Alec Baldwin zostanie oskarżony o nieumyślne zabójstwo, jego żona przerywa milczenie

Autor:
kgo//az
Źródło:
People.com, Reuters
Łukasz Muszyński o wypadku na planie westernu "Rust"
Łukasz Muszyński o wypadku na planie westernu "Rust" TVN24/REUTERS
wideo 2/3
TVN24/REUTERSŁukasz Muszyński o wypadku na planie westernu "Rust"

Alec Baldwin zostanie oskarżony o nieumyślne zabójstwo. Zarzuty są związane z tragedią na planie filmu "Rust", gdy w październiku 2021 roku zginęła 42-letnia operatorka Halyna Hutchins. W nowym odcinku swojego podcastu Hilaria Baldwin odniosła się do dramatu, który przeżywa jej rodzina.

W ubiegłym tygodniu prokuratura w stanie Nowy Meksyk przekazała, że Alec Baldwin zostanie oskarżony o nieumyślne zabójstwo w związku z tragedią na planie filmu "Rust". Doszło do niej 21 października 2021 roku na farmie Bonanza Creek Ranch w Santa Fe, stolicy stanu Nowy Meksyk, na południu Stanów Zjednoczonych. 42-letnia operatorka Halyna Hutchins została wówczas postrzelona z pistoletu trzymanego przez aktora Aleca Baldwina. Ranny został również reżyser Joel Souza. Zarzuty miały zostać oficjalnie przedstawione aktorowi do końca stycznia.

ZOBACZ TEŻ: Charlbi Dean zachwyciła talentem. Zmarła z powodu sepsy w wieku 32 lat

Hilaria Baldwin o wsparciu fanów

W opublikowanym w niedzielę, 29 stycznia, odcinku swojego podcastu "Witches Anonymous" Hilaria Baldwin opowiedziała o wsparciu, jakie jej rodzina otrzymała w ostatnich dniach. - To był dla nas czas pełen emocji, dlatego chcę wyrazić moją wdzięczność za wasze wsparcie, życzliwość i rozsądek. Bez was, szczerze mówiąc, rozpadlibyśmy się. Zatem dziękuję wam, że jesteście naszą skałą, obecnie nie czuję się najmocniejsza - powiedziała żona aktora.

Hilaria i Alec BaldwinShutterstock

Nawiązując do tej sytuacji, Baldwin oraz współprowadząca, Michelle Campbell Mason, w dalszej części odcinka dyskutowały o rodzicielstwie w trudnych okresach. - Dzieci chłoną wszystko jak gąbki, a niektóre rozmowy nie są odpowiednie dla ich wieku. Nie możemy zaprzeczyć, że wyczuwają pewne rzeczy i wychwytują panującą w rodzinie energię - zauważyła Hilaria Baldwin, dodając, że chce, aby jej dzieciom "cały czas świeciło słońce".

Wcześniej głos w sprawie zarzutów dla Aleca Baldwina zabrał jego adwokat Luke Nikas. "Ta decyzja zniekształca tragiczną śmierć Halyny Hutchins i jest wielką pomyłką sądu. Pan Baldwin nie miał żadnego powodu, by sądzić, że w pistolecie znajdował się nabój. Ufał pracującym z nim profesjonalistom, którzy zapewniali, że broń jest pusta. Będziemy walczyć z zarzutami i wygramy" - zapewnił prawnik w rozmowie z portalem people.com.

Alec i Hilaria Baldwin - małżeństwo z siedmiorgiem dzieci

Alec Baldwin wziął ślub z Hilarią, byłą instruktorką jogi, w 2012 roku. Para ma już siedmioro dzieci. Najmłodsze z nich, Ilaria Catalina Irena, przyszło na świat pod koniec września ubiegłego roku. W latach 1993-2002 aktor był mężem Kim Basinger, którą poznał na planie filmu "Zawód pan młody". Owocem ich związku jest 27-letnia obecnie Ireland.

ZOBACZ TEŻ: Nagranie z próby na planie filmu "Rust", w czasie której Alec Baldwin postrzelił operatorkę

Autor:kgo//az

Źródło: People.com, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości