Funkcjonariusze ABW w siedzibie KGHM

Z kraju

TVN24Agenci w KGHM

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli dzisiaj do siedziby KGHM. Zabezpieczyli dokumentację związaną z inwestycjami spółki. Śledztwo dotyczy wyrządzenie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wszczęła swoje postępowanie 21 października. Dzisiaj na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu funkcjonariusze ABW weszli do siedziby KGHM. Jak powiedziała nam rzeczniczka wrocławskiej prokuratury, śledztwo dotyczy nadużycia zaufania w obrocie gospodarczym, czyli wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Na razie bez zarzutów

- W dniu dzisiejszym na wniosek ABW, prokurator wydał postanowienie o żądaniu dokumentów mogących stanowić dowód w sprawie - powiedziała tvn24bis.pl Anna Zimoląg, rzecznik wrocławskiej Prokuratury Apelacyjnej.

Jak zaznaczyła, nikogo nie zatrzymano i nikomu nie przedstawiono zarzutów.

- W spółce prowadzone są czynności ABW dotyczące dwóch projektów inwestycyjnych realizowanych na terenie Zagłębia Miedziowego. Postępowanie prowadzone jest w sprawie, nie przeciwko konkretnym osobom. Spółka współpracuje z funkcjonariuszami i nie jest upoważniona do udzielania informacji o szczegółach sprawy - potwierdził tvn24bis.pl Dariusz Wyborski, rzecznik KGHM.

KGHM to światowy lider w produkcji miedzi i srebra z ponad 50-letnim doświadczeniem w branży wydobywczej i przetwórczej rud miedzi. Polski koncern posiada kopalnie zlokalizowane na trzech kontynentach – w Europie oraz w Ameryce Północnej i Południowej. Jest współwłaścicielem kopalni Sierra Gorda w Chile, jednego z największych pod względem wielkości zasobów złóż rud miedzi na świecie.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24