Podano przyczynę śmierci aktorki Kirstie Alley

Autor:
jdw//mm
Źródło:
People, cancer.org, tvn24.pl
Kirstie Alley zmarła w wieku 71 lat
Kirstie Alley zmarła w wieku 71 latReuters Archive
wideo 2/2
Reuters ArchiveKirstie Alley zmarła w wieku 71 lat

Przyczyną śmierci Kirstie Alley był nowotwór jelita grubego - we wtorek dzieci aktorki poinformowały magazyn "People". Alley, znana między innymi z roli w filmie "I kto to mówi" z 1989 roku, w którym zagrała u boku Johna Travolty, oraz dwukrotna zdobywczyni nagrody Emmy, zmarła 5 grudnia w wieku 71 lat.

"Kirstie Alley przed swoją śmiercią w poniedziałek w wieku 71 lat cierpiała na nowotwór jelita grubego" - informuje 6 grudnia "People", który informacje te miał otrzymać bezpośrednio od dzieci aktorki. Wcześniej dzieci - True i Lillie Parker - w oświadczeniu w mediach społecznościowych wspominały o nowotworze, nie podając jednak żadnych szczegółów.

"Z przykrością informujemy, że nasza niesamowita, zacięta i kochająca matka zmarła po walce z niedawno wykrytym rakiem" - brzmi fragment oświadczenia, w którym dzieci poinformowały o śmierci Kirstie Alley. "Była otoczona najbliższą rodziną, walczyła z całą mocą, zostawiając nam swoją niekończącą się radość życia i chęcią przeżywania przygód. Choć była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niesamowitą matką i babcią" - dodano.

Rak jelita grubego jest coraz częściej występującym nowotworem. Jak szacuje The American Cancer Society, tylko w 2022 roku w Stanach Zjednoczonych odnotowano jak dotąd ponad 106 tys. nowych jego przypadków. 

Kirstie Alley nie żyje

Kirstie Alley rozpoczęła karierę filmową w  1982 roku, grając w filmie "Star Trek II: Gniew Khana". W kolejnych latach wystąpiła w filmie "Randka w ciemno", wzięła także udział w miniserialu "Północ-Południe" z 1985 roku. Rola Mollie Jensen w filmie "I kto to mówi" z 1989 roku, w którym zagrała u boku Johna Travolty, okazała się przełomem w jej karierze, który przyniósł wielką rozpoznawalność. Produkcja okazała się tak dużym sukcesem, że Alley wystąpiła jeszcze w dwóch kolejnych częściach komedii - w 1990 i 1993 roku.

W trakcie kariery dwukrotnie uhonorowano ją prestiżową nagrodą Emmy - za rolę w serialu "Zdrówko" oraz występ w filmie "David's Mother". W ostatnich latach Alley występowała głównie w programach typu reality show, w tym w "Tańcu z gwiazdami" ("Dancing with the Stars").

ZOBACZ TEŻ: Hollywood żegna Kirstie Alley. Poruszające słowa Travolty: "Wiem, że jeszcze się zobaczymy"

Autor:jdw//mm

Źródło: People, cancer.org, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości