Kraków

Kraków

Wybijał szyby, rysował karoserię. Wyrok za zniszczenie 36 aut

Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat skazał sąd 27-letniego Piotra J., który w kwietniu w Krakowie zniszczył 36 samochodów. Mężczyzna przyznał się do zarzutów, ale nie umiał podać motywów swojego działania. Sprawca pokryje także straty sięgające 30 tys. zł.

Mapa ma pomóc walczyć ze smogiem

Władze Krakowa uruchomiły stronę internetową z mapą, która ma pomóc straży miejskiej w walce z nielegalnym spalaniem odpadów w domowych piecach.

Kraków stawia na rowerzystów

Kraków stanie się bardziej przyjazny rowerzystom. Będą inwestycje, ale najpierw mieszkańcy wypełnią ankiety on-line.Władze Krakowa podpisały ze Stowarzyszenieem Kraków Miastem Rowerów porozumienie w tej sprawie.

Eksponaty czy ludzie? Bezdomni zamieszkali w galerii

W Krakowskim Bunkrze Sztuki trwa projekt "Poczekalnia". Zwiedzający wystawę "Dziady", mogą oglądać także piwnicę, w której przebywają osoby bezdomne. Artysta tłumaczy, że nie chodzi o podglądactwo, tylko pomoc tym ludziom oraz znoszenie podziałów.

90 kg heroiny z Turcji. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie oskarżyła 62-letniego Zbigniewa W. o kierowanie grupą przestępczą zajmującą się przemytem heroiny. Według śledczych sprowadził do kraju aż 90 kg narkotyku.

Płacili 10 tysięcy zł za prawo jazdy

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie zatrzymali kolejnych podejrzanych o udział w korupcji przy załatwianiu praw jazdy. Wśród nich jest egzaminator i dwóch pośredników.

Pióra Komorowskiego i Gajosa pomogą chorym artystom

Ponad 35 tysięcy złotych udało się zebrać podczas charytatywnej aukcji wiecznych piór. Przekazali je m.in. prezydent Bronisław Komorowski, kardynał Stanisław Dziwisz i aktor Janusz Gajos. Pieniądze trafią do artystów, którzy kiedyś występowali na scenie, a teraz potrzebują pomocy.

W Krakowie zniszczono pomnik sanitariuszki AK

Nieznani sprawcy zniszczyli pomnik sanitariuszki AK Danuty Siedzikówny "Inki", skazanej na karę śmierci i straconej w 1946 r., który znajduje się w Parku Jordana w Krakowie. Wandale oblali farbą popiersie i postument.

Brakuje miejsc? "Parkują" na dachu

Studentom z miasteczka Akademii Górniczno-Hutniczej w Krakowie brakowało miejsc do zaparkowania rowerów. Zaczęli więc przypinać je do dachu istniejącego parkingu. Teraz uczelnia obiecuje, że postawi więcej stojaków.

Prokuratorzy są pewni: teściowa Brunona K. zamordowana

Prokuratorzy mają niemal stuprocentową pewność, że Julita K., teściowa Brunona K., została zamordowana. Kobieta miała obrażenia głowy, które są efektem kopnięć lub uderzeń zadanych twardym narzędziem – dowiedziała się TVN24.

Prokuratura wyjaśnia sprawę śmierci teściowej Brunona K.

Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty potwierdza, że - na podstawie badań - zidentyfikowano ciało teściowej podejrzanego o przygotowywanie zamachu na władze RP Brunona K. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności jej śmierci.

Nowa Huta miastem? Mieszkańcy robią festiwal

W piątek rozpoczną się koncerty w ramach projektu Nowa Huta Import. Mają promować kulturę wśród mieszkańców dzielnicy i rozpowszechniać pomysł odłączenia Nowej Huty od Krakowa.

"Benedykt XVI złożył pokorne i przejmujące świadectwo"

- Benedykt XVI złożył pokorne i przejmujące świadectwo, oznajmiając przed całym światem, że osłabła w nim siła zarówno ciała, jak i ducha - powiedział w środę popielcową kard. Stanisław Dziwisz o abdykacji papieża. Metropolita krakowski podczas mszy św. w Katedrze na Wawelu dodał, że gest posypania głowy popiołem "przypomina o kruchości ludzkiego życia i nieuchronnym przemijaniu."

Prokuratura: pocięli go maczetami. Kibic: nadepnąłem na szkło

Prokuratura w Krakowie oskarżyła o składanie fałszywych zeznań Mariusza M., pseudokibica, ktory trafił do szpitala ze śladami cięzkiego pobicia. Śledczy ustalili, że został zaatakowany kijami bejsbolowymi i maczetami. Poszkodowany zeznał jednak, że tylko „nadepnął na szkło i butelka rozcięła mu cieniutkiego trampeczka”.

Oświęcim: zabytkowej synagodze grozi katastrofa

Każde silniejsze opady deszczu, mogą poważnie zagrozić zabytkowej synagodze Chewra Lomdej Misznajot w Oświęciu. Grunt na którym stoi jest niestabilny. Żeby go wzmocnić, potrzeba milion złotych. Na razie udało się zebrać tylko połowę tej sumy.