Wydanie z 24.02.2021

Fakty po Południu

Wydanie z 24.02.2021

Ponad 12 tysięcy zakażonych koronawirusem. Rząd mówi o trzeciej fali epidemii i wprowadza nowe obostrzenia, między innymi zakaz używania przyłbic, chust i szalików do zakrywania ust i nosa. Rekomenduje maseczki chirurgiczne i z filtrami. Wprowadza kwarantannę dla wjeżdżających z Czech i Słowacji. Wyjątek stanowią osoby z negatywnym wynikiem testu wykonanym w ciągu ostatnich 48 godzin. W województwie warmińsko-mazurskim cofa część poluzowań. Poza tym w "Faktach po Południu" o liście unijnych przywódców do przewodniczącego Rady Europejskiej Charles'a Michela z apelem o lepsze zabezpieczenie europejskich możliwości produkcji szczepionek przeciwko SARS-CoV-2. W programie również o gorzkiej cenie mundialu - "The Guardian" ujawnia, że ponad 6,5 tysiąca robotników straciło życie budując stadiony na piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Na koniec o poważnym wypadku samochodowym legendy golfa Tigera Woodsa. Wydanie prowadziła Diana Rudnik.

Opis Programu

"Fakty po Południu" to popołudniowe podsumowanie dnia. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, relacje na żywo reporterów TVN24, wywiady, prognoza pogody, sport, wiadomości ze świata kultury i biznesu.

 

"Fakty po Południu" - prowadzący

Anita Werner -dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program „Dama Pik”, którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu „Dziennikarz Roku” miesięcznika „Press”. W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów”, a także „Faktów po południu” oraz „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS jest gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe „Faktów” TVN.

 

Dagmara Kaczmarek-Szałkow - dziennikarka telewizyjna od lat związana ze stacją TVN24. Prowadzi również magazyn „Fakty w Południe”.

 

"Fakty po Południu" - gdzie obejrzeć?

„Fakty po Południu” można oglądać codziennie na antenie TVN24 o 16:00 oraz w TVN24 GO.