Nastolatki jechały hulajnogą po chodniku, potrąciły pieszą. Nagranie ku przestrodze

Autor:
pk/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Nastolatki jechały na hulajnodze, potrąciły pieszą
Nastolatki jechały na hulajnodze, potrąciły piesząPolicja Opolska
wideo 2/8
Policja OpolskaNastolatki jadące na hulajnodze potrąciły seniorkę

Dwie nastolatki jechały na hulajnodze po chodniku w centrum Opola. W pewnym momencie z impetem wjechały w pieszą. Kobieta przewróciła się, konieczne było wezwanie pogotowia. Policja opublikowała nagranie ku przestrodze. Sprawą 15-latek zajmie się sąd rodzinny.

Do tej sytuacji doszło w piątek (30 września) w Opolu. Teraz policjanci, ku przestrodze opublikowali film z monitoringu, na którym widać całe zdarzenie. - Około godziny 13, w centrum Opola, na skrzyżowaniu ulic Reymonta z Ozimską doszło do wypadku. Według ustaleń policjantów, dwie 15-latki jadące hulajnogą elektryczną potrąciły 62-latkę idącą chodnikiem - informuje podkomisarz Dariusz Świątczak z policji w Opolu.

Do poszkodowanej kobiety zostało wezwane pogotowie ratunkowe. - Natomiast nastoletnie użytkowniczki hulajnogi zostały przekazane pod opiekę rodziców. Sprawą zajmie się sąd rodzinny - podkreśla policjant.

Czytaj też: Jeżdżą za szybko, nie ustępują pierwszeństwa i parkują tam, gdzie nie powinni. Te błędy najczęściej popełniają użytkownicy hulajnóg

Nastolatki na hulajnodze potrąciły seniorkęPolicja Opolska

Policja: tak kończy się brak znajomości przepisów i wyobraźni, to nie są zabawki

Policja zamieściła nagranie w mediach społecznościowych. "Tak kończy się brak znajomości przepisów i brak wyobraźni. Pamiętajcie, hulajnogi elektryczne nie są zabawkami" - skomentowali funkcjonariusze we wpisie na Twitterze.

A Świątczak przypomina zasady korzystania z hulajnóg: - Użytkownik hulajnogi elektrycznej może korzystać z chodnika, tylko w przypadku jeśli nie ma wydzielonej drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni jest większa niż 30 kilometrów na godzinę. Musimy jednak przy tym pamiętać, aby jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwo. Nie zapominajmy również o tym, że zabronione jest przewożenie na tym urządzeniu innych osób, zwierząt i przedmiotów.

Czytaj też: Nawet 2500 zł mandatu za jazdę na hulajnodze. Jakie kary za zbyt dużą prędkość lub przejażdżkę we dwoje?

Nastolatki na hulajnodze potrąciły seniorkęPolicja Opolska
Nastolatki jadące na hulajnodze potrąciły seniorkę
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Opolska

Pozostałe wiadomości