Bruce Willis świętował 68. urodziny. Wzruszające nagranie z rodzinnej uroczystości

Autor:
kgo//az
Źródło:
Twitter/@justdemi, tvn24.pl
Otępienie czołowo-skroniowe. Neurolożka dr n. med. Anna Filipek-Gliszczyńska o chorobie, na którą cierpi Bruce Willis
Otępienie czołowo-skroniowe. Neurolożka dr n. med. Anna Filipek-Gliszczyńska o chorobie, na którą cierpi Bruce WillisTVN24
wideo 2/4
TVN24Otępienie czołowo-skroniowe. Neurolożka dr n. med. Anna Filipek-Gliszczyńska o chorobie, na którą cierpi Bruce Willis

Demi Moore opublikowała na Twitterze nagranie z domu jej byłego męża, Bruce'a Willisa, który obchodził właśnie 68. urodziny. Świętował w towarzystwie Moore, swojej obecnej żony Emmy Heming oraz pięciu córek. Ostatnie doniesienia o stanie zdrowia aktora były niepokojące, ale na nagraniu zdawał się być w całkiem niezłej formie.

W niedzielę 19 marca Bruce Willis obchodził 68. urodziny. Tego dnia jego była żona, Demi Moore, opublikowała na Twitterze nagranie, na którym widać, jak aktor świętuje wraz z rodziną. Na filmie widać m.in. jego obecną żonę, modelkę Emmę Heming, a także córki - zarówno te z małżeństwa z Moore, jak i te z obecnego związku. Na krótką chwilę w kadrze pojawia się też sama Moore, czyli autorka nagrania.

Widoczni na filmie bliscy Willisa zaśpiewali mu "Happy Birthday", następnie 68-letni aktor zdmuchnął świeczki na torcie trzymanym przez Heming, czym wywołał aplauz zebranych.

"Wszystkiego najlepszego, BW! Tak się cieszę, że mogliśmy świętować dziś wraz z tobą. Kocham ciebie i twoją rodzinę. Dziękujemy wszystkim za miłość i ciepłe życzenia" - napisała na Twitterze Moore, która była żoną Willisa w latach 1987-2000. Owocem ich małżeństwa są trzy córki: 34-letnia Rumer Glenn, 31-letnia Scout LaRue i 29-letnia Tallulah Welle. Z Emmą Heming, z którą ożenił się w 2009 roku, aktor ma dwie córki: 10-letnią Mabel i 8-letnią Evelyn.

ZOBACZ TEŻ: Matka Bruce'a Willisa "nie jest pewna, czy syn ją rozpoznaje". Aktor choruje na otępienie czołowo-skroniowe

Bruce Willis - choroba

Komentujący wpis fani podkreślają, że cieszą się, widząc Willisa w niezłej formie. W ostatnich miesiącach z jego stanem zdrowia bywało różnie. Wiosną 2022 roku ze względu na problemy zdrowotne gwiazdor musiał porzucić karierę aktorską. Wówczas informowano, że zdiagnozowano u niego afazję, czyli stan związany z uszkodzeniem struktur mózgowych.

W połowie lutego bieżącego roku rodzina Willisa przekazała, że "jego stan się pogorszył". "Niestety problemy z komunikacją to tylko jeden z objawów choroby, z którą zmaga się Bruce. Chociaż jest to bolesne, ulgą jest wreszcie postawienie jasnej diagnozy" - napisano w oświadczeniu.

Otępienie czołowo-skroniowe - co to za choroba?

Rodzina poinformowała w oświadczeniu, że lekarze w końcu postawili bardziej szczegółową diagnozę: otępienie czołowo-skroniowe (znane jako FTD). W niedzielę, czyli w dniu urodzin Willisa, o tej chorobie na antenie TVN24 mówiła neurolożka, doktor nauk medycznych Anna Filipek-Gliszczyńska. Jak wyjaśniła, "otępienie czołowo-skroniowe jest chorobą neurodegeneracyjną, która dotyczy głównie obszarów mózgu odpowiedzialnych za emocje i zachowanie"

- Początkowo pacjenci są wycofani, nie chcą uczestniczyć w kontaktach społecznych, można to mylić z depresją. Później zaczynają być bardziej skoncentrowani na sobie, można to pomylić z kryzysem wieku średniego - powiedziała, dodając, że w późniejszym etapie choroby u pacjentów często pojawiają się zachowania "nieakceptowalne społecznie".

ZOBACZ TEŻ: Dramatyczny apel żony Bruce'a Willisa do paparazzich. "Nie krzyczcie na mojego męża"

Autor:kgo//az

Źródło: Twitter/@justdemi, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Demi Moore/TWITTER

Pozostałe wiadomości