Wydanie z 5.04.2021

Fakty po Południu

Wydanie z 5.04.2021

Głos absolutnie powalający, intonacja niesamowita i ten flow. Po prostu coś niewiarygodnego - tak zmarłego w Poniedziałek Wielkanocny Krzysztofa Krawczyka w "Faktach po Południu" wspominał Hirek Wrona. - Mam nadzieję, że Krzysztof, dzięki swojej niezwykłej barwie głosu i bardzo barwnemu usposobieniu, bo to był rubaszny, ciepły, fajny, kochany człowiek, zawsze będzie w naszych sercach - mówiła Kayah. - On przytulał, potrafił przytulać. Wszędzie, gdzie się spotykaliśmy, Krzysiek był takim trochę padre. Dziękuję Bogu i losowi za to, że mogłem przez chwilę być na orbicie jego słońca - wyznał Andrzej "Piasek" Piaseczny.

 

W "Faktach po Południu" również o zdecydowanie mniejszej liczbie potwierdzonych przypadków COVID-19 w ciągu ostatniej doby i prawie trzy razy mniejszej liczbie wykonanych testów. Poza tym o apelu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego do szpitali o "rozsądne gospodarowanie ciekłym tlenem". Tlenoterapia to teraz główny sposób walki z COVID-19, a zasoby tlenu medycznego się kurczą. Ponadto o świątecznym luzie, braku dystansu i maseczek oraz mandatach, jakie posypały się w czasie wielkanocnego weekendu, a także o ciężkiej pracy ratowników medycznych, którzy wciąż mają problemy, by znaleźć wolne miejsca dla chorych pilnie potrzebujących hospitalizacji. Wydanie prowadziła Diana Rudnik.

Opis programu

"Fakty po Południu" to popołudniowe podsumowanie dnia. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, relacje na żywo reporterów TVN24, wywiady, prognoza pogody, sport, wiadomości ze świata kultury i biznesu.

 

"Fakty po Południu" - prowadzący

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program „Dama Pik”, którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu „Dziennikarz Roku” miesięcznika „Press”. W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów”, a także „Faktów po południu” oraz „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS jest gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe „Faktów” TVN.

 

Dagmara Kaczmarek-Szałkow - dziennikarka telewizyjna od lat związana ze stacją TVN24. Prowadzi również magazyn "Fakty w Południe".

 

"Fakty po Południu" można oglądać codziennie na antenie TVN24 o 16:00 oraz w TVN24 GO.