Białystok

Białystok

Pani Dominika z Białej Podlaskiej (województwo lubelskie) rozpoczęła w czwartek 51. dzień kwarantanny i wreszcie otrzymała pierwszy wynik negatywny testu na SARS-CoV-2. Jeśli kolejny będzie taki sam, wreszcie będzie mogła wyjść z domu. Nadzieję daje też czwartkowa zapowiedź ministra zdrowia o rezygnacji z testów na zakończenie kwarantanny, która ma być skrócona do 10 dni.

Zwiedzał stare forty i nagle stracił grunt pod nogami. Wpadł do tunelu. Był przytomny, ale sam wydostać się nie mógł. Nie było też wiadomo, gdzie dokładnie przebywa. Forty wspólnie przeszukiwali policjanci, strażacy z Łomży i Piątnicy oraz ratownicy medyczni. Udało im się szybko odnaleźć 37-letniego turystę, trafił do szpitala.

Samochód, którym wracali z wycieczki do Tomaszowa Lubelskiego, rozbił się na drzewie. Trzech kolegów ze środka wydostało się o własnych siłach. Myśleli, że nic im nie jest i rozeszli się do domów. Kilkadziesiąt godzin później jeden z nich w stanie zagrożenia życia był już na sali operacyjnej. - Wewnętrzny krwotok to zabójca z opóźnionym zapłonem - komentują ratownicy medyczni.