Wydanie z 16.01.2021

Fakty po Południu

Wydanie z 16.01.2021

Mordercza góra zdobyta zimą. Nepalczycy weszli na K2 jako pierwsi na świecie i zapisują się w historii himalaizmu. Zdobycie tego ośmiotysięcznika o tej porze roku było marzeniem wielu, ale dotąd nikomu to się nie udało. W "Faktach po Południu" również o zapisach na szczepienia, zmniejszeniu dostaw szczepionek przez Pfizera, buncie przedsiębiorców, anulowanym głosowaniu sprzed roku i decyzji prokuratury w sprawie marszałek Sejmu Elżbiety Witek, a także centralizacji szpitali. Przyspieszona przez ministra zdrowia reforma zakłada przejęcie przez Skarb Państwa placówek, które należą do samorządów. Kontrowersje wzbudza pomysł i pośpiech. Z kolei zima pokazuje piękne, ale i srogie oblicze. W górach trzeci stopień zagrożenia lawinowego. To pierwszy tak zimny weekend. Temperatura spadnie miejscami do minut 20 stopni Celsjusza. Wydanie prowadził Radosław Mróz.

Opis Programu

"Fakty po Południu" to popołudniowe podsumowanie dnia. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, relacje na żywo reporterów TVN24, wywiady, prognoza pogody, sport, wiadomości ze świata kultury i biznesu.

 

"Fakty po Południu" - prowadzący

Anita Werner -dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program „Dama Pik”, którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu „Dziennikarz Roku” miesięcznika „Press”. W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów”, a także „Faktów po południu” oraz „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS jest gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe „Faktów” TVN.

 

Dagmara Kaczmarek-Szałkow - dziennikarka telewizyjna od lat związana ze stacją TVN24. Prowadzi również magazyn „Fakty w Południe”.

 

"Fakty po Południu" - gdzie obejrzeć?

„Fakty po Południu” można oglądać codziennie na antenie TVN24 o 16:00 oraz w TVN24 GO.