Polska muzyka na OFF Country Club. "Tak uratujemy to lato"

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl
Festiwal muzycznej różnorodności. "Nie chcielibyśmy, żeby ludzie byli tu obojętni"
Festiwal muzycznej różnorodności. "Nie chcielibyśmy, żeby ludzie byli tu obojętni"Paweł Laskosz | Fakty po południu
wideo 2/5
Paweł Laskosz | Fakty po południuFestiwal muzycznej różnorodności. "Nie chcielibyśmy, żeby ludzie byli tu obojętni" (wideo z dnia 06.08.2019)

Mitch & Micht, Artur Rojek, król, Brodka, Smolik oraz Quebonafide - w takim składzie pojawi się OFF Country Club w pierwszy weekend sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Inicjatywa powstała w miejsce OFF Festivalu, który w związku z pandemią nie może się w tym roku odbyć. 

OFF Festival w Katowicach został w tym roku odwołany. "Na OFF Festival taki, jaki wszyscy znamy i kochamy, przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku. Są jednak ludzie – na przykład my – którzy nie wyobrażają sobie pierwszego weekendu sierpnia bez muzyki, spacerów w Dolinie Trzech Stawów i spotkań z przyjaciółmi. Wychodzimy tym potrzebom naprzeciw, zapraszając was już dziś na cykl koncertów OFF Country Club" - informują w czwartkowej informacji organizatorzy OFF Festival, dodając: "Tak uratujemy to lato".

Zmienia się formuła, ale termin i miejsce katowickiego święta muzyki pozostają bez zmian. "Niech nie zwiedzie was nazwa, nie będzie to propozycja dla fanów muzyki country (choć jeden z wykonawców ma za sobą taki epizod…), bo usłyszycie bardzo różne dźwięki – od rapu przez elektronikę, indie rock i nową falę, po nadwiślańską tropicalię" - wyjaśniają organizatorzy koncertów.

Mitch & Mitch z hołdem dla Morricone

Z komunikatu wynika, że każdy dzień koncertowy jest osobno biletowany, a pula wejściówek jest ograniczona.

W piątek - 6 sierpnia - cykl otworzy grupa Mitch & Mitch, która w różnych konfiguracjach pojawiała się w każdej edycji katowickiego festiwalu. Za serca katowicką publiczność chwycili w 2013 roku, gdy zagrali wspólnie ze Zbigniewem Wodeckim.

Tym razem do stolicy Śląska przyjadą z projektem Mitch & Mitch con il loro Etereo Gruppo Stereofonico, który jest hołdem dla Ennio Morricone.

Mitch & Mitch oddadzą hołd Ennio MorriconeSpontanProduction/OFF Country Club

Artur Rojek z solowym albumem

Tego samego wieczora zagra Artur Rojek - dyrektor artystyczny wydarzenia. Rojek na własnej imprezie gra tylko wtedy, gdy ma dobry powód. W tym roku jest to jego drugi solowy album, który ukazał się tuż przed wybuchem pandemii COVID-19.

Materiał z "Kundla" w wersji koncertowej jest czymś, na co fani Rojka długo czekali.

Rojek o OFF Festiwal: jest robiony przez fana dla fanów
Rojek o OFF Festiwal: jest robiony przez fana dla fanów (wideo z dnia 19.11.2017)tvn24.pl

król i niespodzianka od Brodki

Sobotni wieczór otworzy król - czyli Błażej Król z zespołem. 37-latek jest jednym z najciekawszych artystów polskiej muzyki niezależnej. Tworzy od blisko 17 lat. Nagrywał w ramach zespołów i projektów muzycznych: Kawałek Kulki, UL/KR, Kobieta z Wydm. W 2014 roku postawił na własne nazwisko. Jego czwarty krążek "Przewijanie na podglądzie" z 2018 roku otworzył muzykowi drzwi do szerszej publiczności. W Katowicach zagra materiał z ostatniego albumu "Dziękuję".

Po królu wystąpi Brodka. "Po epizodzie amerykańskim, płycie 'Clashes' nagranej z Noah Georgesonem, producentem Devendry Banharta, przyszedł czas na kolejny zwrot akcji. Nowy album Brodki, zatytułowany 'Brut', powstał w Wielkiej Brytanii i łączy nowofalowe ponuractwo z taneczną rytmiką, popową chwytliwość z produkcyjnymi dziwactwami" - zapowiadają organizatorzy OFF Country Clubu.

BrodkaSpontanProduction/OFF Country Club

Jubileusz Smolika i Quebonafide na zakończenie

W niedzielę, 8 sierpnia najpierw wystąpi Andrzej Smolik. Słynny producent muzyczny, dj i kompozytor Andrzej Smolik, który popularność zdobył jeszcze w latach 90. jako klawiszowiec w Wilkach, współpracownik Roberta Gawlińskiego czy zespołu Hey. W 1998 roku nagrał z Nosowską album "Milena". W 2001 roku wydał swój pierwszy autorski krążek "Smolik". Później stworzył wiele płyt - sam bądź jako producent. W Katowicach zagra koncert związany z jubileuszem swojego pierwszego krążka.

SmolikSpontanProduction/OFF Country Club

Na koniec OFF Country Club pojawi się ciechanowski raper Quebonafide. "W poszukiwaniu własnego artystycznego języka zwiedził cały świat, co udokumentował albumem "Egzotyka". W końcu ustatkował się i osiedlił na szczycie list sprzedaży. Był czas, że dzielił tę przestrzeń z kolegą (mowa oczywiście o projekcie Taconafide i płycie "Soma 0,5 mg"), ale równie dobrze radzi sobie samodzielnie. Choć jego ostatni album "Romantic Psycho" ukazał się w czasie zarazy, jest już diamentowy. I co ciekawe, jego zawartość dowodzi, że Quebo nie podąża za publicznością, ale ona za nim" - piszą organizatorzy OFF Country Clubu.

Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: SpontanProduction/OFF Country Club

Pozostałe wiadomości