Z kraju

Z kraju

Tak zwany estoński CIT zostanie wprowadzony od stycznia 2021 roku, a nie latem tego roku - poinformował w czwartek szef Ministerstwa Finansów Tadeusz Kościński. Dodał, że resort pracuje nad wprowadzeniem innego - poza obligacjami oszczędnościowymi - bezpiecznego instrumentu finansowego.

Około 9 miliardów złotych trafiło na konta przedsiębiorców w ramach pakietu finansowego - powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Część wniosków od firm jest jednak odrzucana ze względu na pojawiające się w nich błędy.

PKN Orlen zakłada, że ostateczna decyzja Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Grupy Lotos zapadnie do końca czerwca. Koncern przesłał KE odpowiedź na jej zastrzeżenia związane z transakcją i plan środków zaradczych - powiedział członek zarządu spółki do spraw rozwoju Zbigniew Leszczyński.

Większość najemców otworzyła swoje sklepy w centrach handlowych - wynika z danych Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. - Do pracy wróciło 500 tysięcy osób, nie licząc osób pracujących w branżach powiązanych, jak produkcja, usługi - powiedziała Renata Juszkiewicz.