TVN24 | Wrocław

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przechodzi na nauczanie zdalne

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przechodzi na naukę zdalną
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przechodzi na naukę zdalnąGoogle Earth
wideo 2/7
Google EarthUniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przechodzi na naukę zdalną

Z powodu wznoszącej się czwartej fali zakażeń koronawirusem, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, jako pierwsza uczelnia w mieście, przeszedł na zdalne nauczanie. Taka forma zajęć będzie obowiązywać co na najmniej do 5 grudnia. Zmianę organizacji kształcenia wprowadzają też Politechnika Wrocławska. Uniwersytet Wrocławski, w którym od początku semestru wykłady co do zasady prowadzone są zdalnie natomiast zajęcia praktyczne stacjonarnie, pozostaje na razie przy tych uregulowaniach.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przeszedł na nauczanie zdalne z powodu rozwijającej się czwartej fali pandemii COVID-19 - poinformowała w czwartek rzeczniczka uczelni Jolanta Nowacka. Tego dnia w regionie potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 u ponad 1,5 tys. osób. - Na pewno będziemy w ten sposób pracować do 5 grudnia. Po tym czasie zostaną podjęte kolejne decyzje w sprawie formy nauczania - powiedziała rzeczniczka.

Uniwersytet jest największą uczelnią ekonomiczną na Dolnym Śląsku.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

Uniwersytet Ekonomiczny we WrocławiuTVN24 Wrocław

Politechnika zmienia zasady

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem zmiany w funkcjonowaniu wprowadza również Politechnika Wrocławska. Od 22 listopada do 22 grudnia 2021 r. ma zostać wprowadzona możliwość prowadzenia nie tylko wykładów, ale też ćwiczeń, seminariów oraz - w uzasadnionych przypadkach - zajęć laboratoryjnych i projektowych (niezależnie od tego, czy jest to przewidziane w programie studiów/kształcenia) w trybie zdalnym synchronicznym. 

"O przejście na zdalną formę zajęć wnioskuje dziekan wydziału, wniosek musi uzyskać akceptację prorektor ds. kształcenia i przewodniczącego zespołu ds. SARS-CoV-2. Natomiast lektoraty i zajęcia sportowe oraz kształcenie w zakresie kursów humanistycznych, społecznych oraz menedżerskich realizowane będą w trybie zdalnym synchronicznym. W formie stacjonarnej prowadzone będą nadal kursy wyrównawcze dla studentów pierwszego roku, realizowane poza programem studiów" - przekazał w komunikacie rektor uczelni prof. Arkadiusz Wójs.

UWr na razie bez zmian

Rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego dr Katarzyna Uczkiewicz w czwartek przypomniała, że od początku semestru wykłady na tej uczelni prowadzone są zdalnie.

- Zajęcia praktyczne, ćwiczenia laboratoria prowadzone są stacjonarnie. Na razie co od zasady przy tym pozostajemy. Wiąże się to z tym, że na Uniwersytecie Wrocławskim jest stosunkowo niedużo zakażeń, a ponad 80 procent wykładowców jest zaszczepionych - powiedziała Uczkiewicz.

Dodała, że dziekani wydziałów będą mieli dużą dowolność w zmianie trybu zajęć. - Oni sami będą oceniać, czy przenieść zajęcia do internetu, albo z drugiej strony studenci proszą, aby niektóre wykłady odbywały się stacjonarnie - i wtedy to jest pozostawione do decyzji dziekanów - podkreśliła rzeczniczka.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 24 882 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. To kolejny najwyższy dzienny raport w czwartej fali pandemii. Resort przekazał też, że zmarło 370 osób chorych na COVID-19. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 3 279 787 infekcji, z powodu koronawirusa zmarły łącznie 79 994 osoby.

Autor:ib

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości