TVN24 | Kultura i styl

Złota Malina dla Bruce'a Willisa za najgorszą rolę 2021 roku wycofana. Organizatorzy przyznają, że to "niewłaściwe"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mag//az
Źródło:
imdb.com, cnn, indiewire.com, tvn24.pl

Złote Maliny przyznawane są za najgorsze filmy. Jednym z tegorocznych rekordzistów wśród nominowanych był Bruce Willis. Ostatecznie dostał nagrodę za rolę emerytowanego generała w "Kosmicznym grzechu". Po oświadczeniu rodziny, że aktor cierpi na afazję, organizatorzy konkursu wycofali nagrodę.

Na stronie Razzies.com – antyoscarowej nagrody Złote Maliny (Golden Rasberry Award) Bruce Willis wciąż figuruje jako tegoroczny zwycięzca. Aktor "walczył" o tę statuetkę sam ze sobą. Organizatorzy konkursu stworzyli dla niego osobną kategorię pod nazwą "Najgorszy występ Bruce'a Willisa w filmie z 2021". Nominowali go za wszystkie role z zeszłego roku. "Było go więcej niż jakikolwiek widz może znieść" – możemy przeczytać na stronie Złotych Malin. Willis wystąpił w ośmiu filmach. Większość z nich zebrała negatywne recenzje i okazała się finansowymi klapami.

Złota Malina za rolę w "Kosmicznym grzechu"

Ostatecznie przyznano mu nagrodę za rolę w "Kosmicznym grzechu". To film z gatunku science fiction. Jest 2524 rok. Ludzie już od czterystu lat kolonizują inne planety. Ale zostają zaatakowani przez obcą cywilizację. Emerytowany generał James Ford, w którego wcielił się Willis, zostaje z powrotem wezwany do służby. Przewodzi oddziałowi siedmiu elitarnych żołnierzy, którzy próbują powstrzymać atak.

Na imdb.com, gdzie filmy oceniają widzowie, "Kosmiczny grzech" dostał dwie i pół gwiazdki na dziesięć, wchodząc tym samym do setki najgorzej ocenionych filmów w historii tego portalu.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

"To dlatego odszedł z wielkim hukiem"

Złote Maliny przyznawane były w tym roku 26 marca, w przeddzień gali Oskarów. Cztery dni później, 30 marca, bliscy Willisa, w tym jego żona Emma Heming-Willis i była żona Demi Moore, poinformowali o tym, że aktor kończy karierę, a także o stanie jego zdrowia. We wspólnym oświadczeniu wyjaśniono, że afazja "wpływa na jego zdolności poznawcze".

Tego samego dnia Razzies poinformowała na Twitterze, że jest im bardzo przykro z powodu stanu Bruce'a Willisa. "Prawdopodobnie to wyjaśnia, dlaczego chciał odejść z wielkim hukiem w 2021" – zażartowali, nawiązując do niesławnych ośmiu ról aktora. Na końcu przekazali najlepsze życzenia dla Bruce'a i jego rodziny. W kolejnym tweecie z tego dnia czytamy, że organizatorzy nagrody dopiero teraz, tak jak wszyscy, dowiedzieli się o diagnozie Willisa.

"Wręczenie mu Złotej Maliny byłoby niewłaściwe"

31 marca CNN i indiewire.com podały, że w czwartek rano współzałożyciele Razzies John JB Wilson i Mo Murphy wycofali się z tegorocznej nagrody dla Willisa. Cytują ich oświadczenie: "Po wielu przemyśleniach i rozważaniach Razzies podjęła decyzję o wycofaniu nagrody przyznanej Bruce'owi Willisowi, ze względu na jego niedawno ujawnioną diagnozę. Jeśli czyjś stan zdrowia wpływa na jego decyzje i występy, uznajemy, że wręczenie mu Złotej Maliny byłoby niewłaściwe".

Afazja – jakie są objawy?

Afazja to grupa objawów spowodowanych częściowym lub całkowitym uszkodzeniem struktur mózgowych. U chorych osób objawia się wiele trudności na polu zachowań językowych. Ograniczone są przez to między innymi umiejętności czytania, słuchania, mówienia, pisania na maszynie lub pisania odręcznego.

Czym jest afazja i czy da się ją leczyć?
Czym jest afazja i czy da się ją leczyć?TVN24

Autor:mag//az

Źródło: imdb.com, cnn, indiewire.com, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości