Ciekawostki

Trashtag challenge - posprzątaj po innych i się tym pochwal. Nowe wyzwanie podbija internet

Ciekawostki


Znacie #trashtag challenge? "Zróbcie sobie zdjęcie w miejscu, które potrzebuje posprzątania, następnie ogarnijcie je, zróbcie kolejne zdjęcie i opublikujcie to" - w taki sposób jeden z użytkowników mediów społecznościowych opisał, na czym polega nowe wyzwanie, w ramach którego ludzie sprzątają po innych i się tym chwalą.

Od kilku dni internauci na całym świecie biorą udział w nowym wyzwaniu. Na Instagramie, Twitterze i Facebooku publikują zdjęcia z hashtagiem #trashtag (trash - po angielsku: śmieć, śmietnik).

Sam hashtag nie jest nowością. Od wielu lat pojawiał się w mediach społecznościowych. W 2015 roku UCO, amerykańska firma produkująca między innymi oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne uruchomiła kampanię o nazwie #TrashTag, której celem było zainspirowanie ludzi do zadbania o środowisko.

Zobacz również: Dubrownik, perła Adriatyku, tonie w śmieciach

#Trashtag challenge

"Jest nowe wyzwanie dla wszystkich znudzonych nastolatków. Zróbcie sobie zdjęcie w miejscu, które potrzebuje posprzątania, następnie ogarnijcie je, zróbcie kolejne zdjęcie i opublikujcie to. Wyzwanie #trashtag - napisał na Facebooku Byron Romanz Arizony w USA i…dał hashtagowi drugie życie. Od 5 marca jego wpis udostępniono już ponad 300 tysięcy razy.

Liczba internautów podejmujących wyzwanie w mediach społecznościowych rośnie lawinowo.

Zobacz także:

Autor: jog//mro,ŁUD / Źródło: Twitter, Facebook, Instagram

Pozostałe wiadomości