Katowice

Katowice

Dzieci, które wakacje spędzają w szpitalu, zasługują na specjalne atrakcje – tak właśnie sądzą byli komandosi z Lublińca, którzy odwiedzili młodych pacjentów ze szpitala nr 5 w Katowicach. Do założenia wojskowych strojów najmłodszych nie trzeba było namawiać.

W niewielkim Dębowcu powstanie tężnia. Choć to najmniejsza gmina na Śląsku Cieszyńskim, zdaniem specjalistów, złoża solankowe są tam duże. – Jest cała tablica Mendelejewa – przekonuje Kazimierz Leszczyna, prezes tamtejszej Kopalni i Warzelni Solanek dr Zabłocka.

Nawet tysiąc osób mógł oszukać 22-latek z Pomorza, który zamieścił w internecie ogłoszenie, że odda laptopa w zamian za pokrycie kosztów przesyłki. Pokrzywdzeni wpłacali po 30 zł, ale żaden z nich laptopa nie zobaczył. Mężczyzna usłyszał 250 zarzutów i został aresztowany.

Policjanci z Bielska-Białej i prokuratorzy z tamtejszej Prokuratury Okręgowej rozbili grupę podejrzewaną o działalność przestępczą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że oszuści wyłudzili około 30 mln zł na szkodę firm leasingowych, ale kwota może wzrosnąć nawet do 100 mln zł. W sumie zatrzymano 11 osób i postawiono 117 zarzutów.

- Jechałam lewym pasem, po prostu zagapiłam się – tłumaczyła się z jazdy pod prąd Iwona z Jastrzębia Zdroju. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Chociaż złapała ją policja, kobieta mandatu nie zapłaci. Dziś w Żorach kierowcy mogli wybrać karę za wykroczenia: mandat albo lekcję udzielania pierwszej pomocy.