Tramwaj wodny w Warszawie, statek do Serocka. Na jakich trasach pływają, gdzie mają przystanki i ile kosztuje bilet?

Źródło:
wtp.waw.pl, rejsy.waw.pl
Rafał Trzaskowski zaprasza na otwarcie sezonu letniego nad Wisłą
Rafał Trzaskowski zaprasza na otwarcie sezonu letniego nad WisłąTVN24
wideo 2/3
Rafał Trzaskowski zaprasza na otwarcie sezonu letniego nad WisłąTVN24

Tramwaj wodny to prom, który przewozi pasażerów przez Wisłę. W Warszawie są trzy tramwaje wodne, można również udać się w rejs statkiem do Serocka, a w 2022 roku skorzystać z rejsów w ramach realizowanego projektu z budżetu obywatelskiego. Na jakich trasach pływają tramwaje wodne w Warszawie, gdzie są ich przystanki i ile kosztuje bilet?

Tramwaj wodny w Warszawie to potoczne określenie na promy kursujące po Wiśle na trzech trasach.Tramwaje wodne w Warszawie mają swoje przystanki na Cyplu Czerniakowskim, przy Moście Poniatowskiego i na Podzamczu Fontanny.Poza tramwajem wodnym, w Warszawie można udać się w całodzienny rejs statkiem do Serocka.

Tramwaj wodny w Warszawie

Tramwaj wodny w Warszawie to kursujące na trzech trasach bezpłatne promy. Przeprawy promowe oferuje wiosną i latem Warszawski Transport Publiczny w ramach Warszawskich Linii Turystycznych. Rejs tramwajem wodnym na drugą stronę Wisły jest krótki, trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy przyjść na przystanek, ustawić się w kolejce i zaczekać na prom. 

Trasy tramwajów wodnych w Warszawie

Tramwaje wodne w Warszawie kursują na trasach:

Słonka: z pomostu pływającego na Cyplu Czerniakowskim do plaży na Saskiej Kępie. Prom mieści 21 pasażerów. – Pliszka: z nabrzeża przy Moście Poniatowskiego do plaży “Poniatówka” przy Stadionie Narodowym. Ten prom także mieści 21 pasażerów. – Wilga: z pomostu pływającego na Podzamczu Fontanny do plaży przy ZOO. Wilga pomieści 40 pasażerów oraz rowery.

Warszawski tramwaj wodnywikipedia (CC-BY 3.0) / Adrian Grycuk

Tramwaj wodny: rozkład rejsów

W wakacje od 1 lipca do 31 sierpnia promy pływają codziennie, w dni powszednie od ok. 12.30 do 19.30 (co pół godziny), w dni wolne od ok. 9.30 do ok. 19.50 (co 20 minut). Poza okresem wakacyjnym promy pływają tylko w dni wolne od 1 maja do 30 czerwca i od 1 do 25 września. Dokładny rozkład promów sprawdzisz na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego (WTP).

Statek do Serocka

CIekawym pomysłem na spędzenie czasu podczas pobytu w stolicy jest wybranie się w całodniowy rejs statkiem do Serocka. Rejsy organizowane są przez Warszawski Transport Publiczny. Statek “Zefir” wypływa z przystani przy Żeraniu i płynie Kanałem Żerańskim, szlakiem Batorego do Jeziora Zegrzyńskiego i Serocka. Po drodze statek podpływa pod ruiny starego mostu z 1897 roku. „Zefir” pomieści 98 pasażerów. Na pokładzie jest bufet z napojami i grill, są zadaszone miejsca siedzące przy stolikach. W Serocku jest dwugodzinna przerwa. To dobry moment na relaks na plaży lub spacer. 

Statek do SerockaWTP

Rozkład rejsów do Serocka

Statek do Serocka pływa na trasie: Żerań (przystań przy przystanku Cementownia 02) – Kanał Żerański – Jezioro Zegrzyńskie – Serock i z powrotem. Rejsy od 1 maja do 25 września odbywają się w dni wolne od pracy i dodatkowo 2 maja. Statek wypływa o 9.00, w Serocku jest o 12.30. O 14.30 rusza w rejs powrotny do Warszawy, dokąd dociera około 18.30. 

Bilety na statek do Serocka można kupić przez internet na stronie bilety24.pl oraz w piątki w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w godzinach 15:00-18:00 oraz w soboty od 8:00 do 11:00. Uwaga: można płacić tylko gotówką. Cena biletu za jedną osobę: normalny - 36 zł, ulgowy - 18 zł, rodzinny (cena za jedną osobę korzystającą z ulgi biletu rodzinnego) - 25 zł. Bilety bezpłatne dla dzieci do czasu objęcia obowiązkiem szkolnym oraz dla osób po 70. roku życia wydawane są jedynie w POP ZTM Dworzec Wileński w godzinach sprzedaży stacjonarnej biletów na statek do Serocka

Darmowe rejsy po Wiśle w Warszawie

W ramach projektu z budżetu obywatelskiego w 2022 roku można też wybrać jeden z 335 darmowych rejsów po Wiśle. Trzeba zapisać się na wybrany rejs przez stronę rejsy.waw.pl.

Rozpoczął się sezon letni nad WisłąUM Warszawa

Na jeden rejs może się zapisać maksymalnie 12 osób. Statki (tradycyjne drewniane łodzie, motorówki, katamarany i inne, niektóre można prowadzić samodzielnie) wypływają z dworca wodnego na wysokości pomnika Syrenki oraz z Portu Czerniakowskiego.

Autorka/Autor:red.

Źródło: wtp.waw.pl, rejsy.waw.pl

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia (CC-BY 3.0) / Adrian Grycuk

Pozostałe wiadomości

Chciał dawać przykład swojemu synowi, był bardzo zaangażowanym i dobrym ojcem. Pozostawił po sobie wielką pustkę - w rozmowie ze szwedzkimi mediami mówi siostra zastrzelonego w Sztokholmie Polaka. 39-latek w środę zginął na oczach swojego 12-letniego syna. Po śmierci Polaka, w miejscu gdzie doszło do tragedii gromadzili się ludzie, którzy zapalali znicze i wspominali mężczyznę.

Polak zastrzelony w Sztokholmie. Siostra: chciał dawać przykład swojemu synowi

Polak zastrzelony w Sztokholmie. Siostra: chciał dawać przykład swojemu synowi

Źródło:
Aftonbladet, tvn24.pl

To nie są pieniądze, które jesteśmy w stanie odzyskać - stwierdziła w TVN24 Anna Czarczyńska z Akademii Leona Koźmińskiego, pytana o wpłacone przez spółkę należącą do Orlenu zaliczki na dostawy ropy. - Runął mit wielkiego Orlenu, który jest potężnym graczem międzynarodowym. Dla niektórych to też jest duży szok - dodała.

"Runął mit wielkiego Orlenu"

"Runął mit wielkiego Orlenu"

Źródło:
tvn24.pl

Kierowcy jadący przez Łódź i Zgierz muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami w związku z rolniczymi protestami. W stolicy województwa łódzkiego zablokowane są ważne ulice: Strykowska, Szczecińska, Maratońska i ośmioramienne skrzyżowanie w Nowosolnej. W Zgierzu traktory stanęły na rozwidleniu dwóch ważnych dróg - krajowej 91 z wojewódzką 702.

Protest rolników w Łodzi i Zgierzu. Zablokowane ważne skrzyżowania

Protest rolników w Łodzi i Zgierzu. Zablokowane ważne skrzyżowania

Źródło:
tvn24.pl

W nocy ze środy na czwartek w hotelu sejmowym odbyła się głośna impreza z udziałem posłów. Jej hitem miała być przeróbka utworu zespołu Myslovitz, która nawiązuje do skandalu z udziałem Grzegorza Brauna z Konfederacji. - Byłem tam tylko przez chwilę. Czy głośno śpiewałem? Nie - powiedział "Super Expressowi" poseł klubu PiS Kamil Bortniczuk.

"Dzika impreza" i piosenka o Grzegorzu Braunie w hotelu sejmowym

"Dzika impreza" i piosenka o Grzegorzu Braunie w hotelu sejmowym

Źródło:
"Super Express", tvn24.pl

Powołałam zespół, który przygotuje założenia i podstawy programowe do nowego przedmiotu - edukacja zdrowotna - poinformowała ministra edukacji Barbara Nowacka. Dodała, że zastąpi wychowanie do życia w rodzinie.

Nowacka zapowiada nowy przedmiot w szkołach. "Zespół przygotuje założenia"

Nowacka zapowiada nowy przedmiot w szkołach. "Zespół przygotuje założenia"

Źródło:
TVN24, PAP

Urzędy skarbowe już wkrótce zyskają narzędzie do monitorowania handlu na platformach takich jak OLX, Allegro czy Vinted. - Mówimy o podmiotach, które mają powyżej 30 transakcji sprzedaży w trakcie roku - wyjaśnił w Radiu ZET minister finansów Andrzej Domański. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 lipca 2024 roku.

Nowa broń fiskusa. "Jesteśmy jedynym krajem, który tego nie wdrożył"

Nowa broń fiskusa. "Jesteśmy jedynym krajem, który tego nie wdrożył"

W listopadzie ubiegłego roku David Moothappan, 23-letni rybak ze stanu Kerala w Indiach, znalazł na Facebooku ofertę pracy na stanowisku ochroniarza w Rosji. Oferowana pensja w wysokości 204 tysięcy rubli miesięcznie (równowartość ok. 8700 zł) zrobiła na nim wrażenie. Zaaplikował. Kilka tygodni później znalazł się na froncie pod Donieckiem. Podobne doświadczenia mają inni obywatele Indii - pisze BBC.  

Skusiła ich oferta pracy w Rosji, zostali wysłani na front. Indyjscy rybacy o traumie, jaką przeszli  

Skusiła ich oferta pracy w Rosji, zostali wysłani na front. Indyjscy rybacy o traumie, jaką przeszli  

Źródło:
BBC

Premier Donald Tusk przed rozpoczęciem wtorkowego posiedzenia rządu przystanął na dłużej obok ministry zdrowia. Izabela Leszczyna, odnosząc się do tej sytuacji w "Jeden na jeden" w TVN24, powiedziała, że szef rządu pytał, "co się dzieje z pewnym projektem ustawy, który do ministerstwa trafił chyba miesiąc temu i premier nie dostał informacji zwrotnej".

Palec i rozmowa z Tuskiem przed posiedzeniem rządu. Leszczyna ujawnia, o co chodziło

Palec i rozmowa z Tuskiem przed posiedzeniem rządu. Leszczyna ujawnia, o co chodziło

Źródło:
TVN24

Mamy wyniki audytu w służbach, pracujemy nad analizą tych materiałów - powiedział minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak w rozmowie z Wirtualną Polską. Ocenił, że "dla opinii publicznej będzie szokujące, w jaki sposób na prywatne cele wykorzystywano fundusz operacyjny jednej ze służb".

Siemoniak o audycie w służbach: to będzie szokujące

Siemoniak o audycie w służbach: to będzie szokujące

Źródło:
PAP

Nie chowajcie jeszcze ciepłych kurtek do szaf. W pogodzie po weekendzie czeka nas zimowy epizod. Temperatura znacząco spadnie, a ochłodzeniu mogą towarzyszyć opady deszczu ze śniegiem. - Zacznie płynąć zimne, arktyczne powietrze - podkreślał we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Czeka nas "duże zimno". Mogą wrócić opady deszczu ze śniegiem

Czeka nas "duże zimno". Mogą wrócić opady deszczu ze śniegiem

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl
Ujawniamy: Enea, arabski pośrednik i ponad 13 milionów dolarów utopionych w biomasie widmo

Ujawniamy: Enea, arabski pośrednik i ponad 13 milionów dolarów utopionych w biomasie widmo

Źródło:
tvn24.pl
Premium

To niewyobrażalne okrucieństwo - oświadczył premier Szwecji, przemawiając w miejscu śmierci 39-letniego obywatela Polski. Pamięć mężczyzny, który został zastrzelony w środę w Sztokholmie po tym, jak zwrócił uwagę grupie młodzieży, uczcili także ministrowie oraz politycy opozycji. - Chłopiec patrzył jak jego ojciec umiera. Dzwonił do babci i stał tam całkiem sam. Coś jest naprawdę nie tak z niektórymi ludźmi w tym społeczeństwie - powiedział szwagier ofiary.

"Niewyobrażalne okrucieństwo". Premier Szwecji w miejscu śmierci Polaka

"Niewyobrażalne okrucieństwo". Premier Szwecji w miejscu śmierci Polaka

Źródło:
PAP, Euronews

Tragiczny wypadek na terenie zalewu na krakowskim Zakrzówku. 53-letni mężczyzna spadł z klifu o wysokości 20 metrów i wylądował na skalnej półce. Mimo szybkiej reakcji służb, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Tragedia nad zalewem. Mężczyzna spadł na półkę skalną z 20 metrów

Tragedia nad zalewem. Mężczyzna spadł na półkę skalną z 20 metrów

Źródło:
tvn24.pl

Leżący od miesiąca na wawerskich mokradłach mały samolot przyciąga gapiów. Bezradność służb i śledczych irytuje właścicielkę maszyny. Zwraca uwagę, że dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. W czwartek utknął tam nastolatek, któremu musieli pomóc strażacy.

Chciał zobaczyć z bliska rozbity samolot. Ewakuowali go strażacy

Chciał zobaczyć z bliska rozbity samolot. Ewakuowali go strażacy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mrożąca krew w żyłach scena na drodze w Mysłakowicach koło Jeleniej Góry. Kierujący samochodem osobowym, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, potrącił przejeżdżającego przed nim rowerzystę i pojechał dalej.

Potrącił rowerzystę i pojechał dalej. Nagranie

Potrącił rowerzystę i pojechał dalej. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Iran przygotowuje się do bezpośredniego ataku na Izrael, który może nastąpić już w ciągu najbliższych 24-48 godzin - podał w piątek amerykański dziennik "Wall Street Journal", powołując się na "osobę zaznajomioną ze sprawą".

"Wall Street Journal": Izrael szykuje się na atak Iranu, który może nastąpić w ciągu 24-48 godzin

"Wall Street Journal": Izrael szykuje się na atak Iranu, który może nastąpić w ciągu 24-48 godzin

Źródło:
PAP

Instruktorzy wojskowi i personel ministerstwa obrony Rosji przylecieli do Nigru - podała nigerska telewizja państwowa RTN. Zdaniem agencji Reutera to kolejny znak, że kraj ten buduje bliższe relacje z Moskwą, podobnie jak jego zarządzani przez junty sąsiedzi.

Przylecieli, rozładowali sprzęt. Reuters o kolejnym przyczółku Rosji

Przylecieli, rozładowali sprzęt. Reuters o kolejnym przyczółku Rosji

Źródło:
PAP

Myślę, że z czasem nasi sojusznicy zrozumieją, że wydatek 2 procent PKB na obronność jest nieadekwatny do kosztu potrzebnej modernizacji - wskazał naczelny dowódca wojsk NATO w Europie generał Christopher Cavoli. Ocenił, że "pod względem produkcji amunicji Rosja przewyższa całe NATO stosunkiem 3 do 1".

"Rosja przewyższa całe NATO". Dowódca wojsk o "krytycznej sytuacji"

"Rosja przewyższa całe NATO". Dowódca wojsk o "krytycznej sytuacji"

Źródło:
PAP

Liczę na to, że wszystkie projekty zmieniające prawo aborcyjne zostaną skierowane do komisji nadzwyczajnej - powiedziała w "Jeden na jeden" w TVN24 ministra zdrowia Izabela Leszczyna. Dodała, że premier Donald Tusk jasno powiedział, że "na listach Koalicji Obywatelskiej znajdą się te osoby, które nie zagłosują przeciwko dyskusji o liberalizacji prawa aborcyjnego".

Leszczyna o projektach w sprawie aborcji: mamy jasno powiedziane przez Donalda Tuska

Leszczyna o projektach w sprawie aborcji: mamy jasno powiedziane przez Donalda Tuska

Źródło:
TVN24

Sąd Okręgowy w Brnie skazał Daniela Madaráša na dziesięć i pół roku więzienia po tym, jak Słowak zepchnął turystę z murów brneńskiego zamku Špilberk. Cytowany przez czeskie media prokurator podkreślił, że poszkodowany nie zginął "tylko dzięki zbiegowi okoliczności".

Podczas wieczoru kawalerskiego zepchnął turystę z murów zamku. Usłyszał wyrok

Podczas wieczoru kawalerskiego zepchnął turystę z murów zamku. Usłyszał wyrok

Źródło:
idnes.cz, visitczechia.com

Ponad połowa Polaków wie, że celem fake newsów i teorii spiskowych jest manipulowanie opinią publiczną i realizowanie politycznych interesów. Mimo to ulegają tym manipulacjom. Jak wynika z najnowszego raportu "Dezinformacja oczami Polaków", co trzeci Polak wierzy, że zaplanowano już kolejną pandemię. Niemal co trzeci - że w Smoleńsku doszło do zamachu. Jedna piąta uważa, że skoro pada śnieg, to żadnego ocieplenia klimatu nie ma.

Polacy vs dezinformacja. W jakie fałsze wierzymy, komu ufamy, czego się boimy

Polacy vs dezinformacja. W jakie fałsze wierzymy, komu ufamy, czego się boimy

Źródło:
Konkret24

Sąd Okręgowy z Torunia skazał na 4,5 roku więzienia Stanisława K., który wykorzystywał seksualnie dwie dziewczynki z własnej rodziny. Zdaniem prokuratora rejonowego Przemysława Oskroby kara jest "zbyt łagodna".

Wyrok dla Stanisława K., który wykorzystywał seksualnie dziewczynki z rodziny

Wyrok dla Stanisława K., który wykorzystywał seksualnie dziewczynki z rodziny

Źródło:
tvn24.pl

Po marcu tego roku deficyt budżetu państwa wyniósł 24 miliardy złotych, czyli 13 procent planu na cały rok - powiedział w piątek minister finansów Andrzej Domański. Stwierdził, że budżet po pierwszych trzech miesiącach wygląda dobrze.

Deficyt budżetu państwa. Minister finansów poinformował o jego stanie

Deficyt budżetu państwa. Minister finansów poinformował o jego stanie

Źródło:
PAP

To nie żadna złośliwość z naszej strony, ale sposób na zmotywowanie kierowców – tak właściciel firmy, która wykonywała prace tłumaczy to, co się stało na osiedlu Borek we wsi Turka (woj. lubelskie). Niektórzy mieszkańcy zastali swoje auta stojące na miejscach obmalowanych dookoła niebieską farbą. Na osiedlu trwało bowiem malowanie "kopert" dla niepełnosprawnych. 

Byli zdumieni gdy zobaczyli, że dookoła ich aut namalowano "koperty" dla niepełnosprawnych

Byli zdumieni gdy zobaczyli, że dookoła ich aut namalowano "koperty" dla niepełnosprawnych

Źródło:
tvn24.pl

19-latek w Dębowcu (Podkarpacie) wypadł z drogi, przeleciał nad prywatną posesją i uderzył w ogrodzenie. Jak podała policja, młody kierowca nie odniósł poważnych obrażeń. Został ukarany mandatem.

Przeleciał przez posesję i uderzył w ogrodzenie. Nagranie

Przeleciał przez posesję i uderzył w ogrodzenie. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Utrzymuje się trudna sytuacja związana z powodziami w Rosji. W piątek rano ewakuowano położoną w obwodzie kurgańskim wieś Kaminskoje. Stało się to po tym, jak w nocy gwałtownie wzrósł poziom wody w rzece Toboł. Ponadto zalane zostały kolejne domy w mieście Orenburg nad rzeką Ural.

Z wody wystają tylko dachy. Rosjanie czekają na kulminację fali powodziowej

Z wody wystają tylko dachy. Rosjanie czekają na kulminację fali powodziowej

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Archeolodzy natknęli się w Pompejach na malowidła, na których widać sceny z mitologii greckiej. Freski są zachowane w doskonałym stanie. - To naprawdę prawdziwy skarbiec, bo za każdym razem podczas wykopalisk odkrywamy coś pięknego i znaczącego - powiedział włoski minister kultury Gennaro Sangiuliano.

Doskonale zachowane freski odkryte w Pompejach

Doskonale zachowane freski odkryte w Pompejach

Źródło:
PAP, Reuters, tvnmeteo.pl

Organizacje humanitarne alarmują w sprawie rosnącej liczby eksmisji osób w kryzysie bezdomności z centrum Paryża – podaje Le Monde. Zdaniem aktywistów wywożenie z miasta osób mieszkających na ulicach ma związek ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi. Władze stolicy Francji zaprzeczają jakoby prowadziły operację "ukrywania biedy" w ramach przygotowań do sportowej imprezy. 

Władze Paryża oskarżane o "ukrywanie biedy" i wywożenie z miasta osób w kryzysie bezdomności

Władze Paryża oskarżane o "ukrywanie biedy" i wywożenie z miasta osób w kryzysie bezdomności

Źródło:
PAP, Le Monde

38 więźniów uciekło wczesnym rankiem w czwartek z przepełnionego więzienia w stolicy Związku Komorów, Moroni - poinformowały władze więzienne afrykańskiego kraju wyspiarskiego leżącego na Oceanie Indyjskim.

38 osadzonych uciekło główną bramą więzienia

38 osadzonych uciekło główną bramą więzienia

Źródło:
PAP

Brytyjski trybunał zajmujący się rozpatrywaniem skarg przeciwko medykom bada sprawę dr. Tijiona Esho, znanego na wyspach z medialnej działalności jako specjalisty od medycyny estetycznej. Zgodnie z ustaleniami trybunału 42-latek oferował jednej ze swoich pacjentek zabiegi z użyciem botoksu w zamian za kontakty seksualne. Mężczyzna zaprzecza prawdziwości zarzutów. Sprawa ewentualnego ograniczenia jego uprawnień do wykonywania zawodu ma zostać rozstrzygnięta jeszcze w tym miesiącu.  

Oferował darmowy botoks w zamian za seks. Lekarz celebryta może stracić uprawienia  

Oferował darmowy botoks w zamian za seks. Lekarz celebryta może stracić uprawienia  

Źródło:
BBC, Sky News

W czwartek późnym wieczorem w warszawskich Włochach doszło do pożaru miejskiego autobusu. Żaden pasażer nie ucierpiał, ale pojazd spłonął doszczętnie. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Spłonął miejski autobus

Spłonął miejski autobus

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci ruszyli w pościg za 29-letnim kierowcą auta osobowego, który na ich widok zaczął się nerwowo rozglądać. Uciekał osiedlowymi uliczkami w centrum Białegostoku. Gdy został zatrzymany, okazało się, że wiózł czteroletniego chłopca i trzyletnią dziewczynkę. Tłumaczył, że chciał uniknąć kontroli, bo nigdy nie miał prawa jazdy. 

Uciekał przed policją, wioząc dwójkę małych dzieci. "Tłumaczył, że nigdy nie miał prawa jazdy"

Uciekał przed policją, wioząc dwójkę małych dzieci. "Tłumaczył, że nigdy nie miał prawa jazdy"

Źródło:
tvn24.pl

Funkcjonariusze czeskiej drogówki asystowali przy porodzie po tym, jak kierowca podczas patrolu poprosił ich o pomoc mówiąc, że nie zdąży dojechać do szpitala. "Stróże prawa z pewnością długo nie zapomną tego dnia" - pisze czeska policja.

Kobieta zaczęła rodzić w samochodzie. Czescy policjanci pomogli

Kobieta zaczęła rodzić w samochodzie. Czescy policjanci pomogli

Źródło:
tvn24.pl

Do rad gmin i sejmików wojewódzkich weszło nieco więcej kobiet, niż w 2018 r. O kilka procent więcej będzie też wójtek, burmistrzyń i prezydentek. - Jest poprawa, ale nie ma rewolucji - komentuje Weronika Jóźwiak, inicjatorka kampanii "Dziewczyny do polityki". - Potrzebujemy nowoczesnej edukacji obywatelskiej - uważa ekspertka. Niepokojąca jest także niska frekwencja wśród najmłodszych wyborców.

W samorządach będzie więcej kobiet. "Jest poprawa, ale nie ma rewolucji"

W samorządach będzie więcej kobiet. "Jest poprawa, ale nie ma rewolucji"

Źródło:
tvn24.pl

Stworzona przez polskie studio CD Projekt Red gra "Cyberpunk 2077" otrzymała jedną z nagród - za najlepsze ciągłe wsparcie twórców - podczas czwartkowej ceremonii rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) w dziedzinie gier komputerowych.

Polska gra z nagrodą

Polska gra z nagrodą

Źródło:
PAP

Proces wdrożenia nowego wskaźnika referencyjnego zastępującego w umowach kredytowych WIBOR zostanie poddany ponownej analizie. Mapa drogowa, opisująca poszczególne etapy, może ulec zmianie - zapowiada Ministerstwo Finansów.

Kłopot z rewolucją w kredytach. Komunikat ministerstwa

Kłopot z rewolucją w kredytach. Komunikat ministerstwa

Źródło:
tvn24.pl