńską Złotą Palmę oraz dwie Nagrody Jury Festiwalu Filmowego w Cannes. Drugą otrzymał w ubiegłym roku za film "Memoria" z Tildą Swinton w roli głównej, która była jedną z faworytek do nagrody dla najlepszej aktorki ubiegłorocznej edycji festiwalu (niespodziewanie zwyciężyła Renate Reinsve - gwiazda rewelacyjnego "Najgorszego człowieka na ziemi" Joachima Triera).

"Memoria" (reż. Apichatpong Weerasethakul)Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Fani Weerasethakula nie byli zawiedzeni, bo otrzymali kolejny jego film, którym reżyser łagodnie wdziera się w podświadomość i stamtąd rezonuje jeszcze długo po seansie. Rzeczy, których nie są w stanie wyjaśnić nam logika czy nauka, opowiadane są za pomocą magii, zjawiskami nadprzyrodzonymi, zaklęciami i lokalnymi wierzeniami. Jessica - główna bohaterka, orchidolożka, która przyjeżdża do Kolumbii w poszukiwaniu rzadkich odmian orchidei - prześladowana jest przez przeraźliwy dźwięk, który męczy ją w najmniej oczekiwanych momentach jej pobytu w Kolumbii. Metaliczny, przeszywający, jakby wydobywał się z wnętrza planety, coś w rodzaju uderzenia ogromnej kuli w wielki metalowy gong. Kobieta czuje przerażenie, bo obawia się, że odchodzi od zmysłów, ale również zaczyna fascynować się tym, co się dzieje.

"Memoria" jest kwintesencją nurtu slow cinema, która pozwala na zanurzenie się w świat pełen filmowej poezji i niuansów. To film, w którym jednym z bohaterów jest również cisza. A wszystko to doprawione zostało nietuzinkowym poczuciem humoru Tajlandczyka.

"Memoria" w reżyserii Apichatponga Weerasethakula w kinach od 22 kwietnia.

"Memoria" (reż. Apichatpong Weerasethakul)Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

"Gdzie jest Anne Frank"

Anne Frank - niemiecka Żydówka, która wraz z rodziną przez dwa lata ukrywała się w Amsterdamie, później więziona była w obozach Auschwitz i Bergen-Belsen, gdzie zmarła na tyfus na niedługo przed wyzwoleniem - jest jedną z postaci - symboli pamięci o Holokauście. Swoje życie w ukryciu opisała bardzo dokładnie w dzienniku. Postać Anne Frank przez lata powracała w sztukach teatralnych, filmach i serialach. Wystarczy przypomnieć sobie film z 1959 roku "Pamiętnik Anne Frank" w reżyserii George'a Stevensa, który nagrodzony został trzema Oscarami.

"Gdzie jest Anne Frank" (reż. Ari Folman)Gutek Film

Ari Folman - syn polskiej Żydówki, która przetrwała Holokaust, jeden z najsłynniejszych izraelskich filmowców - postanowił sięgnąć po pamiętniki Frank, które stanowią jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu. Twórca słynnego i nominowanego do Oscara "Walca z Baszirem" oraz "Kongresu" (którego scenariusz powstał na podstawie opowiadania Stanisława Lema "Kongres futurologiczny"), w poruszający sposób wykorzystał historię Frank.

Ci, którzy kiedykolwiek zetknęli się z zapiskami Frank, wiedzą, że 13-latka większość tekstów kierowała do - najprawdopodobniej - fikcyjnej przyjaciółki Kitty. I to właśnie Kitty jest główną bohaterką pełnometrażowej animacji "Gdzie jest Anne Frank". Portal Variety zwrócił uwagę, że Folman przy tworzeniu filmu "miał uprzywilejowany dostęp do dziennika Anne Frank, różnych tekstów i archiwów rodzinnych". W efekcie powstała opowieść o tym, jak Kitty budzi się w domu rodziny Frank we współczesnym Amsterdamie i próbuje odnaleźć swoją przyjaciółkę. Dość szybko orientuje się, że Anne Frank upamiętniona została w najróżniejszy sposób, jednak poza symboliczną obecnością na tablicach ulic, szpitali czy szkół, o jej duchu świat najprawdopodobniej zapomniał. Kitty poznaje Petera, który pomaga uchodźcom. Dzięki niemu odkrywa, że uprzedzenia, które doprowadziły do Holokaustu, nie zniknęły, a współczesny świat jest pełen osób, które muszą uciekać ze swojego domu, które muszą się ukrywać.

"Gdzie jest Anne Frank" jest niesamowicie wyważoną i mądrą animacją, która w obliczu wojny w Ukrainie wybrzmiewa nader mocno. Światowa premiera filmu odbyła się w ramach ubiegłorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Cannes.

"Gdzie jest Anne Frank" w reżyserii Ariego Folmana w kinach od 22 kwietnia.

"Gdzie jest Anne Frank" w reż. Ariego Folmana
"Gdzie jest Anne Frank" w reż. Ariego Folmana Gutek Film

"Bigger Than Us"

"Bigger Than Us" to film, który powinien zobaczyć każdy - niezależnie od przekonań, wieku, tożsamości płciowej, wyznawanej religii czy zdobytego wykształcenia. Film Flore Vasseur, współprodukowany przez Marion Cotillard, nominowany został między innymi do Cezara w kategorii najlepszy film dokumentalny.

"Bigger Than Us" (reż. Flore Vasseur)Best Film

Głównymi bohaterami filmu są młodzi ludzie z całego świata, którzy walczą o prawa człowieka, klimat, wolność słowa, sprawiedliwość społeczną, dostęp do wody, żywności i edukacji. Do poszczególnych aktywistek i aktywistów docieramy wraz z Melati Wijsen - jednej ze sióstr Wijsen, które zasłynęły walką z konsumpcją plastiku. Pochodząca z Bali indonezyjska działaczka podróżuje przez świat i spotyka tych, którzy pomimo młodego wieku biorą sprawy w swoje ręce i próbują na własny sposób zmienić świat. Wszyscy mają między 18 a 25 lat, a już zdążyli zmieniać ustawodawstwo, budować szkoły i zaangażować w swoje działania tłumy innych.

"Bigger Than Us" pozostawia w widzach nadzieję, że są młodzi ludzie, którzy mają odwagę i siłę, żeby walczyć z godnością o lepszą przyszłość. Nawet jeśli ta walka wymaga wielu poświęceń i gotowości, aby nie poddawać się w zderzeniu ze strachem i bezradnością dorosłych.

"Bigger Than Us" w rezyserii Flore Vasseur w kinach od 22 kwietnia.

"Bigger Than Us" (reż. Flore Vasseur)
"Bigger Than Us" (reż. Flore Vasseur)Best Film

"Nieznośny ciężar wielkiego talentu"

Na koniec kino rozrywkowe, czarna komedia, która zachwyciła publiczność i krytyków festiwalu South by Southwest w Austin w stanie Teksas. Ironizując, można stwierdzić, że miłośnicy kina dzielą się na tych, którzy lubią twórczość Nicolasa Cage'a i sceptycznie podchodzących do laureata Oscara za rolę "Zostawić Las Vegas" z 1995 roku. Jednak "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" w reżyserii Toma Gormicana połączy fanów i antyfanów bratanka Francisa Forda Coppoli.

"Niezwykły ciężar wielkiego talentu" (reż. Tom Gormican)Monolith Films

Niech tytuł, który może być parafrazą "Nieznośnej lekkości bytu" Milana Kundery, nie będzie mylny. Bo film nie jest egzystencjalnym traktatem o istocie życia. To świetnie skonstruowana opowieść o hollywoodzkim aktorze na skraju bankructwa, który otrzymuje szansę od losu, by stawić czoła problemom. Aktor grający fikcyjną wersję siebie, nie jest w kinie niczym nowym. Ale aktor grający postać, która jest jednym wielkim memem - to rzecz rzadka i nader ciekawa. Bo 32-letni reżyser - który mógłby być synem Cage'a - doskonale wykorzystał to, za co aktor był podziwiany i z jakich powodów tworzono jego liczne parodie.

"Nieznośny ciężar wielkiego talentu" można oglądać na wiele sposobów. Bo może być jednocześnie świetną rozrywką, doprawioną dobrym wątkiem trochę z kina akcji, trochę z filmu szpiegowskiego, ale może być dość ciekawym i wnikliwym spojrzeniem na gasnący blask gwiazdy, która nadal gwiazdą chce pozostać.

"Nieznośny ciężar wielkiego talentu" w reżyserii Toma Gormicana w kinach od 22 kwietnia.

"Nieznośny ciężar wielkiego talentu"
"Nieznośny ciężar wielkiego talentu"Monolith Films

Autorka/Autor:Tomasz-Marcin Wrona

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Against Gravity

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Amerykanie głosują we wtorek w wyborach prezydenckich, w których do rywalizacji stanęli Kamala Harris i Donald Trump. Przed godziną 23 czasu polskiego kandydatka demokratów Kamala Harris pojawiła się w siedzibie komitetu Partii Demokratycznej w Waszyngtonie. - Reprezentujecie to, co w nas najlepsze. Po prostu docieramy do ludzi - mówiła do zgromadzonych tam osób. W TVN24 i w TVN24 GO trwa całonocny program "Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydarzenia z USA relacjonujemy również w tvn24.pl.

Wybory w USA. Kamala Harris w sztabie demokratów w Waszyngtonie

Wybory w USA. Kamala Harris w sztabie demokratów w Waszyngtonie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, CNN, Reuters

Ostrożny optymizm – takie nastroje panują w sztabach wyborczych republikanów i demokratów, wynika z relacji reporterek CNN Pauli Newton i Karin Caify, które połączyły się ze studiem TVN24 po godzinie 23, by widzom w Polsce opisać sytuację w USA w ostatnich godzinach głosowania.

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Źródło:
TVN24

Kamala Harris zaapelowała do Amerykanów o udział w wyborach prezydenckich. - Zachęcam wszystkich do wyjścia z domu - powiedziała w wywiadzie dla stacji radiowej z Georgii. To jeden z wahających się i kluczowych dla wyniku wyborów stanów.

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Źródło:
PAP

110-letnia Viola Ford Fletcher oddała w Oklahomie swój głos na Kamalę Harris - poinformowało CNN. Kobieta jest najstarszą znaną osobą, która przeżyła masakrę rasową w Tulsie w 1921 roku.

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Źródło:
CNN

Andrzej Morozowski rozmawiał w "Tak jest" w TVN24 ze swoimi gośćmi na temat wyborów w Stanach Zjednoczonych. Profesor Roman Kuźniar, politolog, przyznał, że "nie da się absolutnie powiedzieć, kto ma większe szanse na zwycięstwo". Wybory z Pensylwanii relacjonowała reporterka Katrzyna Kolenda-Zaleska.

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Źródło:
TVN24

Policja zatrzymała przy Kapitolu mężczyznę, który miał pochodnię i rakietnicę. "Śmierdział benzyną" - podały służby. W Georgii tymczasowo wstrzymano głosowanie w związku z groźbami zamachów bombowych pochodzącymi z rosyjskich domen. Podobne groźby odnotowano też w innych stanach.

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Źródło:
PAP, Reuters

Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich w USA. Języczkiem u wagi może okazać się Pensylwania, w której do zdobycia jest 19 głosów elektorskich. Sondażowe różnice między Kamalą Harris a Donaldem Trumpem mieściły się tu w granicach błędu statystycznego. Według modelu statystycznego analityka Nate'a Silvera, kandydat, który wygra Pensylwanię, ma 98 procent szans na zwycięstwo w wyborach.

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump zagłosował w jednym z lokali w miejscowości West Palm Beach na Florydzie. - Mamy cudowny kraj, ale jest to kraj, który ma kłopoty, duże kłopoty. Na wiele różnych sposobów. Musimy to wszystko ogarnąć - mówił później w rozmowie z dziennikarzami. Wieczorem w centrum kongresowym niedaleko swojej posiadłości w tym stanie Trump organizuje wieczór wyborczy.

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Źródło:
tvn24.pl

- Demokratyczna administracja byłaby dla Europy i dla świata, jak sądzę, o niebo lepsza - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Patrycja Sasnal, amerykanistka. Wraz z innymi gośćmi programu komentowała wyścig po fotel prezydenta USA i towarzyszącą mu kampanię. Jak stwierdził Maciej Czarnecki z "Gazety Wyborczej", "smutne jest trochę to, że o ile jest wielka mobilizacja, to głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś, przeciwko temu drugiemu obozowi".

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Źródło:
TVN24

Grupa Mulliez, do której należy sieć sklepów wielkopowierzchniowych Auchan, przedstawiła we wtorek przedstawicielom pracowników proponowany plan zwolnień, który obejmuje łącznie 2389 miejsc pracy we Francji. Spółka uzasadniła swoje plany problemami finansowymi - poinformowała agencja AFP.

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Źródło:
PAP

W dotkniętej przez powodzie miejscowości Paiporta, która położona jest w prowincji Walencja, utworzono cmentarzysko zniszczonych samochodów. Codziennie przybywa na nim pokrytych błotem aut.

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które mogą ograniczać widzialność. Alarmy obowiązują w 16 województwach. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana, co oznacza, że kumulacja rośnie do 400 milionów złotych. W Polsce odnotowano jedną wygraną IV stopnia. Oto liczby, które wylosowano 5 listopada 2024 roku.

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

- Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać. Uważam, że każdy prezydent Stanów Zjednoczonych, ktokolwiek by nim nie był, musi szanować Polskę i jej pozycję w Europie - powiedział w TVN24 senator Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu. Gość "Kropki nad i" mówił też o potencjalnym kandydacie KO w wyborach prezydenckich.

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Źródło:
TVN24

W czternastu stanach USA wyborcy nie muszą okazywać dokumentu tożsamości w lokalu wyborczym. Brak tego wymogu jest wykorzystywany do podważania rzetelności procesu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Autorzy dezinformacji uderzają głównie w Kalifornię, gdzie szansę na wygraną ma Kamala Harris. Tłumaczymy, jak wygląda tam weryfikacja wyborców.

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

Źródło:
Konkret24
Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) wycofał z obrotu na terenie całego kraju dwie serie leku o nazwie Hydroxyzinum Hasco. Nie spełnia on wymagań jakościowych. GIF nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

Dwie serie leku na receptę wycofane z obrotu

Dwie serie leku na receptę wycofane z obrotu

Źródło:
tvn24.pl

Północne regiony Indii od tygodni zmagają się z ekstremalnym smogiem. W stolicy kraju - Nowym Delhi - poziom zanieczyszczenia kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Z powodu skali problemu rozważany jest scenariusz wywołania sztucznego deszczu w celu poprawy jakości powietrza.

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

Źródło:
Reuters

Na jednej z grup facebookowych mieszkańców Bemowa pojawiło się nagranie, na którym widać, jak podczas spaceru kobieta bije dziecko w wózku. Sprawą zajmuje się policja, która zdążyła już zidentyfikować rodzinę dziecka i zapukać do jej drzwi.

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poznańscy policjanci poszukiwali dwóch osób, które mogą mieć związek z pożarem, do którego doszło na molo na Jeziorze Strzeszyńskim. Wizerunki nastolatków uchwyciły kamery monitoringu. Funkcjonariusze apelowali o pomoc w ich identyfikacji. Już po kilku godzinach się to udało.

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, KMP Poznań

72-letni ksiądz prałat Lech Lachowicz ze Szczytna, który został brutalnie zaatakowany w minioną niedzielę na plebanii, jest w stanie krytycznym. Zatrzymany 27-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. "Zadał on proboszczowi kilka uderzeń metalowym toporkiem w głowę. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na szybkie udzielenie pomocy" - opisano w zarzucie. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, 27-latek przyznał się, że napadł księdza w celach rabunkowych.

"Zadał proboszczowi kilka ciosów toporkiem w głowę". 27-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

"Zadał proboszczowi kilka ciosów toporkiem w głowę". 27-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/PAP

Umorzono śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) w sprawie pozbawienia wolności Izabeli P. Postępowanie zostało umorzone ze względu na "brak ustawowych znamion czynu zabronionego". Kobieta zaginęła 9 sierpnia 2024 roku na autostradzie A4.

Umorzono śledztwo w sprawie Izabeli P.

Umorzono śledztwo w sprawie Izabeli P.

Źródło:
tvn24.pl, gov.pl
Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia, z którego wynika, że 11 listopada w Warszawie miałby obowiązywać zakaz noszenia broni. Tego dnia w stolicy zaplanowane są uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Źródło:
PAP

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Trzy nominacje trafiły do filmu polsko-szwedzkiego twórcy Magnusa von Horna "Dziewczyna z igłą", a polska produkcja "W zawieszeniu" Ukrainki Aliny Maksimenko znalazła się wśród nominowanych w kategorii Europejski Film oraz Europejski Film Dokumentalny.

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Źródło:
tvn24.pl

Stacja TVN24 w październiku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,83 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Uroczystą premierę najnowszej odsłony "Listów do M." można podsumować jednym hasłem: niemożliwe nie istnieje, bo przecież nierealne wydawało się, aby szósta część popularnej serii bardziej podobała się widzom niż wszystkie poprzednie. Recenzje po pokazie okazały się jednak wyjątkowo entuzjastyczne.

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Źródło:
TVN24