W kominiarkach, z bronią w ręku napadali na sklepy. Policjanci zatrzymali 52-latka i dwóch 15-latków

Autor:
ms/gp
Źródło:
tvn24.pl
Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o napady na dwa sklepy spożywcze
Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o napady na dwa sklepy spożywczePolicja Śląska
wideo 2/8
Policja Śląska Policja zatrzymała dwóch 15-latków podejrzanych o napady na dwa sklepy spożywcze

Policjanci z Będzina (Śląskie) zatrzymali trzy osoby podejrzane o napady na dwa sklepy spożywcze. To 52-latek i dwóch 15-latków. Zamaskowani sprawcy, grożąc ekspedientce bronią, ukradli alkohol i pieniądze z utargu. 52-latek trafił do aresztu, dwóch 15-latków do schroniska dla nieletnich.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Będzinie w środę (23 listopada) otrzymał informację w sprawie dwóch napadów. - Wieczorem, do jednego ze sklepów na terenie miasta weszły dwie zamaskowane osoby. Jedna z nich, grożąc pracownicy pistoletem, zażądała wydania dwóch butelek wódki - relacjonuje sierżant sztabowy Marcin Szopa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. 

Jak informuje dalej policjant, po ucieczce ze zrabowanym alkoholem, napadli w podobny sposób na kolejny sklep. Tym razem ich łupem padły pieniądze z utargu. 

Policja zatrzymała 52-latka, który decyzją sądu trafił do aresztu Policja Śląska

Nagranie z monitoringu pomogło ustalić podejrzanych

- W poszukiwania przestępców zaangażowano policjantów z różnych pionów będzińskiej komendy. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz przewodnik z psem tropiącym z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu - relacjonuje Marcin Szopa. 

Mundurowi, po przeprowadzonych ustaleniach, zabezpieczeniu śladów i przejrzeniu nagrań z monitoringów, rozpoznali jednego z podejrzanych o napad. Aby go zatrzymać pojechali na osiedle Syberka, gdzie w pobliżu sklepów zauważyli poszukiwanego przez nich mężczyznę. 

Policjanci ustalili, że 52-latkowi pomagało jeszcze dwóch 15-latków, którzy również zostali zatrzymali. 

W sprawie zatrzymanych zostało także dwóch 15-latkówPolicja Śląska

Mundurowi znaleźli też pistolet. Okazało się, że była to broń gazowa. 

Sprawcy, grożąc bronią gazową, zażądali od pracownicy sklepu dwóch butelek wódki Policja Śląska

52-latek w areszcie, 15-latkowie w schronisku dla nieletnich

- Wszyscy zatrzymani są dobrze znani policjantom. Zebrany w sprawie materiał dowodowy nie budził wątpliwości prokuratury, która w tej sprawie wystąpiła z wnioskiem o areszt - informuje Szopa.

Wobec 52-latka Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie w warunkach multirecydywy. 

Wobec zatrzymanych 15-latków sąd zastosował środek tymczasowy w postaci umieszczenia ich w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące.

Autor:ms/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Śląska

Pozostałe wiadomości