TVN24 | Wrocław

Załapali go na jeździe po pijanemu, nagrali rozmowę. "Daję dwa tysiące złotych, tam bankomat jest"

TVN24 | Wrocław

Autor:
mag/
tam
Źródło:
TVN24
Pijany kierowca zaproponował policjantom 2 tysiące złotych łapówki (materiał z 19.08.2022)
Pijany kierowca zaproponował policjantom 2 tysiące złotych łapówki (materiał z 19.08.2022)policja we Wrocławiu
wideo 2/9
policja we WrocławiuPijany kierowca zaproponował policjantom 2 tysiące złotych łapówki

Policjanci zatrzymali we Wrocławiu 32-latka, który prowadził, mając w organizmie 1,3 promila alkoholu. Interwencja została zarejestrowana. - Słuchaj, szefie, ja nie chcę tak. Ja nie chcę do sądu. Daję dwa tysiące. Idziemy, tam bankomat jest - mówił kierowca, mimo ostrzeżeń funkcjonariuszy, że to korupcja i wszystko się nagrywa.

Policjanci z Wrocławia podczas służby na jednej z ulic w dzielnicy Krzyki zauważyli kierowcę volkswagena, "którego styl jazdy mógł wskazywać na to, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu".

Zatrzymali kierowcę - 32-letniego mieszkańca stolicy Dolnego Śląska. W trakcie rozmowy poczuli od niego silną woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że ma on prawie 1,3 promila w organizmie.

"Słuchaj, szefie, ja nie chce do sądu, daję dwa tysiące złotych"

32-latek został zatrzymany. - W trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności chcąc uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo zaproponował policjantom łapówkę w kwocie dwóch tysięcy złotych - opisuje wrocławska policja.

Interwencja została zarejestrowana. Na filmiku policyjnym słyszymy rozmowę, przeprowadzoną w radiowozie. Ze strony 32-latka pada propozycja.

Pijany kierowca zaproponował policjantom 2 tysiące złotych łapówkiKMP Wrocław

- Słuchaj, panie, szefie, ja nie chcę tak - mówi kierowca do policjantów. - Ja nie chcę do sądu - wyjaśnia. I dodaje: - Dawaj, ja zaraz daję dwa tysiące. Ja daję tobie tysiąc i tobie.

Gdy policjant ostrzega go, że jest to korupcja i wszystko się nagrywa, 32-latek nie ustępuje. - Ja po prostu daję dwa tysiące. Zaraz idziemy, tam bankomat jest. Daję dwa tysiące. I co ty sądzisz o tym? - mówi.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już dwa zarzuty: za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz usiłowanie wręczenia korzyści finansowej funkcjonariuszom za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych.

O dalszym losie 32-latka zdecyduje sąd. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Wrocław

Pozostałe wiadomości