Nastolatek opublikował informacje o prywatnym samolocie Marka Zuckerberga. Pierwszy raz pokazał zdjęcie maszyny

Autor:
mbl//mro
Źródło:
Business Insider 

19-letni Jack Sweeney z Florydy zasłynął ze stworzenia bota, dzięki któremu może śledzić loty prywatnego odrzutowca Elona Muska. Teraz podzielił się informacjami na temat samolotu Marka Zuckerberga. Post na ten temat, razem ze zdjęciem maszyny miliardera, Sweeney opublikował w mediach społecznościowych.

Jack Sweeney opublikował zdjęcie prywatnego samolotu Marka Zuckerberga o numerze N68885 na swoim prywatnym koncie na Twitterze. Jednak to nie pierwszy raz, kiedy 19-latek podaje informacje o lotach założyciela Facebooka. Razem ze swoim zespołem założył oddzielny profil @ZuccJet, gdzie systematycznie pokazuje podróże Zuckerberga.

Rzecznik prasowy Zuckerberga nie odniósł się do informacji Sweeneya. Nie odpowiedział na pytanie, czy podany samolot rzeczywiście należy do założyciela Facebooka.

Z dokumentów opublikowanych przez Metę wynika, że miliarder zaczął używać nowego prywatnego samolotu w marcu. Zuckerberg jest właścicielem maszyny, a czarterem zajmuje się prywatna firma.

Miliony na ochronę Zuckerberga

Według informacji podanych w kwietniu przez Business Insider, Meta wydała rekordową sumę 26,8 miliona dolarów na ochronę i zapewnienie bezpieczeństwa podczas lotów Zuckerberga w 2021 roku. Z kolei z informacji pozyskanych w 2019 roku wynika, że założycielowi Facebooka towarzyszy ochroniarz 24 godziny na dobę. Szyby w jego biurze są zrobione ze szkła pancernego, na miejscu jest też przycisk alarmowy.

W oświadczeniu przedstawiciele spółki Meta napisali, że kroki te były niezbędne ze względu na groźby, jakie otrzymywał miliarder. "Wierzymy, że rola pana Zuckerberga stawia go w wyjątkowej pozycji. Jest on utożsamiany ze spółką Meta, w rezultacie czego negatywne oceny naszej firmy są bezpośrednio przenoszone na jego osobę" - napisano.

Nastolatek śledzi Elona Muska i rosyjskich oligrarchów

O Jacku Sweeneyu zrobiło się głośno, kiedy zaczął publikować informacje na temat lotów Elona Muska. Nastolatek stworzył bota, który monitoruje loty wykonywane przez prywatny samolot znanego przedsiębiorcy, a następnie informuje o tym, kiedy i gdzie maszyna startuje lub ląduje. 

Wszystko to publikowane jest na koncie @ElonJet na Twitterze. Elon Musk zaoferował 19-latkowi pięć tysięcy dolarów za usunięcie tego profilu. W odpowiedzi młody mężczyzna poprosił o kwotę dziesięć razy większą. Do porozumienia ostatecznie nie doszło.

Po inwazji Rosji na Ukrainę Sweeney poinformował o nowym celu. Uruchomił dwa nowe konta na Twitterze - @RUOligarchJets i @Putinjet, w których informuje o rejsach rosyjskich oligarchów i miliarderów.

Autor:mbl//mro

Źródło: Business Insider 

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości