Gospodarka

Gospodarka

Przed nami trudne miesiące, szczególnie pierwszy kwartał. W kolejnych czeka nas dalsze spowolnienie dynamiki PKB – podkreślają ekonomiści. Wzrost gospodarczy zacznie przyspieszać na koniec roku. Inne europejskie kraje też zmagają się z podobnymi problemami. Maciej Zalewski.

"Wina Tuska" powraca jak refren w ustach polityków Prawa i Sprawiedliwości - choć rządy Zjednoczonej Prawicy trwają już drugą kadencję, to za obecne gospodarcze problemy władza chętnie obwinia tych, którzy przy władzy od dawna nie są. Problem w tym, że niektórzy dziś krytyczni wobec rządów Platformy Obywatelskiej, sami w tych rządach uczestniczyli. Dawid Rydzek.

Firmy szukają nowego pomysłu na zarobek w czasach, kiedy mało kogo stać na kredyt na mieszkanie. Deweloperzy startują nawet w przetargach miejskich. Zainteresowanie budową przedszkoli, czy remontem dróg jest tak duże, że zaczęły spadać ceny. Miasta liczą zyski, a firmy budowlane, że wrócą złote czasy. Bez pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy to się raczej nie uda. Łukasz Wieczorek.