TVN24 | Kultura i styl

Dua Lipa i Jessie Ware zagrają w Polsce. Open'er Festival odsłania kolejne gwiazdy

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
Tomasz-Marcin
Wrona
Źródło:
tvn24.pl

Dua Lipa i Jessie Ware dołączają do gwiazd, które w 2022 roku zagrają na Open'er Festival w Gdyni. Alter Art - organizator festiwalu - poinformował, że obie Brytyjki zagoszczą na głównej scenie wydarzenia.

Dua Lipa i Jessie Ware pojawią się w Gdyni podczas Open'er Festival w Gdyni, który zapowiadany jest na 29.06.-02.07.2022 roku. Tym samym wokalistki dołączyły do ogłoszonych już headlinerów gdyńskiego festiwalu: Imagine Dragons (29 czerwca), Twenty One Pilots (30 czerwca), Chemical Brothers (2 lipca).

Dua Lipa - cudowne dziecko brytyjskiego popu

Dua Lipa zagra w piątek 2 lipca. 26-letnia brytyjska supergwiazda, pochodząca z rodziny kosowskich Albańczyków, zaczynała karierę jako 14-latka, gdy zaczęła do sieci wrzucać covery piosenek słynnych artystów. Początkowo pracowała jako modelka, a zdjęcia z jej udziałem trafiały na okładki słynnych magazynów o modzie, jak na przykład brytyjskiego wydania "Vogue'a" w listopadzie 2016 roku. 

W 2015 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Bros. Records. W sierpniu tego samego roku ukazał się jej debiutancki singiel "New Love", jednak dopiero kolejny - "Be The One" (opublikowany w październiku 2015 roku) stał się międzynarodowym przebojem. 

Jej debiutancki album "Dua Lipa" ukazał się w czerwcu 2017 roku. Miesiąc później wypuściła singiel "New Rules", który stał się jej najlepiej sprzedającym się singlem w dotychczasowej karierze. W 2017 roku Lipa była najchętniej słuchaną artystką solową w serwisie Spotify. 

Drugi album Lipy "Future Nostalgia" ukazał się w marcu 2020 roku. Został świetnie przyjęty zarówno przez jej fanów, jak i krytyków. Krążek przyniósł jej między innymi nagrodę Grammy w kategorii najlepszy album - pop oraz Brit Award dla najlepszego brytyjskiego albumu roku. Fani artystki mieli okazję zobaczyć ją w 2018 roku podczas Orange Warsaw Festival.

Jessie Ware - powrót z materiałem "What's Your Pleasure?"

Jessie Ware jest polskiej publiczności bardzo dobrze znana. Piosenkarka wielokrotnie występowała w Polsce. Ware przyjedzie ponownie na Open'er Festival i zagra na głównej scenie 2 lipca.

Ware debiutowała w 2012 roku krążkiem "Devotion". To z niej pochodzą jej przeboje takie jak "Wildest Moments", "Running" czy "110%". Kolejne jej krążki "Tough Love" czy "Glasshouse" również cieszyły się uznaniem publiczności i krytyki międzynarodowej. 

W 2019 roku Ware zachwyciła i zaskoczyła swoich fanów singlem "Adore You", którym zapowiedziała czwarty studyjny krążęk "What's Your Pleasure?". Album ukazał się w czerwcu 2020 roku i oczarował międzynarodową krytykę, gdyż Ware w dużym stopniu odeszła od intymnych balladowych klimatów na rzecz ciekawego połączenia disco lat 70., house’u lat 80. z nowoczesnym podejściem. Piosenka zamykająca wydawnictwo "Remember Who You Are" pojawił się na liście ulubionych piosenek byłego prezydenta USA Baracka Obamy.

Open'er Festival po raz ostatni odbył się w 2019 roku. W związku z wybuchem pandemii COVID-19, edycja w 2020 roku została odwołana, podobnie jak w 2021 roku. W 2021 roku zamiast tradycyjnego festiwalu zorganizowano projekt Open'er Park - cykl kameralnych koncertów w gdyńskim parku Kolibki.

Autor:Tomasz-Marcin Wrona

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości