Pytania w "Milionerach" o Ligę Sprawiedliwości i piętra lasu

TVN24


W czwartkowym odcinku specjalnym "Milionerów" cała wygrana została przeznaczona na cele charytatywne. O sumę, która zasiliła konto fundacji TVN "Nie jesteś sam" grali finaliści programu "Masterchef Junior", Paulina Foremny i Olek Multan oraz 9-letnia youtuberka Lenka Pachuc i 10-letnia aktorka Kasia Wincza.

W odcinkach specjalnych "Milionerów" o pieniądze na cele charytatywne grali między innymi Kinga Rusin z Piotrem Kraśko, Filip Chajzer wraz z ojcem Zygmuntem czy Małgorzata Rozenek-Majdan z mężem Radosławem.

W czwartkowym odcinku specjalnym Hubert Urbański gościł w studiu najmłodszych uczestników w historii programu.

W pierwszej części "Milionerów" w fotelach zasiedli finaliści programu kulinarnego "Masterchef Junior", 11-letnia Paulina Foremny i 13-letni Olek Multan. Na ich drodze do głównej wygranej pojawiło się pytanie o Ligę Sprawiedliwości.

Kto nie należy do Ligi Sprawiedliwości?

A: Batman

B: Superman

C: Iron Man

D: Wonder Woman

Liga Sprawiedliwości

Drużyna superbohaterów zwana Ligą Sprawiedliwości powstała za sprawą wydawnictwa DC Comics. W jej skład wchodziły takie postacie, jak między innymi Batman, Superman czy Wonder Woman. Iron Man należy do uniwersum Marvela. Wraz z innymi superbohaterami współtworzy grupę Avengers.

Zatem poprawną odpowiedzią na to pytanie jest odpowiedź C: "Iron Man"

Które z pięter lasu to kawałki kory, opadłe liście, gałęzie i nasiona, a także szczątki zwierząt?

A: korony drzew

B: podszyt

C: runo leśne

D: ściółka leśna

Piętra lasu

Na powyższe pytanie odpowiadały 9-letnia youtuberka Lenka Pachuc oraz 10-letnia aktorka Kasia Wincza. Obie dziewczynki zostały sławne w bardzo młodym wieku. O wysokości kwoty, jaka ostatecznie zasiliła fundację TVN "Nie jesteś sam", decydowało między innymi to pytanie.

W ekosystemie leśnym można wyróżnić cztery piętra. Koronę drzew, podszyt, runo leśne i ściółkę leśną. Najwyżej znajduje się korona drzew, a najniżej ściółka leśna. To właśnie tam lądują kawałki kory, liście, gałęzie czy nasiona.

Zatem poprawną odpowiedzią na to pytanie jest odpowiedź D: "ściółka leśna".

Pytania warte milion, które padły w "Milionerach". Sprawdź swoją wiedzę >

Autor: paj//now / Źródło: Milionerzy TVN