Piotr Krupa zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku

[object Object]
Piotr Krupa, prezes firmy Kruk. Konkurs EY Przedsiębiorca Roku 2017tvn24bis
wideo 2/4

Założyciel jednej z największych firm zarządzających wierzytelnościami na świecie, Piotr Krupa, został zwycięzcą 15., jubileuszowej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Wygrał także w kategorii Produkcja i Usługi. W kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność zwyciężył Tomasz Bochenek z firmy Orbitvu. Natomiast w kategorii Nowy Biznes statuetka trafiła do rąk Anny Skórzyńskiej i Marcina Gawrońskiego twórców firmy Szumisie. W trakcie Gali, która odbyła się 23 listopada na warszawskim Służewcu, przyznano także nagrody specjalne, które otrzymali: Tomasz Domogała z TDJ i Jacek Furman z Aflofarmu. W głosowaniu publiczności tytuł Przedsiębiorcy 15-lecia zdobyli Marcin Iwiński oraz Michał Kiciński - twórcy CD Projekt.

- Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom konkursu EY Przedsiębiorca Roku. To dla nas wyjątkowa edycja. W tym roku obchodzimy jubileusz – wyróżniamy najlepszych, polskich przedsiębiorców po raz 15. Z dumą obserwujemy, jak przez te 15 lat rozwinęli się nasi laureaci z poprzednich edycji i jak z sukcesem konkurują z globalnymi koncernami na zagranicznych rynkach - ocenił Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska.

– Nasz konkurs ma charakter międzynarodowy, co roku odbywa się w 60 krajach. Wierzymy, że jest on dodatkową okazją dla naszych rodzimych przedsiębiorców do zaistnienia na międzynarodowej arenie w gronie najlepszych przedsiębiorców a także nawiązania licznych relacji. Dla nas jest fantastyczną możliwością do promocji polskiej przedsiębiorczości za granicą. Podczas tegorocznej gali nagrodę Przedsiębiorcy Roku 2017 wręczył zwycięzca światowego finału konkursu w 2015 roku – Mohed Altrad, założyciel Grupy Altrad, człowiek o wyjątkowym charakterze i sile woli. Mocno trzymam kciuki za to, żeby kolejnym zdobywcą tytułu World Entrepreneur of the Year w Monte Carlo był laureat polskiej edycji – dodał.

Zwycięzcy kategorii głównych

Piotr Krupa, Przedsiębiorca Roku 2017, od podstaw stworzył międzynarodowe przedsiębiorstwo, które zarządza wierzytelnościami. KRUK S.A. działa w 9 krajach europejskich i zatrudnia prawie 3 tys. osób. Od 2011 roku spółka jest notowana na GPW. Strategia KRUK S.A. oparta jest na prougodowości i pomocy osobom zadłużonym w wychodzeniu z długów. Motto Piotra Krupy brzmi: "traktuj ludzi tak, jak sam chciałbyś być traktowany w ich sytuacji". Jury uhonorowało Piotra Krupę tytułem EY Przedsiębiorca Roku 2017 za "stworzenie europejskiego lidera w trudnym sektorze rynku finansowego". - Tegoroczny zwycięzca pokazuje, że dzięki odwadze i determinacji można osiągnąć sukces na skalę międzynarodową. Piotr Krupa, założyciel KRUK SA. to osoba, która bez względu na trudności, nigdy się nie poddaje – zarówno w biznesie, jak i w sporcie, poprzeczki stawia sobie coraz wyżej. Udowodnił to także startując w konkursie EY Przedsiębiorca Roku. W 2012 roku znalazł się w gronie 11 finalistów, a 5 lat później zdobywa w nim najwyższe wyróżnienie – powqiedział Bartłomiej Smolarek, partner w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY, Audytor konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Reprezentant Polski

Piotr Krupa będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu EY World Entrepreneur of the Year 2018, który rozstrzygnie się w czerwcu przyszłego roku w Monako. O tytuł najlepszego przedsiębiorcy globu Polak będzie rywalizował ze zwycięzcami lokalnych edycji konkursu z ponad 60 państw świata. Piotr Krupa z KRUK S.A. zwyciężył także w kategorii Produkcja i Usługi, w której jury wyróżniło go "za rewolucyjną zmianę modelu biznesowego, dzięki której firma stała się pionierem nowych rozwiązań w skali międzynarodowej". W kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność statuetkę otrzymał Tomasz Bochenek z firmy Orbitvu „za połączenie pasji i biznesu - stworzenie polskiego, innowacyjnego produktu rozpoznawalnego poza granicami kraju." Tomasz Bochenek stworzył unikalne rozwiązanie automatyzujące, upraszczające i kilkukrotnie przyspieszające proces wykonywania zdjęć produktowych 2D, 3D, 360° w formie kompaktowych studiów fotograficznych. Głównym odbiorcą jest dynamicznie rosnąca branża e-commerce. Produkty znalazły już nabywców na 6 kontynentach w ponad 60 krajach. Eksport stanowi ponad 90 proc. przychodów spółki. Statuetkę w kategorii Nowy Biznes otrzymała Anna Skórzyńska i Marcin Gawroński z firmy Szumisie za "znakomity pomysł i udane jego wykonanie – stworzenie polskiej marki eksportowej". Szumisie, czyli pluszowe misie, które emitują uspokajające szumy, zapewniają sen dzieciom i możliwość odpoczynku rodzicom. Firma stworzyła nową kategorię zabawek na rynku. Obecna jest nie tylko w Polsce, ale też na 21 rynkach zagranicznych, gdzie misie występują pod nazwą "My Hummy".

Laureaci nagród specjalnych

W tym roku Jury zdecydowało o przyznaniu dwóch nagród specjalnych – "za zbudowanie firm rodzinnych na miarę XXI wieku – za sukcesję, która zaowocowała wielokrotnym zwiększeniem wartości firmy". Nagrodę otrzymał Tomasz Domogała, właściciel firmy inwestycyjnej TDJ oraz Jacek Furman, prezes firmy farmaceutycznej Aflofarm. Tomasz Domogała w 2010 roku przejął przedsiębiorstwo rodzinne i postanowił stworzyć z niego firmę inwestycyjną skoncentrowaną na czterech obszarach działalności: Equity, Venture, Estate oraz na Fundacji. Jacek Furman przejął stery Aflofarmu w 2006 roku. To największa firma farmaceutyczna w Polsce w sektorze leków bez recepty i drugą w sprzedaży dermokosmetyków w obrocie aptecznym. Produkty Aflofarmu są sprzedawane także w 27 krajach na całym świecie. Jury w porozumieniu z Polskim Funduszem Rozwoju – Partnerem Konkursu, przyznało także Nagrodę Specjalną za ekspansję międzynarodową "za zdolność do konkurowania z globalnymi konkurentami i wygrywania z nimi dzięki konsolidowaniu rynku". Wyróżnienie otrzymał Tomasz Domogała z TDJ. W tym roku z okazji jubileuszowej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku, uczestnicy Gali oddali swój głos na Przedsiębiorcę 15-lecia. Tytuł ten otrzymali Marcin Iwiński oraz Michał Kiciński z CD Projekt.

Autor: msz / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24bis

Pozostałe wiadomości

Podwyżka płacy minimalnej w 2026 roku do 5015 złotych brutto (około 3750 złotych "na rękę") - to proponują trzy związki zawodowe. W piśmie do ministra finansów związkowcy domagają się też 12-procentowego wzrostu pensji w "budżetówce".

Płaca minimalna. Propozycja podwyżki

Płaca minimalna. Propozycja podwyżki

Źródło:
tvn24.pl

Niemiecki minister finansów Lars Klingbeil zareagował na zapowiedź Donalda Trumpa dotyczącą nałożenia 50-procentowych ceł na towary z Unii Europejskiej (UE). - Nie potrzebujemy kolejnych prowokacji - podkreślił.

Ostra reakcja na słowa Trumpa. "Nie potrzebujemy kolejnych prowokacji"

Ostra reakcja na słowa Trumpa. "Nie potrzebujemy kolejnych prowokacji"

Źródło:
PAP

Giganci nie zamierzają, jak chciałby to prezydent USA Donald Trump, przełknąć kosztów wynikających z ceł. Zdrożeć mogą podstawowe produkty, elektronika czy auta - podał portal stacji CNN. Wskazał też firmy, które podniosą ceny.

Efekt Trumpa. Te firmy podniosą ceny

Efekt Trumpa. Te firmy podniosą ceny

Źródło:
CNN

Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki w rozmowach ze Sławomirem Mentzenem przedstawili swoje stanowiska w kwestii ochrony złotego, co było jednym z kluczowych postulatów polityka Konfederacji. Kandydaci na prezydenta w drugiej turze powiedzieli też, co sądzą o przyjęciu euro w Polsce.

Co z euro? Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki odpowiadają

Co z euro? Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki odpowiadają

Źródło:
tvn24.pl

Brytyjska kompania kolejowa South Western Railway ponownie trafi w ręce państwa. To efekt kampanii renacjonalizacyjnej prowadzonej przez rząd Partii Pracy.

"Żegnamy 30 lat nieskuteczności, marnotrawstwa i niezadowolenia"

"Żegnamy 30 lat nieskuteczności, marnotrawstwa i niezadowolenia"

Źródło:
PAP

Rodzina Wallenbergów we współpracy z koncernem Nvidia wybuduje w Szwecji fabrykę AI (sztucznej inteligencji) - podano w komunikacie. Wallenbergowie to właściciele gigantów szwedzkiego przemysłu takich jak Saab czy AstraZeneca.

Rodzina Wallenbergów łączy siły z gigantem. Ta inwestycja "jest kluczowym krokiem"

Rodzina Wallenbergów łączy siły z gigantem. Ta inwestycja "jest kluczowym krokiem"

Źródło:
PAP

Cena przyjęcia komunijnego w ciągu dwóch lat wzrosła o ponad 15 procent, a w porównaniu do czasu sprzed pandemii - niemal o 70 procent. Największy koszt to wynajem sali, jedzenie, stroje czy dekoracje. - Może się udać po kosztach - słyszymy od jednej z matek organizujących komunię.

Komunia, czyli małe wesele. "Festiwal prezentów"

Komunia, czyli małe wesele. "Festiwal prezentów"

Źródło:
TVN24+

Co odpowiedzieć tym, którzy obawiają się skrócenia czasu pracy w swoich firmach? - Niech policzą czas na kawusiach - odpowiada Karolina Adolewska, szefowa HR w Herbapolu Poznań. Jest też inna perspektywa. - Jak się wyjedzie za każde większe miasto, to tematem nie jest czterodniowy tydzień pracy, ale otrzymanie pensji na czas - mówi nam Monika Smulewicz, ekspertka prawa pracy, założycielka firmy HR na Szpilkach.

Krótszy czas pracy, ta sama pensja. "Taki bajer to dla siebie zachowajcie"

Krótszy czas pracy, ta sama pensja. "Taki bajer to dla siebie zachowajcie"

Źródło:
TVN24+

W sobotnim losowaniu Lotto żaden z graczy nie wytypował poprawnie sześciu liczb. Oznacza to, że w najbliższym losowaniu do wygrania będzie 14 milionów złotych. Dwie szóstki padły natomiast w Lotto Plus. Oto wyniki losowania Lotto i Lotto Plus z 24 maja 2025 roku.

Rośnie kumulacja w Lotto. Dwie szóstki w Lotto Plus

Rośnie kumulacja w Lotto. Dwie szóstki w Lotto Plus

Źródło:
tvn24.pl

W sprzedaży są krajowe truskawki. Ich cena pozostaje wysoka ze względu na majowe chłody i lokalne przymrozki - zauważył ekspert rynku hurtowego w Broniszach Maciej Kmera. Dodał, że wkrótce poprawa pogody zwiększy podaż, co w efekcie może obniżyć ich cenę.

Drogie jak polskie truskawki. "Może nastąpi ich wysyp"

Drogie jak polskie truskawki. "Może nastąpi ich wysyp"

Źródło:
PAP

W okresie największej prosperity w Polsce powstawało nawet 30 galerii handlowych rocznie. W niektórych miastach podczas dwudziestominutowego spaceru można minąć cztery. Ale coś się zacięło. - Kryzys rozpoczęła pandemia, ale możemy też mówić o przesyceniu tego rodzaju sklepami. Powstały wszędzie tam, gdzie mogły powstać, uruchamiając "bratobójczą" konkurencję. Myślę, że to jest źródło dzisiejszych kłopotów - mówi prof. Marek Nowak, socjolog z UAM.

Były "miastami w pigułce", a teraz padają. Co dalej z galeriami?

Były "miastami w pigułce", a teraz padają. Co dalej z galeriami?

Źródło:
TVN24+

27 czerwca ruszy pierwszy pociąg PKP Intercity z Warszawy do Rijeki - chorwackiego miasta portowego na wzgórzach. Na zwiedzających czeka wiele atrakcji: od fascynujących muzeów i zabytkowych świątyń po tętniącą życiem promenadę Korzo.

Pociągiem do Rijeki. Atrakcje chorwackiego miasta

Pociągiem do Rijeki. Atrakcje chorwackiego miasta

Źródło:
PAP

W piątkowym losowaniu Eurojackpot padła jedna główna wygrana. Nagroda w wysokości ponad 37 milionów euro trafi do gracza ze Słowenii. Oto liczby, które padły 23 maja 2025 roku.

Kumulacja w Eurojackpot rozbita

Kumulacja w Eurojackpot rozbita

Źródło:
Lotto.pl

Decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie obniżki stóp procentowych przełożyła się na niższe oprocentowanie lokat i kredytów hipotecznych - ocenił prezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek. Wskazał też na dysproporcję pomiędzy kredytami a depozytami w bankach.

Banki reagują na obniżkę stóp. Dobre wieści dla kredytobiorców

Banki reagują na obniżkę stóp. Dobre wieści dla kredytobiorców

Źródło:
PAP

- Naprawdę wchodzi pan w podatki? Wczoraj się pan na tym poślizgnął w rozmowie ze Sławomirem Mentzenem - stwierdził podczas debaty kandydatów na prezydenta RP Rafał Trzaskowski. Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Karol Nawrocki zapytał kandydata Platformy Obywatelskiej, jakie daniny zostaną podniesione, gdy ten zostanie głową państwa.

"Chyba pan żartuje. Wczoraj się pan na tym poślizgnął"

"Chyba pan żartuje. Wczoraj się pan na tym poślizgnął"

Źródło:
tvn24.pl

Francuski "Le Figaro" opisuje w piątek Polskę jako kraj odnoszący sukcesy gospodarcze i rozwijający obronność, co - jak podkreśla dziennik - czyni ją "jednym z krajów kluczowych" dla równowagi w Europie. Gazeta zastanawia się, czy wynik wyborów prezydenckich może zagrozić "tej imponującej trajektorii".

Polska na "imponującej" trajektorii. Jedno "pytanie jest aktualne"

Polska na "imponującej" trajektorii. Jedno "pytanie jest aktualne"

Źródło:
PAP

Bułgaria jest na dobrej drodze do uzyskania zgody Unii Europejskiej na wejście do strefy euro - donosi w piątek Bloomberg. Według agencji przyjęcie wspólnej waluty mogłoby nastąpić na początku 2026 roku.

Kolejny kraj może wkrótce dołączyć do strefy euro

Kolejny kraj może wkrótce dołączyć do strefy euro

Źródło:
tvn24.pl

Rekomenduję nałożenie taryfy celnej na Unię Europejską na poziomie 50 procent od 1 czerwca 2025 - napisał w mediach społecznościowych prezydent USA Donald Trump.

Trump ostro o Unii Europejskiej. Zapowiedź w sprawie ceł

Trump ostro o Unii Europejskiej. Zapowiedź w sprawie ceł

Źródło:
PAP

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapytał w mediach społecznościowych popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość kandydata na prezydenta Polski Karola Nawrockiego o wysokie cła, których nałożenie na Unię Europejską "rekomenduje" Donald Trump.

Sikorski ma pytanie do Nawrockiego

Sikorski ma pytanie do Nawrockiego

Źródło:
tvn24.pl

Osoby zawierające umowę ubezpieczenia OC będą miały prawo do wyrażenia zgody na komunikację elektroniczną z zakładem ubezpieczeń w zakresie informacji dotyczących ubezpieczenia na kolejny okres w całym okresie trwania umowy - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Zmiana dla właścicieli aut. Jest projekt

Zmiana dla właścicieli aut. Jest projekt

Źródło:
PAP

Chiński koncern motoryzacyjny BYD po raz pierwszy prześcignął Teslę pod względem sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie – wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej JATO Dynamics. To symboliczny moment dla rynku, który przez lata był zdominowany przez amerykańskiego giganta.

Tesla przegrywa na "kluczowym polu bitwy"

Tesla przegrywa na "kluczowym polu bitwy"

Źródło:
tvn24.pl

PKO BP, ING Bank Śląski, Santander Consumer Bank, Nest Bank - w tych czterech instytucjach finansowych zaplanowano prace serwisowe w najbliższych dniach. Dostęp do konta może być utrudniony, lepiej zaopatrzyć się więc w gotówkę.

Lepiej mieć przy sobie gotówkę. Banki ostrzegają

Lepiej mieć przy sobie gotówkę. Banki ostrzegają

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent USA Donald Trump po raz kolejny ostrzegł koncern Apple, tym razem w social mediach, że jeśli gigant nie przeniesie produkcji iPhone'ów do Stanów Zjednoczonych, to nałoży na koncern dodatkowe daniny. Komentatorzy oceniają to jako zaostrzenie sporu pomiędzy Trumpem a szefem Apple, Timem Cookiem.

Spór się zaostrza. Trump grozi gigantowi

Spór się zaostrza. Trump grozi gigantowi

Źródło:
PAP