Nie zatrzymał się do kontroli, porzucił auto i uciekł do lasu. Policjanci znaleźli go w psiej budzie

Autor:
ms
Źródło:
tvn24.pl
Pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli
Pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli KPP w Skarżysku - Kamiennej
wideo 2/9
KPP w Skarżysku - KamiennejPościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Poszukiwany 31-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Porzucił samochód i uciekł do lasu. Ostatecznie policjanci znaleźli go w psiej budzie na terenie jednej z posesji w gminie Stąporków (woj. świętokrzyskie).

We wtorek (21 marca) tuż przed południem w miejscowości Nowy Odrowążek w gminie Bliżyn, policjanci skarżyskiej drogówki postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli opla. Autem podróżowały trzy osoby. Siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował jednak sygnały świetlne i dźwiękowe emitowane z nieoznakowanego radiowozu i uciekł.

Porzucił auto i uciekł do lasu

- Po przejechaniu kilku kilometrów porzucił opla z pasażerami w środku i uciekł do lasu. Funkcjonariusze już za chwilę poznali motyw działania uciekiniera. Ustalili, że był nim 31-letni mieszkaniec powiatu koneckiego, który figuruje w systemie jako osoba poszukiwana przez sąd. Za niezapłacone alimenty musi pokutować za kratkami przez pół roku - poinformował podkomisarz Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej.

"Pod nieobecność czworonogiego gospodarza ukrył się w psiej budzie"

W poszukiwania zbiega włączyli się inni skarżyscy policjanci oraz mundurowi z kieleckiego oddziału prewencji. Chwilę po godzinie 15 w gminie Stąporków kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Kielc zatrzymali poszukiwanego 31-latka. - Mężczyzna do końca chciał ocalić wolność i pod nieobecność czworonogiego gospodarza, ukrył się w psiej budzie na cudzej posesji. Fortel mu nie pomógł, bo policjanci zajrzeli do jej wnętrza - przekazał podkomisarz Jarosław Gwóźdź.

Mężczyzna ukrył się w psiej budzie KPP w Skarżysku - Kamiennej

Usłyszał zarzuty, grozi mu do pięciu lat więzienia

Po wytrzeźwieniu 31-latek usłyszy zarzuty. Odpowie za niezatrzymanie do policyjnej kontroli, jazdę po pijanemu oraz złamanie sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Skarżysku - Kamiennej

Pozostałe wiadomości