George Winston nie żyje

Autor:
ads//now
Źródło:
PAP
GettyImagesGeorge Winston

George Winston, ceniony amerykański pianista, laureat nagrody Grammy, nie żyje. Miał 73 lata. Od dawna zmagał się z ciężką chorobą.

Jak poinformowano na stronie artysty www.georgewinston.com Winston zmarł we śnie w niedzielę 4 czerwca po 10-letniej walce z rakiem.

Winston w swojej muzyce łączył elementy jazzu, muzyki klasycznej i folku. Nagrał sprzedane w milionach egemplarzy albumy, między innymi "Autumn", "Winter into Spring" i "December".

Artysta grał, będąc pod wpływem różnych prądów i kierunków, poczynając od amerykańskiego pianisty jazzowego Fatsa Wallera, a kończąc na zespole The Doors. Nagrał ponad 12 solowych albumów fortepianowych, a także ścieżki dźwiękowe do wielu seriali telewizyjnych.

Laureat Grammy

W 1995 został laureatem nagrody Grammy za album "Forest", który został uznany za najlepszy w kategorii muzyki New Age. Kolejny album, będący swoistym hołdem dla muzyki The Doors, "Night Divides the Day", uzyskał w 2004 roku nominację do nagrody Grammy jako najlepszy w dziedzinie współczesnej muzyki instrumentalnej.

"Po prostu grałem, najlepiej jak potrafiłem, inspirując się porami roku, topografią terenu, regionami i - czasami - elementami socjologicznymi" - powiedział Winston w jednym z wywiadów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ads//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages

Pozostałe wiadomości