Wydanie z 8.03.2021

Fakty po Południu

Wydanie z 8.03.2021

Ten wywiad jest gorszy niż rodzina królewska mogła przypuszczać - mówią brytyjskie media. Nie ma tu ani miłych słów, ani okrągłych, dyplomatycznych zdań. Książe i księżna Sussex udzielili szczerego wywiadu Oprze Winfrey. Wyczekiwany od kilku dni wywiad Oprah Winfrey z Meghan Merkle i księciem Harrym do zobaczenia w TVN24 o godzinie 20:30. Po zalogowaniu, bezpłatnie, wywiad będzie można także obejrzeć w TVN24 GO. W "Faktach po Południu" było też o protestach w Międzynarodowym Dniu Kobiet, otwieraniu szpitali tymczasowych dla osób zakażonych COVID-19, "imperialnej polityce przejęć" Daniela Obajtka, a także ciągu dalszym sprawy prezesa Orlenu. "Gazeta Wyborcza" ujawnia, że był on oskarżony o współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą. Było też o projekcie Lewicy dotyczącym zmiany definicji gwałtu i apelu śląskich lekarzy, aby USG piersi u ciężarnych było obowiązkowe i bezpłatne. Na raka zapada co raz więcej młodych kobiet, a wcześnie wykryty nowotwór to większa szansa na wyjście z choroby. Wydanie prowadziła Justyna Kosela.

Opis Programu

"Fakty po Południu" to popołudniowe podsumowanie dnia. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, relacje na żywo reporterów TVN24, wywiady, prognoza pogody, sport, wiadomości ze świata kultury i biznesu.

 

"Fakty po Południu" - prowadzący

Anita Werner -dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program „Dama Pik”, którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu „Dziennikarz Roku” miesięcznika „Press”. W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów”, a także „Faktów po południu” oraz „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS jest gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe „Faktów” TVN.

 

Dagmara Kaczmarek-Szałkow - dziennikarka telewizyjna od lat związana ze stacją TVN24. Prowadzi również magazyn „Fakty w Południe”.

 

"Fakty po Południu" - gdzie obejrzeć?

„Fakty po Południu” można oglądać codziennie na antenie TVN24 o 16:00 oraz w TVN24 GO.