Kirstie Alley nie żyje. Gwiazda filmu "I kto to mówi" zmarła w wieku 71 lat

Autor:
asty//now
Źródło:
Variety, PAP
Kirstie Alley zmarła w wieku 71 lat
Kirstie Alley zmarła w wieku 71 lat
Reuters Archive
Reuters ArchiveKirstie Alley zmarła w wieku 71 lat

W wieku 71 lat zmarła Kirstie Alley - poinformowała rodzina aktorki. Znana między innymi z roli w filmie "I kto to mówi" z 1989 roku, w którym zagrała u boku Johna Travolty oraz dwukrotna zdobywczyni nagrody Emmy za rolę Rebeki Howe w serialu komediowym "Zdrówko" "zmarła po walce z niedawno wykrytym rakiem" - poinformowali jej bliscy.

Śmierć Kirstie Alley została potwierdzona w oficjalnych mediach społecznościowych aktorki, w których udostępniono oświadczenie jej dzieci. "Z przykrością informujemy, że nasza niesamowita, zacięta i kochająca matka zmarła po walce z niedawno wykrytym rakiem" - czytamy w oświadczeniu.

"Była otoczona najbliższą rodziną, walczyła z całą mocą, zostawiając nam swoją niekończącą się radość życia i chęcią przeżywania przygód. Choć była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niesamowitą matką i babcią" - dodano.

ZOBACZ TEŻ: Hollywood żegna Kirstie Alley. Poruszające słowa Travolty: "Wiem, że jeszcze się zobaczymy"

"Jesteśmy wdzięczni niesamowitemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Moffitt Cancer Center za ich opiekę" - podkreślono w oświadczeniu. "Jej zapał i pasja dla życia, dzieci, wnuków i wielu zwierząt, nie wspominając o pasji tworzenia, były niezrównane i inspirujące nas do życia pełnią życia. Dziękujemy za miłość i modlitwy, i prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie" - dodano.

Kim była Kirstie Alley

Kirstie Louise Alley urodziła się w Wichita w stanie Kansas w 1951 roku. Do Los Angeles przeniosła się w 1980 roku, gdzie pracowała jako projektantka wnętrz. W 1982 roku rozpoczęła karierę filmową - jej pierwszym występem była rola w filmie "Star Trek II: Gniew Khana", a następnie w filmie "Randka w ciemno", a także udział w miniserialu "Północ-Południe" z 1985 roku.

Wielką popularność zyskała dzięki roli Mollie Jensen w filmie "I kto to mówi" z 1989 roku, w którym zagrała u boku Johna Travolty. Produkcja okazała się tak wielkim sukcesem, że w 1990 i 1993 roku wystąpiła w kolejnych częściach komedii.

Rola w serialu "Zdrówko" obok Teda Dansona i Woody’ego Harrelsona dała jej dwie nagrody Emmy. Drugą nagrodę Emmy Alley zdobyła za rolę w filmie telewizyjnym "David's Mother". W ostatnich latach aktorka występowała głównie w programach typu reality show, w tym w "Tańcu z gwiazdami" ("Dancing with the Stars").

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: Variety, PAP

Pozostałe wiadomości