Nie żyje Frank Vallelonga Jr., aktor znany z oscarowego "Green Book"

Autor:
wac//mm
Źródło:
New York Post, Variety, tvn24.pl
Zmarł aktor Tony Sirico, znany z roli w serialu "Rodzina Soprano"
Zmarł aktor Tony Sirico, znany z roli w serialu "Rodzina Soprano"Reuters Archive
wideo 2/2
soprano

Frank Vallelonga Jr., hollywoodzki aktor i syn aktora Tony'ego Lipa, zmarł w wieku 60 lat - w czwartek poinformowały amerykańskie media. Vallelonga Jr. znany był przede wszystkim ze swojej roli w nagrodzonym trzema Oscarami filmie "Green Book".

Ciało aktora znaleziono w poniedziałek 28 listopada przed fabryką blach na Bronksie w Nowym Jorku. Według informacji lokalnych mediów powołujących się na źródła w policji, ciało zostało tam wyrzucone z samochodu. W sprawie został już zatrzymany 35-letni mężczyzna podejrzewany o kierowanie tym pojazdem.

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia i przyczyn śmierci aktora. Według tabloidu "New York Post" wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną zgonu było przedawkowanie narkotyków.

Frank Vallelonga Jr.

Frank Vallelonga Jr. zagrał w takich filmach jak "Idę na całość" i "Królestwo niewidomych". W 2018 roku wcielił się w rolę swojego wuja, Rudy'ego Vallelongi, w filmie "Green Book" Petera Farrelly'ego. Film ten został nagrodzony trzema Oscarami: za najlepszy film, najlepszego aktora drugoplanowego (Mahershala Ali) i najlepszy scenariusz oryginalny.

Frank Vallelonga Jr. był synem zmarłego aktora Tony'ego Lipa, który w ciągu kilkudziesięcioletniej kariery zasłynął z ról członków mafii w hollywoodzkich przebojach, takich jak "Ojciec chrzestny", "Chłopcy z ferajny", "Donnie Brasco", czy "Rodzina Soprano". 

Autor:wac//mm

Źródło: New York Post, Variety, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości