Katowice

Katowice

Usterka urządzeń i kradzież trakcji. Opóźnienia

Na odcinku Dąbrowa Górnicza-Będzin (Śląskie) doszło do usterki urządzeń sterowania ruchem kolejowym. - Z tego powodu pociągi są opóźnione nawet do 40 min – podaje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

"Egzaminator nie jest Bogiem". Ratownicy medyczni też zszokowani nagraniem

- Nie ma gorszego przykładu dla kursanta - komentują instruktorzy jazdy zignorowanie przez egzaminatora leżącego na środku drogi mężczyzny z kulami ortopedycznymi. Ratownicy medyczni, zszokowani ujawnionym nagraniem, mówią: kursantka zdała egamin, także z życia. Ona sama nie chciała komentować całej sprawy.

Zło miało nie powrócić do świata żywych. Antywampiryczne groby na Śląsku to "fenomen"

Groby kopane na miarę, zero wyposażenia (jedynie haftka do zapięcia koszuli), a w nich skazańcy przy których zastosowano zabiegi wampiryczne. "Przeklęty cmentarz" odkryty w Gliwicach to fenomen, największy taki na świecie. – Zło miało nie wrócić do świata żywych – o genezie pochówków wampirycznych mówi w rozmowie z tvn24.pl dr Jacek Pierzak z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Człowiek leży na drodze. Egzaminator do kursantki: Pijany jest. Jedziemy

Kobieta zdająca egzamin na prawo jazdy zauważa leżącego na drodze mężczyznę. Obok niego kule. Na pytanie, czy się zatrzymać, egzaminujący ją mężczyzna odpowiada: - Pijany jest. Jedziemy. - To absolutnie skandaliczne zachowanie - mówi wicedyrektor śląskiego WORD, który zawiadomił prokuraturę o przestępstwie. Egzaminator stracił pracę.

Ścięci w wampirycznych grobach na budowie. "Kat fachowiec"

Wampiry czy skazańcy? Kim są pochowani w nietypowy sposób w grobach znalezionych na trasie średnicówki w Gliwicach tego nie wiemy na pewno. Wiemy już za to, że zostali oni ścięci, najprawdopodobniej mieczem. - Kat był mistrzem w swoim fachu, rewelacyjne ścięcie - mówi w rozmowie z tvn24.pl dr Jacek Pierzak z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Policja odczuwa satysfakcję ws. Szymona z Będzina. "Finał na ławie oskarżonych"

- Nie było zwątpienia w sprawie Szymona z Będzina, policjanci pracowali mimo początkowego umorzenia postępowania - mówił na antenie TVN24 Jacek Bąk, zastępca komendanta policji w Cieszynie. Według niego, policja zrobiła w tej sprawie bardzo dużo. We wtorek przed katowickim sądem okręgowym rozpoczął się proces rodziców dziecka oskarżonych o jego zabójstwo.

Bluesująca 7-latka podbija internet

Ojciec nagrał bluesowy występ swojej 7-letniej córki smartfonem. Jagoda podbiła serca internautów. Bluesem żyje też jej siostra Martyna, która niebawem wystąpi na Rawa Blues Festival w Katowicach.

"Przez trzy dni przeżywał męczarnie". Ruszył proces rodziców Szymona z Będzina

"Jarosław R. wrócił zdenerwowany z pracy. Miał zadać dziecku silny cios w brzuch. (...) Od tego dnia, przez trzy kolejne, chłopiec przeżywał męczarnie" - czytamy w akcie oskarżenia przeciwko rodzicom 1,5-letniego Szymona. Kolejne uderzenie pięścią w brzuch trzeciego dnia, według ustaleń biegłych, bardzo przyspieszyło śmierć chłopca. Jego ciało znaleziono w stawie pod Cieszynem. Dziś rozpoczął się proces rodziców chłopca, którzy zostali oskarżeni o doprowadzenie do jego śmierci.

"Schodzimy do szatni po pierwszej połowie". Obrońca Katarzyny W. zapowiada apelację

W pierwszym komentarzu po wyroku skazującym Katarzynę W. na 25 lat więzienia jej obrońca, mec. Arkadiusz Ludwiczek, zapowiedział apelację. - Sukcesem będzie to, jeśli dojdziemy w tym postępowaniu do prawdy - powiedział dziennikarzom adwokat. - Na razie to się nam nie udało. Dlatego składamy apelację - tłumaczył. Prokurator Zbigniew Grześkowiak ocenił z kolei, że wyrok w sprawie jest "zwycięstwem całego wymiaru sprawiedliwości".

Katarzyna W. skazana. "25 lat to kara adekwatna"

25 lat więzienia dla Katarzyny W. za zabójstwo półrocznej córki Magdy - taki wyrok wydał katowicki sąd. Oznacza to, że Katarzyna W. będzie mogła ubiegać się o warunkowe wcześniejsze zwolnienie po 15 latach. Prokurator domagał się dla niej dożywocia, a obrońca wnosił o uniewinnienie oskarżonej. Kobieta została uznana winną także sprowadzania śledztwa na fałszywe tory. Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca już zapowiedział apelację.

Śląsk stanął w korku. Wszystko przez kolizje

Kierowcy na kilku trasach w woj. śląskim stali w korkach z powodu wypadków, do jakich doszło dzisiaj rano. Całkowicie zablokowana była m.in. droga krajowa nr 94 w Sosnowcu. Obecnie ruch odbywa się już na niej normalnie.

Zatrzymani za napad na kuriera

Policjanci z Bytomia zatrzymali trzy osoby, które przyznały się do napadu na kuriera firmy przewozowej i kradzieży przesyłek. Umawiali się oni na płatność przy odbiorze, po czym uciekali z towarem. Jednego z dostarczycieli zastraszyli.

Włamywacze pili szampana w kuchni

Mieszkanka Jastrzębia-Zdroju po powrocie do domu zastała w kuchni dwie obce osoby. Złodzieje, po czasochłonnym i męczącym plądrowaniu mieszkania, postanowili odpocząć przy lampce szampana.

Katarzyna W.: Nie zabiłam Magdy. Wyrok jutro o 11:30

- Przepraszam wszystkich za to, że wprowadziłam ich w błąd, ale jestem niewinna. Nie zabiłam Magdy - powiedziała Katarzyna W. w mowie końcowej w swoim procesie. O uniewinnienie kobiety wniósł wcześniej jej obrońca. Prokuratura chce dożywocia. Katarzyna W. jest oskarżona m.in. o morderstwo swojej 6-miesięcznej córki Magdy. Wyrok jutro o godz. 11:30.

Policyjna "dyskoteka" na koniec wakacji

Policjanci z Gliwic (woj. śląskie) przeprowadzili w ostatni sobotni wieczór wakacji zorganizowaną akcję o kryptonimie "dyskoteka". Chodziło w niej przede wszystkim o dokładne kontrole kierowców i ich samochodów.

Policjanci i strażnicy miejscy z zarzutami po bójce na ulicy

Pięcioro funkcjonariuszy usłyszało dziś zarzut pobicia dziewięciu osób po czwartkowej bójce z przechodniami w Częstochowie. Wszyscy zostali już zawieszeni w czynnościach służbowych. Cała piątka została w sobotę przesłuchana przez prokuratora i wypuszczona do domów. Grozi im nawet do 8 lat więzienia.

"Nie wiem z czego, ale zapłacimy". Milion za dziurę w drodze

Mój poprzednik nie poszedł na ugodę, więc sprawa skończyła się w sądzie. Teraz musimy wyłożyć jednorazowo milion złotych. Nie wiem z czego, ale zapłacimy. Chłopak do końca życia będzie na wózku inwalidzkim - mówi reporterowi TVN24 wójt gminy Poraj, na terenie którego doszło do tragicznego wypadku rowerzysty. W sumie, decyzją sądu, gmina ma mu wypłacić niemal milionowe odszkodowanie.

Zapraszali licealistów na "kąpiel w kiślu"

Miał być basen wypełniony kisielem, a w nim walczący nastolatkowie. Do wygrania "procenty". Zaproszenie na imprezę do jednego z katowickich klubów nie pozostawiało wątpliwości co do jej charakteru. - Impreza się nie odbędzie - deklarują teraz w rozmowie z tvn24.pl dyrektor klubu i organizator "Kąpieli w kiślu. Wielkiej bitwy szkół średnich".

Kolejny zatrzymany ws. bójki na plaży

Około południa policjanci zatrzymali 23-latka ze Świętochłowic, który 18 sierpnia brał udział w bójce na plaży w Gdyni - powiedział Waldemar Pric, zastępca komendanta policji w Świętochłowicach.