Audio: Fakty po Faktach

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, prof. Artur Nowak-Far, Joanna Hetnarowicz-Sikora, Michał Wawrykiewicz, gen. Mieczysław Bieniek, Jerzy Haszczyński

Prezydent Andrzej Duda w piątek po południu wydał oświadczenie po rozmowie telefonicznej, jaką prezydent USA Joe Biden odbył z sojusznikami. Dyskusja ta dotyczyła koncentracji wojsk rosyjskich wokół Ukrainy. - Szanse na rozwiązanie dyplomatyczne przeważają nad ryzykiem konfliktu – stwierdził prof. Artur Nowak-Far, były wiceminister spraw zagranicznych. – Rosjanie wierzą, że winę ponoszą za to Amerykanie i Zachód, ale równocześnie sobie tej wojny nie życzą – powiedziała Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador Polski w Moskwie. Pełczyńska-Nałęcz przyznała, że dla Putina istotny jest odwet za Zimną Wojnę i rozpad Związku Radzieckiego.

Następnie Joanna Hetnarowicz-Sikora, członkini zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, i adwokat Michał Wawrykiewicz dyskutowali z Katarzyną Kolendą-Zaleską o odsunięciu sędzi Joanny Hetnarowicz-Sikory od orzekania w trybie natychmiastowym. Goście "Faktów po Faktach" odnieśli się również do projektu PiS-u dotyczącego odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów.

Po konferencji prasowej doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena goście Katarzyny Kolendy-Zaleskiej kontynuowali rozmowę o inwazji wojsk rosyjskich wokół Ukrainy.