TVN24 | Wrocław

Pali się naczepa samochodu ciężarowego. "Strzela płonąca parafina"

TVN24 | Wrocław

Autor:
dk,
ib
Źródło:
Kontakt 24
Pożar naczepy z parafiną na S8
Pożar naczepy z parafiną na S8Adrian/Kontakt 24
wideo 2/4
Adrian/Kontakt 24Pożar naczepy z parafiną na S8

Na trasie S8 pod Oleśnicą (Dolnośląskie) zapaliła się naczepa ciężarówki transportująca parafinę. Łatwopalna substancja wywołała widowiskowy pożar. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W piątek rano otrzymaliśmy film oraz informację o pożarze na drodze ekspresowej S8. Na nagraniu widać płonącą naczepę stojącą na pasie awaryjnym i wydobywający się z niej gęsty, czarny dym. Ciągnik siodłowy stał kilkanaście metrów przed nią.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Parafina strzela w górę"

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy. - Potwierdzam, że jest pożar naczepy tira z parafiną na S8, na 68. kilometrze w kierunku na Wrocław. Oba pasy są zablokowane i na Warszawę i na Wrocław. Samochód został odczepiony od naczepy. Ze względu na to, że jest to parafina są niezłe fajerwerki. Parafina strzela w górę - przekazał mł. kpt. Marcin Purzyński, oficer prasowy oleśnickiej straży pożarnej.

Pożar naczepy transportującej parafinęKontakt 24

Purzyński zaznaczył, że sytuacja nie została jeszcze opanowana. - Na pewno będzie to akcja długotrwała. Zaangażowane są spore siły w gaszenie naczepy - powiedział.

Prawdopodobną przyczyną wystrzał opony

Na miejscu działało 13 zastępów straży pożarnej. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Wyjaśnianiem przyczyn zdarzenia zajęli się policjanci.

- Prawdopodobnym powodem był wystrzał opony, który spowodował zapalenie się tej naczepy - mówi Bernadeta Pytel, rzeczniczka oleśnickiej policji.

Naczepa doszczętnie spłonęła. Na miejsce przywieziono koparkę, która przegrzebuje ładunek w celu ułatwienia strażakom dotarcie do wszystkich zarzewi ognia.

Autor:dk, ib

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości