"Ta inauguracja była obdarta z emocji zwykłych wyborców" 21.01.2021

Fakty o Świecie - rozmowa

"Ta inauguracja była obdarta z emocji zwykłych wyborców" 21.01.2021

Dla mnie szczególnie ważnym momentem, który nawet mnie wzruszył, było zaprzysiężenie Kamali Harris - powiedziała w rozmowie "Faktów o Świecie" dziennikarka Ewa Ewart. Reporterka "Faktów" TVN Katarzyna Sławińska stwierdziła, że wszystkie inauguracje prezydenckie w USA są niezwykłe. - Z polskiego punktu widzenia z zadziwieniem patrzyłam, jak setki tysięcy Amerykanów specjalnie zjeżdżają do Waszyngtonu, żeby pobyć, pokibicować swojemu nowemu prezydentowi - wyjaśniła. - Faktycznie, inauguracje prezydenckie to jest wielki piknik Amerykanów - powiedział korespondent "Faktów" TVN w USA Marcin Wrona. - Ta inauguracja była obdarta z emocji zwykłych wyborców, ludzi, którzy przyjeżdżają do Waszyngtonu, żeby się cieszyć - przyznał. Z powodu zagrożenia epidemicznego i terrorystycznego na uroczystości zaprzysiężenia Joe Bidena i Kamali Harris byli tylko zaproszeni goście.

Opis programu

Jacek Stawiski z zaproszonymi ekspertami omawia najważniejsze światowe wydarzenia mijającego tygodnia. Program zobaczysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 21 w TVN24 BiS oraz w TVN24 GO.

 

Jacek Stawiski – to szef zespołu programów zagranicznych w TVN24 BiS. Jest komentatorem spraw międzynarodowych. Wcześniej pracował w BBC World Service w Londynie, był szefem informacji radia RMF. Interesuje się polityką międzynarodową, sprawami bezpieczeństwa, a także historią najnowszą. Od wielu zaangażowany jest w dialog polsko-żydowski.