Prezydencka rada traci członkinię. Kolejni rozważają odejście

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24 Biznes
Gendźwiłł: pierwsze skutki "lex Tusk" widzimy już teraz i to na różnych płaszczyznach
Gendźwiłł: pierwsze skutki "lex Tusk" widzimy już teraz i to na różnych płaszczyznachTVN24
wideo 2/7
Gendźwiłł: pierwsze skutki "lex Tusk" widzimy już teraz i to na różnych płaszczyznachTVN24

Julita Wasilczuk, profesor Politechniki Gdańskiej, zrezygnowała z członkostwa w powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Radzie do spraw Przedsiębiorczości. - Jest to mój sprzeciw przeciwko obniżaniu standardów demokracji - poinformowała TVN24 Biznes dr hab. Julita Wasilczuk. Rezygnację z członkostwa w Radzie rozważa też jej przewodniczący dr hab. Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej, a także Andrzej Arendarski, prezydent Krajowej Izby Gospodarczej. Decyzje mają związek z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy "lex Tusk".

Dr hab. Julita Wasilczuk poinformowała TVN24 Biznes, że we wtorek złożyła rezygnację na ręce przewodniczącego Rady ds. Przedsiębiorczości. - Pomimo iż Rada była całkowicie apolityczna, wobec ostatnich wydarzeń związanych z przywołaną przez Pana ustawą (tzw. lex Tusk - red.), jest to mój sprzeciw przeciwko obniżaniu standardów demokracji - wyjaśniła Wasilczuk.

Z kolei dr hab. Piotr Wachowiak, który jest przewodniczącym Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP, zastanawia się nad rezygnacją.

- Rektor Szkoły Głównej Handlowej, przewodniczący Rady do spraw Przedsiębiorczości Piotr Wachowiak jest zdecydowanie przeciwny temu, co zostało podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę. W jego ocenie ustawa podważa podstawy praworządności w Polsce, co z kolei jest ciosem w gospodarkę - powiedział w rozmowie z TVN24 Biznes Mariusz Sielski, rzecznik prasowy Szkoły Głównej Handlowej.

- Piotr Wachowiak bierze pod uwagę rezygnację z członkostwa w Radzie, nie chce jednak podejmować decyzji w emocjach. Nie ma go w tych dniach w kraju, bo uczestniczy w konferencji światowego związku szkół biznesowych CEMS w Nowym Jorku - dodał.

We wtorek portal money.pl poinformował o rezygnacji ekonomistki Beaty Stelmach z członkostwa w Radzie do spraw Przedsiębiorczości. Rzecznik prasowy SGH Mariusz Sielski zwrócił uwagę, że rezygnacja Pani Beaty Stelmach, "której autorytet ma swą wagę, przewraca stolik". - Nie wykluczam, że decyzja Pani Beaty Stelmach, której obecność w Radzie była gwarancją pluralizmu, może w jakiś sposób przechylić szalę w którąś stronę - podkreślił rzecznik SGH.

Andrzej Arendarski, prezydent Krajowej Izby Gospodarczej poinformował TVN24 Biznes, że również rozważa rezygnację z członkostwa w prezydenckiej Radzie. - Rozważam taką decyzję i w najbliższych dniach podejmę stosowne kroki - poinformował nas Arendarski.

Kim jest Piotr Wachowiak?

Piotr Wachowiak jest rektorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. "Doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Specjalizuje się w problematyce przedsiębiorczości, zarządzania ludźmi w organizacji, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zarządzania projektami" - czytamy na stronie prezydenta.

Wachowiak jest też sekretarzem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania przy Wydziale I Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk. Ponadto pełni funkcję przewodniczącego Kapituły Polskiej Wystawy Gospodarczej, jest również członkiem Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska".

Piotr Wachowiak od 29 lat jest związany z praktyką gospodarczą. Jest autorem i współautorem prac naukowych na temat m.in. polityki personalnej, pomiaru kapitału intelektualnego i zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwach, a także negocjacji i CSR.

Kim jest Julita Wasilczuk?

Dr hab. Julita Wasilczuk jest profesorem Politechniki Gdańskiej, przez dwie kadencje (w latach 2012-2020) była dziekanem Wydziału Zarządzania i Ekonomii w Katedrze Przedsiębiorczości i Prawa Gospodarczego.

Od 2009 roku jest profesorem nadzwyczajnym Politechniki Gdańskiej. W latach 2010-2012 profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku.

Od 2011 roku jest ekspertem programowym i ekspertem do spraw jakości Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Ekspert dydaktyczny i naukowy w projektach krajowych dotyczących m.in. uznawalności kształcenia, wsparcia małych i średnich firm oraz ustawicznego kształcenia zawodowego.

Kto będzie kontynuował prace w Radzie?

Nad tym, co dalej, jeżeli chodzi o obecność w Radzie zastanawia się Anna Rulkiewicz, prezeska zarządu Lux Med. "Absolutnie nie zgadzam się z tą ustawą, uważam ją za złą i nie popieram podpisania jej przez prezydenta. Jest ona szkodliwa dla demokracji. Liczyłam na inną decyzję - przekazała. Jak dodała Rulkiewicz, w trakcie spotkania Rady, w dniu 30 maja, oficjalnie przedstawiła swoją opinię na temat ustawy jej członkom.

Stanisław Jarosz, prezes zarządu PPM Taurus sp. z o.o. przesłał nam oświadczenie o woli kontynuacji pracy w ramach Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. "Członkostwo w Radzie ds. przedsiębiorczości przy Prezydencie RP nie jest stanowiskiem politycznym. Nie daje mi również prawa do oceny decyzji podejmowanych przez Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w ramach uprawnień związanych z piastowaniem najważniejszego urzędu w państwie" - podkreślił Jarosz.

"Swoje powołanie i pracę w tym szacownym gremium traktuję jako zaszczyt a zarazem zobowiązanie. W miarę posiadanych kompetencji oraz wieloletniego doświadczenia biznesowego, staram się być wyrazicielem opinii i oczekiwań właścicieli małych i średnich firm - bardzo często przedsiębiorstw rodzinnych głównie z terenów południowej i wschodniej Polski" - dodał prezes PPM Taurus.

"Jeżeli moja wiedza oraz praktyczne doświadczenie biznesowe mogą choć odrobinę przydać się w procesie kształtowania naszej polityki gospodarczej, pozostaję do dyspozycji Pana Przewodniczącego Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP" - zadeklarował Stanisław Jarosz w przesłanym nam oświadczeniu.

Z kolei wiceprezes zarządu Grupy Canpack Małgorzata Podrecka napisała w przesłanym nam oświadczeniu, że "Rada ds. Przedsiębiorczości ma charakter doradczy i zajmuje stanowisko wyłącznie w sprawach gospodarczych". "Uczestniczenie w pracach Rady stanowiło i stanowi dla mnie nieocenioną możliwość prezentowania stanowiska biznesu w ważnych sprawach gospodarczych. Rada w swoich pracach zawsze pozostawała bezstronna oraz neutralna politycznie i uważam, że tak powinno pozostać" - dodała. 

Pracę w prezydenckiej Radzie ma również kontynuować dr Jacek Pawlak, prezydent Toyota Central Europe. "Obecność dr Jacka Pawlaka w Radzie ma wyłącznie doradczy charakter w obszarze gospodarczym" - poinformował w odpowiedzi przesłanej TVN24 Biznes Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota & Lexus Central Europe.

Jak przypomniał, Rada Przedsiębiorczości została utworzona przed czterema laty jako forum wymiany doświadczeń między środowiskiem naukowym - ekspertami z dziedziny gospodarki i zarządzania, a praktykami biznesu - prezesami polskich przedsiębiorstw. "Toyota współpracuje na tym polu z Politechnikami: Gdańską, Warszawską, Krakowską, Poznańską, Uniwersytetem Warszawskim, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Szkołą Główną Handlową. Celem tej współpracy jest wymiana informacji, tworzenie programów edukacyjnych i wdrażanie nowoczesnych technologii. I tę misję jesteśmy gotowi kontynuować" - zaznaczył Mularczyk w przesłanej nam odpowiedzi.

Eksperci odchodzą od prezydenta

Wcześniej informowaliśmy, że profesor Krzysztof Pyrć odszedł z prezydenckiej Narodowej Rady Rozwoju. Z kolei prof. Stanisław Mazur zrezygnował z zasiadania w powołanej przez prezydenta Radzie do spraw Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji.

Autorka/Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości

Fabryki w krajach Unii Europejskiej w 2023 roku wyprodukowały ponad 12 milionów samochodów, a w tym samych czasie z chińskich zakładów wyjechało przeszło 26 milionów aut - podał Polski Instytut Ekonomiczny. Dodał, że udział Unii Europejskiej w globalnej produkcji spada, a Chin - rośnie.

Unia Europejska przegrywa z Chinami

Unia Europejska przegrywa z Chinami

Źródło:
PAP

"Ograniczmy najem krótkoterminowy typu airbnb. Mieszkania nie służą do osiągania szybkich zysków. Są miejscem do życia" - napisała w poście na portalu X (dawniej Twitter) ministra Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. W dołączonym do wpisu wideo ministra przedstawiła więcej szczegółów.

"Ograniczmy najem krótkoterminowy". Propozycje ministry

"Ograniczmy najem krótkoterminowy". Propozycje ministry

Źródło:
tvn24.pl

Synowie Zygmunta Solorza - Tobias Solorz i Piotr Żak - zostali odwołani z rady nadzorczej ZE PAK. Akcjonariusze odwołali także prawnika Jarosława Grzesiaka.

Solorz odwołuje synów z rady nadzorczej ZE PAK

Solorz odwołuje synów z rady nadzorczej ZE PAK

Źródło:
PAP

Kurs euro może zmierzać do poziomu 4,33 złotego - wskazują w raportach ekonomiści. Według analityków kluczowe dla kursu EUR/PLN są zewnętrzne ryzyka.

Słaby jak złoty. Ekonomiści ostrzegają

Słaby jak złoty. Ekonomiści ostrzegają

Źródło:
PAP

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie możliwego porozumienia ograniczającego konkurencję – poinformował w poniedziałek urząd. Dodano, że pracownicy Urzędu przeszukali cztery firmy zajmujące się sprzedażą dronów i akcesoriów do nich.

Przeszukania w czterech firmach. Urząd podejrzewa nielegalne porozumienie cenowe

Przeszukania w czterech firmach. Urząd podejrzewa nielegalne porozumienie cenowe

Źródło:
pap

Sezon na grzyby w pełni. Należy jednak pamiętać, że grzybobranie może słono kosztować - za złamanie przepisów można otrzymać mandat w wysokości do 500 złotych. Co więcej, za zbieranie gatunków chronionych sąd może wymierzyć karę pięciu tysięcy złotych.

Grzybobranie może słono kosztować

Grzybobranie może słono kosztować

Źródło:
tvn24.pl

Komisja Europejska zamierza nałożyć na państwa członkowskie ostrzejsze zasady pozyskiwania środków z budżetu Unii Europejskiej, obowiązującego w latach 2028-2034 - przekazał portal Politico. Kraje, które zechcą otrzymać wsparcie, zostaną zobowiązane do zajęcia się kwestią nierówności płci, a także promowania rolnictwa ekologicznego.

Będzie trudniej o pieniądze z UE. Komisja szykuje nowe warunki

Będzie trudniej o pieniądze z UE. Komisja szykuje nowe warunki

Źródło:
PAP

We wtorek, na najbliższym posiedzeniu, rząd ma się zająć projektem zmiany ustawy o podatkach lokalnych. Projekt zawiera m.in. nowe definicje budynku i budowli oraz zmiany ujednolicające opodatkowanie garaży w budynkach mieszkalnych. Ministerstwo Finansów planuje, że nowe przepisy wejdą w życie od 1 stycznia 2025 r.

Ważne zmiany dla właścicieli domów i mieszkań. Rząd zreformuje podatki lokalne

Ważne zmiany dla właścicieli domów i mieszkań. Rząd zreformuje podatki lokalne

Źródło:
PAP

Sztokholm znalazł się na szczycie rankingu najbardziej przyjaznych miast w Europie, opublikowanego przez magazyn "Traveller". Twórcy zestawienia wskazali, że Szwedzi zasługują na wspomniany tytuł ze względu na otwartość, uprzejmość oraz pogodę ducha. Na podium znalazły się jeszcze takie miasta, jak Budapeszt oraz Walencja. W zestawieniu światowym pierwsze miejsce zajął Singapur.

Sztokholm i Singapur na szczycie rankingu  najbardziej przyjaznych miast

Sztokholm i Singapur na szczycie rankingu najbardziej przyjaznych miast

Źródło:
PAP

Alkotubki są inspiracją do tego żebyśmy poważnie porozmawiali o problemie zdrowotnym i walce z dostępnością alkoholu - mówił w Kawie na ławę" na antenie TVN24 wiceszef MSZ Andrzej Szejna. Do problemu alkoholu w tubkach odniósł się także między innymi Michał Wawer z Konfederacji, wskazując, że był to "temat zastępczy, kiedy przez Sejm przechodziła specustawa powodziowa".

"Teatr Tuska" kontra "skuteczność w 24 godziny". Politycy o reakcji na alkotubki

"Teatr Tuska" kontra "skuteczność w 24 godziny". Politycy o reakcji na alkotubki

Źródło:
TVN24

Prezes producenta samochodów Volkswagen zaproponował, by Unia Europejska nakładała cła na chińskie pojazdy elektryczne, uwzględniając inwestycje Państwa Środka dokonane na Starym Kontynencie. - Zamiast ceł karnych powinno chodzić o wzajemne przyznawanie kredytu na inwestycje - podkreślił Olivier Blume, prezes VW, cytowany przez Reutersa.

Cła na chińskie auta po nowemu. Volkswagen przedstawił propozycję

Cła na chińskie auta po nowemu. Volkswagen przedstawił propozycję

Źródło:
Reuters

Im jesteśmy starsi, tym mniej chcemy mieszkać w domach wielopokoleniowych. 43 proc. osób w wieku powyżej 66 lat zadeklarowało, że nie wyobraża sobie zamieszkania z rodziną - wynika z badania "Mieszkanie na osi czasu". Z kolei blisko jedna czwarta mieszkańców Polski w wieku 18-35 lat uznaje domy wielopokoleniowe za dobre rozwiązanie i chętnie by w nich zamieszkała.

Kilka generacji pod jednym dachem. Młodsi bardziej chętni niż starsi

Kilka generacji pod jednym dachem. Młodsi bardziej chętni niż starsi

Źródło:
PAP

W sobotę w Lotto padła główna wygrana w wysokości 11 261 116 złotych. Tym razem jeden ze szczęśliwców trafił także szóstkę w Lotto Plus, za którą Totalizator Sportowy zapłaci 1 milion złotych. Oto wyniki losowania Lotto oraz Lotto Plus z 5 października 2024 roku.

Kumulacja w Lotto rozbita. Oto zwycięskie numery

Kumulacja w Lotto rozbita. Oto zwycięskie numery

Źródło:
tvn24.pl

We wrześniu bieżącego roku średnie ceny mieszkań wzrosły w 9 spośród 16 największych polskich miast - wynika z Barometru Cen Mieszkań opublikowanego przez portal tabelaofert.pl. Zdaniem ekspertów ceny na rynku nieruchomości są stabilne, a zmiany wynikają głównie ze zmian w strukturze oferty.

Tak zmieniają się ceny mieszkań w Polsce

Tak zmieniają się ceny mieszkań w Polsce

Źródło:
PAP

Obywatele Turkmenistanu, którzy chcą wyjechać za granicę, napotykają wciąż nowe trudności. Według najnowszych doniesień z kraju nie są wypuszczane osoby, które wzięły pożyczkę w banku - informuje portal Radia Wolna Europa/Radia Swoboda. Kilka tygodni wcześniej informowano z kolei, że nie na lotniskach zatrzymywane są osoby, które nie znają języka rosyjskiego.

Masz pożyczkę, nie opuścisz kraju. Nowy pomysł władz na ograniczenie emigracji

Masz pożyczkę, nie opuścisz kraju. Nowy pomysł władz na ograniczenie emigracji

Źródło:
PAP

USA, Francja oraz Wielka Brytania zarzuciły Rosji hipokryzję w trakcie zwołanego przez nią posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczącego sabotażu rurociągu Nord Stream. Sprzymierzeńcy Kremla zarzucali Niemcom brak postępów we wspomnianej sprawie.

Moskwa oskarżona o hipokryzję. Burzliwa dyskusja w sprawie Nord Stream

Moskwa oskarżona o hipokryzję. Burzliwa dyskusja w sprawie Nord Stream

Źródło:
PAP

Podwyżka wysokości premii dla prezesa i wiceprezesów Narodowego Banku Polskiego sprawi, że "dwór prezesa" będzie mógł zarabiać ponad 800 tysięcy złotych rocznie - przekazał członek Rady Polityki Pieniężnej Paweł Litwiniuk. Jak dodał, przewidywany wzrost wynagrodzeń, zgodnie z uchwałą dotyczącą premii, sięgnie około 20 procent.

800 tysięcy złotych rocznie dla "dworu prezesa" w NBP

800 tysięcy złotych rocznie dla "dworu prezesa" w NBP

Źródło:
PAP

"Zmarnowany czas i zrujnowane życie wielu osób, miliony złotych na sfabrykowane ekspertyzy oraz zniszczona spółka PKP Cargo, kiedyś narodowy champion" - napisał na portalu X Jakub Karnowski, były prezes PKP w latach 2012-15, odnosząc się do decyzji sądu o umorzeniu trwającego od ośmiu lat postępowania w sprawie wyrządzenia szkody majątkowej spółce PKP Cargo.

"Miliony złotych na sfabrykowane ekspertyzy i zniszczona spółka". Sąd umarza sprawę

"Miliony złotych na sfabrykowane ekspertyzy i zniszczona spółka". Sąd umarza sprawę

Źródło:
TVN24, X

Irlandzka Komisja Ochrony Danych przekazała w piątek informację o wszczęciu dochodzenia w sprawie niezgodnego z prawem wykorzystywania przez Ryanair technologii rozpoznawania twarzy. Dochodzenie ma wyjaśnić czy stosowane przez irlandzką linię lotniczą metody weryfikacji są zgodne z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

Ryanair mógł złamać prawo. Jest dochodzenie

Ryanair mógł złamać prawo. Jest dochodzenie

Źródło:
PAP

Albański rząd zachęca inwestorów do nabywania nieruchomości zlokalizowanych na terenach górskich za symboliczne jedno euro - informuje portal Euronews. Plan Tirany zakłada budowę nowych kurortów i kompleksów turystycznych lub przedsiębiorstw zapewniających długoterminowe miejsca pracy.

Nieruchomości za 1 euro. Tak kraj próbuje przyciągnąć inwestorów

Nieruchomości za 1 euro. Tak kraj próbuje przyciągnąć inwestorów

Źródło:
PAP

Powodzianie, którzy w ferworze walki z żywiołem nie byli w stanie opłacić polisy OC, mogą liczyć na nadzwyczajne zlikwidowanie kary albo rozłożenie jej na raty. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny będzie umarzał lub obniżał opłaty za brak obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Anulowanie kary ma objąć osoby, które dotknęła klęska żywiołowa.

Powodzianie nie zapłacą kar za brak OC

Powodzianie nie zapłacą kar za brak OC

Źródło:
TVN Turbo, TVN24

- Cały problem polega na tym, że pan prezes teraz sobie siedzi w domu i zaciera rączki. Bo poza tym, że jego ulubiona telewizja mówi na jego temat, a jemu jest wszystko jedno, czy dobrze, czy źle, to ważne, żebyście państwo mówili, to również nie mówimy o tym, co jest ważne - powiedziała w "Faktach po Faktach" profesor Joanna Tyrowicz, członkini Rady Polityki Pieniężnej, w nawiązaniu do dyskusji o podwyższeniu wynagrodzenia dla prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego.

Tyrowicz o podwyżce dla Glapińskiego: prezes NBP siedzi w domu i zaciera rączki

Tyrowicz o podwyżce dla Glapińskiego: prezes NBP siedzi w domu i zaciera rączki

Źródło:
tvn24.pl

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, awansował na drugie miejsce listy najbogatszych ludzi świata. Jego fortuna wyceniana jest na 206 miliardów dolarów. Taką informację podaje Bloomberg.

Mark Zuckerberg dołącza do ekskluzywnego klubu

Mark Zuckerberg dołącza do ekskluzywnego klubu

Źródło:
CNN

Jest śledztwo w sprawie popularnego kantoru online. Po informacjach o tym, że Cinkciarz.pl opóźniał realizację wymiany walut i przekazów pieniężnych - nawet po kilka dni, ruszyła lawina. Sprawą najpierw zajęła się Komisja Nadzoru Finansowego, a obecnie śledztwo miała wszcząć Prokuratura Regionalna w Poznaniu - wynika z ustaleń RMF FM.

Jest śledztwo prokuratury w sprawie kantoru online

Jest śledztwo prokuratury w sprawie kantoru online

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Wywieranie presji na użytkowników, nakłanianie ich do wydawania pieniędzy i brak możliwości zrezygnowania z subskrypcji - to niektóre z pułapek czyhających na internautów, które zidentyfikowała Komisja Europejska w ramach przeglądu skuteczności unijnych przepisów cyfrowych. Jak podała KE, szkodliwe praktyki handlowe online kosztują unijnych konsumentów co najmniej 7,9 mld euro rocznie.

Pułapki w sieci. Jakie metody stosują oszuści i jak się przed nimi bronić

Pułapki w sieci. Jakie metody stosują oszuści i jak się przed nimi bronić

Źródło:
PAP

Rząd szykuje się do wdrożenia w Polsce globalnego podatku minimalnego. Jak zapowiedziano podczas piątkowej konferencji prasowej, ma on obowiązywać od stycznia 2025 roku. Jednocześnie Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaproponowało rozwiązanie, które ma utrzymać atrakcyjne dla przedsiębiorców warunki inwestowania. Chodzi o grant gotówkowy.

Od stycznia zmiana w podatkach. Zapowiedź ministerstwa

Od stycznia zmiana w podatkach. Zapowiedź ministerstwa

Źródło:
PAP

Serię szczepionki przeciwko WZW typu B prewencyjnie wstrzymano w obrocie po informacji o śmierci pacjenta z nawracającą obturacją oskrzeli (zapalenia dróg oddechowych, w trakcie którego dochodzi do ich zwężenia). Decyzję podjęto mimo braku jednoznacznych przesłanek wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego – poinformował GIS.

Seria szczepionki wycofana po śmierci pacjenta

Seria szczepionki wycofana po śmierci pacjenta

Źródło:
PAP

Firma Meta musi ograniczyć wykorzystanie danych osobowych zebranych z należącego do niej portalu społecznościowego Facebook do spersonalizowanych reklam - orzekł w piątkowym wyroku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

Wyrok TSUE w sprawie Facebooka

Wyrok TSUE w sprawie Facebooka

Źródło:
PAP

W tym tygodniu na stacjach paliw padły kolejne cenowe minima, ale już pojawiają się takie, na których paliwo drożeje - wskazali analitycy Refleksu. Z kolei portal e-petrol.pl zwrócił uwagę, że w reakcji na eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie ceny paliw w hurcie już rosną.

Co będzie z cenami na stacjach? "To efekt eskalacji wojny na Bliskim Wschodzie"

Co będzie z cenami na stacjach? "To efekt eskalacji wojny na Bliskim Wschodzie"

Źródło:
PAP

Zmiana czasu z letniego na zimowy coraz bliżej. W tym roku nastąpi to w nocy z 26 na 27 października.

Zmiana czasu już niedługo

Zmiana czasu już niedługo

Źródło:
tvn24.pl, PAP