Elon Musk zaoferował nastolatkowi pięć tysięcy dolarów za usunięcie konta śledzącego jego samolot. Nie wystarczyło

Autor:
kkow//mro
Źródło:
tvn24.pl/CNN
Kim jest Elon Musk?
Kim jest Elon Musk?TVN24 BiS
wideo 2/5
TVN24 BiSKim jest Elon Musk?

19-latek z Florydy stworzył bota, dzięki któremu może śledzić loty prywatnego odrzutowca Elona Muska. Miliarder zaoferował studentowi pięć tysięcy dolarów za usunięcie profilu, na którym pokazywane są trasy jego samolotu. W odpowiedzi młody mężczyzna poprosił o kwotę... dziesięć razy większą.

19-letni Jack Sweeney z Florydy stworzył bota, który monitoruje loty wykonywane przez prywatny samolot Elona Muska, a następnie informuje o tym, kiedy i gdzie maszyna startuje lub ląduje. Profil przekazuje również informacje o czasie trwania każdej podróży. Profil Elon Musk's Jet obserwowany jest przez ponad 213 tysięcy użytkowników.

Po raz pierwszy Elon Musk zainteresował się tematem jesienią 2021 roku. Konto zostało przez miliardera zgłoszone administratorom z prośbą o usunięcie. Miliarder argumentował, że udostępnianie publicznie takich informacji jest zagrożeniem dla jego bezpieczeństwa. Kiedy to nie poskutkowało, zaoferowano 19-latkowi 5 tysięcy dolarów za usunięcie profilu.

Jack Sweeney nie zgodził się na tę ofertę i poprosił o kwotę dziesięć razy większą. Argumentował, że takie pieniądze przydadzą mu się na studiach albo na zakup auta marki Tesla Model 3. Zdaniem nastolatka, 5 tysięcy dolarów to za mało, ponieważ w tworzenie profilu chłopak włożył bardzo dużo pracy.

Miliarder odrzucił ofertę. Stwierdził, że nie czułby się z tym dobrze, gdyby musiał płacić za wyłączenie profilu. Wtedy 19-latek poinformował miliardera, że do zamknięcia profilu może go skłonić możliwość odbycia stażu w jego firmie. Musk - jak donosi CNN - nie odpowiedział na tę propozycję.

Boty śledzą loty bogaczy

19-letni Jack Sweeney przyznał, że jest fanem SpaceX od 2018 roku, kiedy doszło do pierwszego startu Falcona Heavy. Ojciec nastolatka pracuje w liniach lotniczych, co również ma wpływ na zainteresowania związane z lotnictwem.

Jack miał podpowiedzieć Muskowi kilka rozwiązań technicznych, w jaki sposób miliarder może utrudnić śledzenie jego lotów. Jak przyznaje 19-latek, wygląda na to, że Musk posłuchał jego rad. Przyznał jednak, że nadal jest w stanie śledzić jego odrzutowiec - jest to po prostu trochę trudniejsze.

Student opracował więcej kont, dzięki którym można śledzić loty innych popularnych osób. Są wśród nich między innymi właściciel Microsoftu Bill Gates czy szef Amazon Jeff Bezos.

Autor:kkow//mro

Źródło: tvn24.pl/CNN

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości