Opinie i wydarzenia

Tusk o Kaczyńskim: okazał się tchórzem, zdezerterował

Dzisiaj wasza odwaga i bezinteresowność są szczególnie ważne - powiedział na konwencji z okazji sześciolecia Komitetu Obrony Demokracji Donald Tusk. Według przewodniczącego PO i byłego premiera tej odwagi i bezinteresowności nie ma obecny rząd. - To wielki problem wszystkich Polaków, że mamy władzę skupioną w rękach jednego człowieka, który nie pierwszy raz, ale dzisiaj jest to szczególnie dotkliwe dla wszystkich, okazuje się tchórzem - powiedział.

 

W Warszawie w sobotę rozpoczęła się konwencja Komitetu Obrony Demokracji z okazji sześciolecia istnienia komitetu. Głos tam zabrał między innymi były premier, były szef Rady Europejskiej,  Donald Tusk. - Kiedy szukałem znaków nadziei w czasie najbardziej krytycznym, kilka lat temu, kiedy wydawało się, że partia, która autoironicznie nazwała się Prawo i Sprawiedliwość przystąpiła do szturmu na prawo i sprawiedliwość w Polsce i kiedy wdawało się, że nie ma za bardzo nadziei, że skrzydła opadły Polakom, wyście nadzieję dawali - zwrócił się do zgromadzonych. - Nie macie pojęcia ile energii, ile siły przetrwania, ile wiary w przyszłość dawaliście Polakom i szerzej - Europejczykom - na całym kontynencie. My, ci wszyscy, którzy może przez chwilę zwątpili, będziemy wszyscy waszymi dłużnikami - powiedział.

 

Przewodniczący Platformy wymienił, że obecnie "zagrożona jest nie tylko konstytucja, ład prawny, niezależność sądów, wolność mediów, ale przez tchórzostwo i interesowność tej władzy zagrożone coraz częściej jest po prostu ludzkie życie". - W tym okrutnym czasie pandemii, narastającego lęku, drożyzny mamy władzę, która właściwie skupiona jest w ręku jednego człowieka. Wierzcie mi, to nie moja obsesja, to wielki problem ustrojowy, to wielki problem wszystkich Polaków, że mamy władzę skupioną w rękach jednego człowieka, który nie pierwszy raz, ale dzisiaj jest to szczególnie dotkliwe dla wszystkich, okazuje się tchórzem, zdezerterował - mówił. - Bo nie stać go na podjęcie jakiejkolwiek decyzji w interesie swoich obywateli, swojej ojczyzny wtedy, kiedy sytuacja jest tak poważna, tak dramatyczna, jak dzisiaj i jaka będzie jutro - ocenił.

 

 

27.11.2021
Długość: 17 min