Wydanie z 17.01.2021

Fakty po Południu

Wydanie z 17.01.2021

To najmroźniejszy weekend tej zimy. Temperatury sięgają nawet -25 stopni Celsjusza. W całym kraju jest zimno i biało. W "Faktach po Południu" o grupie turystów, którzy w takich warunkach wybrali się na Babią Górę w... szortach. Gdyby nie profesjonalna pomoc GOPR-owców, mogłoby skończyć się tragicznie. Poza tym o powrocie do szkół dzieci z klas 1-3 oraz obawach nauczycieli, którzy mogli się przetestować, ale nie mogli się zaszczepić na COVID-19. W programie również o dziesięć razy większych środkach z drugiej edycji Funduszy Inwestycji Lokalnych dla gmin, w których rządzą samorządowcy związani z Prawem i Sprawiedliwością oraz o politycznym przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego w czasie nabożeństwa w kościele w Starachowicach. Na koniec o powrocie do Rosji największego przeciwnika Władimira Putina, opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Wydanie prowadził Radosław Mróz.

Opis Programu

"Fakty po Południu" to popołudniowe podsumowanie dnia. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, relacje na żywo reporterów TVN24, wywiady, prognoza pogody, sport, wiadomości ze świata kultury i biznesu.

 

"Fakty po Południu" - prowadzący

Anita Werner -dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program „Dama Pik”, którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu „Dziennikarz Roku” miesięcznika „Press”. W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów”, a także „Faktów po południu” oraz „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS jest gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe „Faktów” TVN.

 

Dagmara Kaczmarek-Szałkow - dziennikarka telewizyjna od lat związana ze stacją TVN24. Prowadzi również magazyn „Fakty w Południe”.

 

"Fakty po Południu" - gdzie obejrzeć?

„Fakty po Południu” można oglądać codziennie na antenie TVN24 o 16:00 oraz w TVN24 GO.