Skracali mu dialogi, w scenach z bronią obsadzali dublera. Wiedzieli, że jest chory, ale przyciągał widzów

Źródło:
latimes.com

Skracali mu dialogi. Dyktowali kwestie przez słuchawkę. Traktowali jak marionetkę. W scenach z bronią obsadzali dublera. Tracił bystrość umysłu, ale wciąż dawali mu role, bo przyciągał do kin na niskobudżetowe filmy. "Los Angeles Times" opisuje, że filmowcy od lat widzieli pogarszający się stan zdrowia Bruce'a Willisa. – Wiem, dlaczego ty jesteś, i wiem, dlaczego ty jesteś, ale dlaczego ja tu jestem? – pytał aktor kolegów z planu filmowego.

Bruce Willis od początku swojej kariery w latach 70. pojawił się w ponad siedemdziesięciu filmach. Nadal jest najbardziej znany z roli detektywa Johna McClane'a w serii "Szklana pułapka". Ta rola, powtórzona w pięciu filmach, pomogła mu ugruntować status jednego z czołowych hollywoodzkich gwiazd kina akcji, zapewniając angaż w takich filmach jak "Pulp Fiction" i "Piąty element". 

Ale w ostatnim czasie fani Willisa zaczęli się zastanawiać, dlaczego aktor występuje w tak wielu niskobudżetowych filmach, miażdżonych przez krytyków. Kapituła antyoscarowej nagrody Złote Maliny w tym roku stworzyła nawet osobną kategorię dla Willisa, nominując go za osiem filmów.

W minioną środę bliscy Willisa ogłosili, że aktor cierpi na afazję i kończy karierę. Dzień później Organizatorzy Złotych Malin wycofali się z nagrody dla Willisa. "Los Angeles Times" opisuje, że na planie filmowym od dawna było widać problem zdrowotny gwiazdy.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

"Ktoś dyktował mu kwestie, których nie rozumiał. Był traktowany jak marionetka"

W rozmowach z "The Times" w ostatnich latach wiele osób ze świata filmu wyrażało zwątpienie, czy aktor jest w pełni świadomy tego, co się dzieje wokół niego na scenie. Płacono mu nawet dwa miliony dolarów za dwa dni pracy. A on tracił bystrość umysłu, nie mógł zapamiętać dialogów, dyktowano mu kwestie przez słuchawkę. 

"Wygląda na to, że musimy zmniejszyć liczbę stron Bruce'a o około pięć stron" – napisał Mike Burns, reżyser filmu "Poza prawem" ("Out of Death") w e-mailu z czerwca 2020 roku do scenarzysty filmu. "Musimy też nieco skrócić jego dialog, aby nie było monologów itp.".

Jak mówił, widział na własne oczy, że z aktorem dzieje się coś złego. Ale współpracownicy Willisa zapewniali go, że jest coraz lepiej. Sam zrezygnował z angażowania aktora do kolejnego filmu.

Jesse V. Johnson, reżyser niskobudżetowego filmu "White Elephant" (jeszcze nie ukończony) spotkał się z Willisem przed rozpoczęciem zdjęć w kwietniu zeszłego roku. "Było jasne, że nie był Bruce'em, którego pamiętam" – powiedział.

Zaniepokojony zachowaniem Willisa zapytał wprost współpracowników aktora o jego stan psychiczny. "Stwierdzili, że Willis jest szczęśliwy, że może tam być, ale najlepiej by było, gdyby skończyli kręcić przed obiadem i pozwolili mu wyjść wcześniej" – wspominał Johnson. Filmowcy zaczęli szybko kręcić sceny z aktorem. Dwaj członkowie ekipy wspominali, że Willis ich pytał: "Wiem, dlaczego ty jesteś, i wiem, dlaczego ty jesteś, ale dlaczego ja tu jestem?".

Wszyscy skupiali się na tym, by Bruce nie wypadł źle. Jak wspominają członkowie ekipy, "ktoś dyktował mu kwestie, których on nie rozumiał. Był traktowany jak marionetka".

Johnson, po tych doświadczeniach, wraz z zespołem również postanowił, że nie zrobią już filmu z Willisem. "Wszyscy jesteśmy fanami Bruce'a Willisa, a ten układ wydawał się czymś niewłaściwym i dość smutnym końcem niesamowitej kariery. Nikt z nas nie czuł się z tym komfortowo".

Kiedy Willis trzymał broń, upewniali się, czy nikt nie stoi na linii ognia

Mimo pogarszającego się stanu zdrowia Willis ciągle otrzymywał role. Przyciągał widzów do kin na niskobudżetowe filmy. Wystarczyło umieścić jego twarz na plakacie.

Sceny akcji, zwłaszcza te z użyciem broni palnej, kręcone były przez dublera Willisa. Dlaczego?

W styczniu 2020 roku w filmie akcji "Plan ocalenia" ("Hard Kill") aktor grał ojca kobiety, w którą wcieliła się Lala Kent, gwiazda reality show Bravo "Vanderpump Rules". W jednej ze scen miał strzelić do złoczyńcy. Był odwrócony plecami do swojej filmowej córki. Przed oddaniem strzału kazano mu wypowiedzieć kwestię – sygnał dla Kent, by zrobiła unik. Zamiast tego od razu wystrzelił i Kent nie zdążyła się uchylić. Powtórzyli scenę i Willis zrobił to samo. Strzelił bez ostrzeżenia.

Reżyser filmu Matt Eskandari odmówił komentarza w tej sprawie. Nikt nie został ranny. Ale Kent i ekipa byli wstrząśnięci. "Zawsze upewnialiśmy się, że nikt nie znajduje się na linii ognia, kiedy on [Willis - red.] trzyma broń" – powiedział inny członek ekipy.

Spotkał się znów z Johnem Travoltą, był podekscytowany, robił, co w jego mocy

Jeden z ostatnich większych filmów Willisa to "Paradise City". Kręcono go na hawajskiej wyspie Maui w maju zeszłego roku. Jak powiedział Chuck Russell, reżyser filmu, Willis "był podekscytowany współpracą z Johnem Travoltą i można było zobaczyć starego dobrego Bruce'a Willisa”. Przypomnijmy, że Willis i Travolta pierwszy raz spotkali się na planie 27 lat temu w "Pulp Fiction".

Plakat promujący przebój kinowy Tarantino "Pulp Fiction"mat.prasowe

Ale filmowcy, którzy rozmawiali z "The Times", powiedzieli, że są zaniepokojeni jego stanem.

– Wyglądał po prostu na zagubionego, mówił: "Zrobię, co w mojej mocy". Zawsze starał się, jak mógł – powiedziała we środę Terri Martin, kierownik produkcji przy "Białym słoniu". – Jest jednym z ponadczasowych gigantów. Zawsze będę go podziwiać i szanować za jego dokonania. Ale nadszedł czas, aby przeszedł na emeryturę – dodała.

Autorka/Autor:mag//az

Źródło: latimes.com

Pozostałe wiadomości

Piszą, że kierowca jest chory, w tym tygodniu kursów nie będzie. Aktualizują tę informację kilka dni później: kierowca nadal jest chory, więc w kolejnym tygodniu autobus także nie przyjedzie - tak o problemach z transportem w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl opowiada Olga Gitkiewicz, autorka książki "Nie zdążę". - Nie każdy jest w stanie jeździć dwadzieścia pięć kilometrów rowerem, zwłaszcza zimą - zauważa. Z szacunków wynika, że problem wykluczenia komunikacyjnego może dotyczyć nawet czternastu milionów Polaków.

Problem dotyczy milionów Polaków. "Szósta i siódma rano, potem nic"

Problem dotyczy milionów Polaków. "Szósta i siódma rano, potem nic"

Źródło:
tvn24.pl

Zakładnicy przetrzymywani w areszcie śledczym w obwodzie rostowskim zostali uwolnieni. Porywacze zginęli podczas szturmu sił specjalnych na ośrodek - podała agencja informacyjna Interfax, powołując się na rosyjskie służby więzienne.

Szturm sił specjalnych na areszt śledczy. Porywacze zginęli, zakładników uwolniono

Szturm sił specjalnych na areszt śledczy. Porywacze zginęli, zakładników uwolniono

Źródło:
Reuters, RIA Novosti

Pożar w zabytkowym, drewnianym kościele Świętej Heleny w Nowym Sączu (Małopolskie). Spłonęło prezbiterium XVII-wiecznej świątyni. Z zalanego wnętrza strażacy zdążyli wynieść między innymi zabytkowe obrazy i tabernakulum.

Pożar w zabytkowym kościele. Spłonęło prezbiterium

Pożar w zabytkowym kościele. Spłonęło prezbiterium

Źródło:
PAP

Co najmniej dziesięć osób odniosło obrażenia w wyniku ataku uzbrojonego napastnika w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Wśród rannych są dzieci. - Sprawca strzelał 28 razy, wielokrotnie przeładowując broń - podał szeryf hrabstwa Oakland, Michael Bouchard. Napastnik zabarykadował się w domu, który otoczyli policjanci. Kiedy weszli do środka, okazało się, że nie żyje. Motywy jego działania nie są na razie znane.

Strzelanina w stanie Michigan. Sprawca przyjechał do parku, oddał kilkadziesiąt strzałów z półautomatu

Strzelanina w stanie Michigan. Sprawca przyjechał do parku, oddał kilkadziesiąt strzałów z półautomatu

Źródło:
PAP, Reuters

Zaczęło się od nieudanej kradzieży sklepowej, skończyło na policyjnej blokadzie i strzałach ostrzegawczych. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Policyjna blokada i strzały ostrzegawcze

Policyjna blokada i strzały ostrzegawcze

Źródło:
tvn24.pl

Trudno przy obecnym kształcie Sądu Najwyższego czekać na jakieś sensowne rozstrzygnięcie - powiedział w TVN24 prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Krystian Markiewicz odnosząc się kwestii zarzutów dyscyplinarnych dla pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Manowskiej. Jak dodał, SN został "całkowicie zabetonowany przy aktywnym udziale prezydenta". Zdaniem Markiewicza dużo ważniejsze jest to, że sędziowie SN złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i sprawa trafiła już do prokuratury.

Szef Iustiiti: Sąd Najwyższy został zabetonowany przy aktywnym udziale prezydenta

Szef Iustiiti: Sąd Najwyższy został zabetonowany przy aktywnym udziale prezydenta

Źródło:
TVN24, PAP

94-letnia mieszkanka Łukowa wybrała się samotnie w podróż do Warszawy, by spotkać się z koleżanką na Starym Mieście. Na szczęście w pociągu poznała mężczyznę, który jej pomógł, bo na kobietę nikt nie czekał. Zawiadomił strażników, a ci wnuka starszej pani, której - jak się okazało - nie była to pierwsza taka wyprawa. Poprzednio bliscy odbierali ją z Krakowa.

94-latka przyjechała na spotkanie z koleżanką, nikt na nią czekał. Pomógł jej znajomy z pociągu

94-latka przyjechała na spotkanie z koleżanką, nikt na nią czekał. Pomógł jej znajomy z pociągu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nie żyje 32-letni mężczyzna, który w miejscowości Lasy (Lubelskie) z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca nie żyje

Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

Pogoda na mecz Polska - Holandia na Euro 2024. Jak przekazała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, niedzielne popołudnie w Hamburgu zapowiada się dość pochmurno i deszczowo - podczas meczu kibicom towarzyszyć mogą opady deszczu, a nawet może zagrzmieć.

W Hamburgu może czekać nas burza. Dosłownie

W Hamburgu może czekać nas burza. Dosłownie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Na autostradach A1 i A2 w rejonie Łodzi od poniedziałku szykują się duże utrudnienia dla kierowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że związane to będzie z odnawianiem oznakowania jezdni. Prace na obu odcinkach zostaną przeprowadzone w godzinach wieczornych i nocnych.

Duże utrudnienia dla kierowców. Ostrzeżenie

Duże utrudnienia dla kierowców. Ostrzeżenie

Źródło:
PAP

"Ukraina ma prawo żądać, aby Rosja nie zawierała sojuszu wojskowego z Chinami", tak szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski odniósł się do deklaracji rosyjskiego dyktatora Władimira Putina, że inwazja na Ukrainę może zostać zakończona po deklaracji władz Kijowa, że kraj nigdy nie przystąpi do NATO.

Ukraina poza NATO jako jeden z warunków pokoju? Radosław Sikorski komentuje

Ukraina poza NATO jako jeden z warunków pokoju? Radosław Sikorski komentuje

Źródło:
tvn24.pl

Ekstremalne warunki pogodowe spodziewane są w Stanach Zjednoczonych w nadchodzącym tygodniu. Jedna fala upałów sięgnie od Chicago po Nowy Jork, obejmując swoim zasięgiem tereny zamieszkiwane przez dziesiątki milionów ludzi, zaś druga utrzyma się na południowym zachodzie. W stanie Montana spodziewane są natomiast śnieżyce.

Na południu kraju 40 stopni, na północy - mróz i śnieżyce

Na południu kraju 40 stopni, na północy - mróz i śnieżyce

Źródło:
PAP, AccuWeather, CNN

IMGW ostrzega przed pogodowymi zagrożeniami. O poranku w części kraju intensywnie padał deszcz, a miejscami mogło zagrzmieć. Burze powrócą także w drugiej części dnia.

IMGW ostrzega. Niedziela pod znakiem burz

IMGW ostrzega. Niedziela pod znakiem burz

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Michał Dąbrowski wie, co to walka, bo z własnymi słabościami walczy na co dzień. Kwalifikację na igrzyska paralimpijskie w szermierce zdobył sam, ale żeby pojechać do Paryża, musi wygrać z rakiem. Leczenie jest drogie i nierefundowane, dlatego potrzebuje pomocy.

Zdobył mistrzostwo świata, potem przyszła diagnoza. Polski paralimpijczyk zbiera na drogi lek

Zdobył mistrzostwo świata, potem przyszła diagnoza. Polski paralimpijczyk zbiera na drogi lek

Źródło:
Fakty TVN

Siłom ukraińskim udało się zatrzymać ofensywę armii rosyjskiej pod Charkowem. W obwodzie donieckim Rosjanie przedarli się przez obronę i ruszyli w stronę granic administracyjnych regionu - ocenia sytuację na froncie ukraińska sekcja BBC. Urzędnik NATO, cytowany przez portal Ukraińska Prawda, ujawnił, że straty Rosji podczas ofensywy w obwodzie charkowskim były "astronomiczne". Podsumowujemy miniony tydzień w Ukrainie.  

"Astronomiczne" straty Rosji. Azow dziękuje Bidenowi

"Astronomiczne" straty Rosji. Azow dziękuje Bidenowi

Źródło:
BBC, Ukraińska Prawda, NV, PAP, tvn24.pl

Uczestnicy i uczestniczki Parady Równości przeszli w kolorowym pochodzie przez centrum Warszawy. Wydarzenie rozpoczęło się w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki od krótkiego przywitania prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który objął patronat nad imprezą. Według szacunków ratusza w paradzie przeszło około 20 tysięcy osób.

Parada Równości przeszła przez Warszawę

Parada Równości przeszła przez Warszawę

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Ropa naftowa zagraża rezerwatom przyrody w Singapurze. Do wycieku z pobliskiego terminalu żeglugowego doszło w piątek po południu. Władze przekazały, że aktywnie walczą z rozprzestrzenianiem się zanieczyszczenia.

Ropa w każdej chwili może dotrzeć na kultowe plaże i do rezerwatów

Ropa w każdej chwili może dotrzeć na kultowe plaże i do rezerwatów

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, The Straits Times, tvnmeteo.pl

Jedno z wiodących szwajcarskich muzeów planuje usunąć z wystawy pięć obrazów, co do których istnieje podejrzenie, że zostały zrabowane przez nazistów. Wśród nich są dzieła Claude'a Moneta i Vincenta van Gogha - donosi BBC.

Nazistowski cień na obrazach. Muzeum wycofuje dzieła

Nazistowski cień na obrazach. Muzeum wycofuje dzieła

Źródło:
BBC

Żołnierze jechali do migrantów, którzy próbowali przekroczyć granicę z Białorusią. Gdy na drodze stanął im żubr, gwałtownie zahamowali. Auto przewróciło się. Wojskowi opuścili już szpital. Żubrowi też nic się nie stało.

Trzej żołnierze trafili do szpitala po spotkaniu z żubrem

Trzej żołnierze trafili do szpitala po spotkaniu z żubrem

Źródło:
tvn24.pl

"A czy państwo otrzymali już powołanie na ćwiczenia wojskowe..." - tego typu komentarze krążą w mediach społecznościowych w reakcji na publikowane w sieci karty powołań do wojska. Według nagłaśnianego przekazu wojsko ma teraz wysyłać więcej takich kart i to do osób "z łapanki". Uspokajamy i wyjaśniamy.

"Zapukało do mnie wojsko". Co wiemy o kartach powołań

"Zapukało do mnie wojsko". Co wiemy o kartach powołań

Źródło:
Konkret24

1344 metry - na taką głębokość zanurkował pewien żółw skórzasty z rejonu Wysp Salomona. Jeśli wynik ten zostanie potwierdzony badaniami naukowymi, zostanie uznany za rekord Guinnessa.

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

Źródło:
livescience.com, tvnmeteo.pl

Za chwilę będzie tak, że dowolny filmik z osobą, która idzie ulicą, będzie mógł być szybko przerobiony tak, że zobaczymy tę samą osobę, te same ruchy, ale nagą - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Michał Koźbiał, badacz sztucznej inteligencji w NASK. Problem dotyczy głównie kobiet, ale narażony jest każdy. - Celem tego typu fejków mogą być szantaże, okupy, wyłudzenia – komentuje Michał Wendt, szef firmy informatycznej Elsii.

Zagrożony jest każdy. "Zobaczymy tę samą osobę, te same ruchy, ale nagą"

Zagrożony jest każdy. "Zobaczymy tę samą osobę, te same ruchy, ale nagą"

Źródło:
tvn24.pl

Uprzedzałem, że będę pisał o książkach, których nikt nie czyta. I właśnie trafiła mi się taka książka.

Żeby się nie pozabijać…

Żeby się nie pozabijać…

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura Okręgowa w Łodzi wszczęła śledztwo w sprawie "willi Kwaśniewskich" - dowiedzieli się dziennikarze "Superwizjera" TVN i tvn24.pl, Maciej Duda i Łukasz Ruciński. Prokuratura podejrzewa, że Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek, miał na polecenie ówczesnych szefów CBA, Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, sporządzać fałszywe notatki operacyjne. Te miały później służyć jako rzekome dowody na to, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy byli właścicielami willi w Kazimierzu Dolnym.

Wraca sprawa "willi Kwaśniewskich". Śledztwo w sprawie poleceń, jakie agentowi Tomkowi wydawali Kamiński i Wąsik

Wraca sprawa "willi Kwaśniewskich". Śledztwo w sprawie poleceń, jakie agentowi Tomkowi wydawali Kamiński i Wąsik

Źródło:
Superwizjer, tvn24.pl

- Max pozwala nam wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe. To jest duże szczęście, to jest prezent - stwierdziła Marta Malikowska, aktorka i jurorka 43. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W jego ramach odbył się panel dyskusyjny "Max is here. More stories to tell".

Platforma Max w Polsce. "Pozwala wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe"

Platforma Max w Polsce. "Pozwala wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe"

Źródło:
tvn24.pl

Warszawska Strefa Kibica (WSK) na błoniach Stadionu Narodowego ruszy już w niedzielę. Będzie tam można obejrzeć wszystkie grupowe mecze Polaków. Jak przekazał Bartosz Kusior, członek zarządu spółki PL2012+, która zarządza stadionem, koszt zorganizowania strefy to milion złotych.

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Źródło:
PAP

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiadała o premierze drugiego sezonu serialu "Ród smoka", który można będzie oglądać na debiutującej platformie Max. Odcinek poświęcono też między innymi 90. urodzinom Kaczora Donalda oraz powracającej z nowym albumem Ewelinie Flincie.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl