Ciekawostki

Ciekawostki

Cynamon to kora, wanilia - owoc, goździki to pąki kwiatowe, imbir - kłącze, a kurkuma to też kora, owoc, pąki kwiatowe czy kłącze? Takie pytanie w "Milionerach" usłyszał pan Jakub Kraszewski z Poznania.

Wspólne chwile to dla nich dobro luksusowe. Był czas, że nie widzieli się po kilka miesięcy. Zazwyczaj są od siebie o tysiące kilometrów. Dziś dzieli ich tylko kilkadziesiąt. Ale spotkać się i tak nie mogą. - Bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich i ludzi, z którymi będziemy się spotykać, jest ważniejsze - mówią Tomaszowi Jaworskiemu z magazynu "Czarno na białym".

Ręka przebrana za skarpetkę "pożera" samochody jadące ulicą. To nagranie obejrzało już kilkanaście milionów osób. Choć nie było kręcone przez redakcję ToTeraz z myślą o kwarantannie, wielu internautów rozpowszechnia go z podpisem "szósty dzień kwarantanny". A wszystko po to, by podnieść się na duchu podczas domowej izolacji. Zabawny film obiegł cały świat. Stał się tak popularny, że dostrzegły go nawet gwiazdy Hollywood.

Bolid ma napęd hipersoniczny, pilnuje ładu prawnego, spala się w atmosferze czy to piaszczysty wał przybrzeżny? Na to pytanie w "Milionerach" odpowiadał pan Oskar Świderski z Warszawy.

Co jest prawdą o mamutowcu? Jest gibki i szybki, ma ciosy i włosy, ma igły i szyszki czy to krzyżówka trąbowca i myszki? Takie pytanie w "Milionerach" usłyszał pan Krzysztof Sęk z Krakowa.

Każda barwa składowa światła białego rozchodzi się w ciałach przezroczystych z inną prędkością. Największą prędkość ma czerwona, pomarańczowa, żółta czy fioletowa? Tak brzmiało pytanie za milion złotych, które usłyszał w "Milionerach" pan Marcin Kot z Lublina.

Stan zagrożenia epidemicznego wprowadzony przez rząd, by zatrzymać epidemię koronawirusa, zmieni na pewien czas nasze przyzwyczajenia. Widać to było już w piątkowy wieczór. Spacery po zmroku pokazały przede wszystkim puste ulice miast w całej Polsce.

"Koronawirusie, chcesz dostać tu się. Lecz my się nie damy, bo z domu się nie ruszamy" - śpiewa Helenka razem z braćmi i tatą w opublikowanym w sieci filmie. Zarówno słowa, jak i muzykę napisali sami. - To jest nasz pomysł na spędzanie tego czasu. Lubimy sobie muzykować - mówi Karol Koprukowiak, tata dzieci.

Hassan na obrazie Jana Matejki topi troski w kieliszku, topi pieniądze na giełdzie, topi marzannę czy topi niewierną żonę? Na to pytanie w "Milionerach" odpowiadał pan Marcin Kot z Lublina.