Według danych banku PKO BP z kart płatniczych wydatki klientów na posiłki w restauracjach podczas długo weekendu "były na rekordowym poziomie". Niewiele gorzej wygląda sytuacja w hotelach – dodano.
"Tegoroczny #długiweekend to wyczekiwane żniwa dla sektora usługowego. Wydatki kartowe klientów @PKOBP w restauracjach były na rekordowym poziomie" – czytamy we wpisie na Twitterze analityków banku PKO BP.
"Średnia tygodniowa wydatków w gastronomii jest już znacznie wyższa niż w ubiegłoroczne wakacje" – czytamy. "Niewiele gorzej wygląda sytuacja w hotelach. W ujęciu dziennym wydatki były na szczycie z ubiegłorocznych wakacji. Prawie rekordowe były wydatki klientów @PKOBP na rozrywkę (kategoria uwzględnia m.in. kina i parki rozrywki)" – napisali analitycy w kolejny wpisach.
"Korzystanie z tych wszystkich atrakcji wymagało rzecz jasna przemieszczania się. Liczba transakcji kartowych na stacjach benzynowych była znacznie wyższa niż o tej porze w poprzednich latach" – czytamy.
Luzowanie obostrzeń
Harmonogram luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią został przedstawiony pod koniec kwietnia. Później jeszcze ulegał jednak pewnym modyfikacjom.
15 maja zniesiony został obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. 21 maja otwarto kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury.
Od 28 maja restauratorzy mogą przyjmować gości wewnątrz swoich lokali (15 maja otwarto ogródki), otwarte zostały także restauracje hotelowe. Tego dnia działalność wznowiły także kasyna, baseny i siłownie. Wszystko przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
Od 4 czerwca mogą się odbywać między innymi koncerty na otwartym powietrzu i przy zasadach reżimu sanitarnego.
Targi i konferencje znów mogą być prowadzone w reżimie sanitarnym od niedzieli, 6 czerwca.
Źródło: TVN24 Biznes