Meble Ikea kupisz przez internet, ale jeszcze nie wszędzie

Z kraju

ShutterstockUsługa została uruchomiona w listopadzie we Wrocławiu

Zakupy w sieci IKEA przez internet są już dostępne miastach, w których znajdują się stacjonarne sklepy szwedzkiej firmy. Sieć zapewnia, że obszar dostaw będzie stopniowo powiększany tak, aby możliwość zakupów mieli wszyscy Polacy.

Na początku zamawianie przez internet zostało uruchomione w listopadzie 2016 r. i zamówienia przez internet mogli składać tylko mieszkańcy Wrocławia. Od 1 lutego taką możliwość mają również mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Gdańska, Poznania, Bydgoszczy, Katowic i Krakowa. IKEA uruchomiła Punkt Odbioru Zamówień w Opolu.

Nie wszystko zamówimy

Przez internet możemy zamówić meble i akcesoria konieczne do ich funkcjonowania, np. gałki, zawiasy, oświetlenie szuflad. Natomiast usługa "Meble przez internet" nie oferuje jeszcze zakupu mniejszych artykułów, np. szklanek, koców czy pudełek.

"Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma możliwość dotarcia do sklepu IKEA, dlatego stopniowo wprowadzamy nowe sposoby sprzedaży" - argumentuje firma w komunikacie. Zaznacza, że firmy transportowe, które pracują dla IKEA dostarczają meble od wielu lat i sieć mogła dzięki temu szybko wprowadzić usługę "Meble przez internet".

"Potrzebujemy jednak więcej czasu, żeby przygotować się do sprzedaży większej ilości asortymentu, który docelowo będzie dostępny dla wszystkich Polaków" - informuje firma.

Aż do uruchomienia kompleksowej sprzedaży internetowej, każdy klient może sprawdzić, czy do jego domu zostaną dowiezione wybrane produkty, wpisując kod pocztowy na stronie internetowej firmy.

Anna Pawlak-Kuliga o swojej karierze w Ikea Polska:

Anna Pawlak-Kuliga o swojej karierze w Ikea Polska

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock