Ksiądz chory na COVID-19. Sanepid szuka tych, którym udzielał komunii

Autor:
tam/gp
Źródło:
czernica.pl
Dr Afelt: Nieco się w te święta wymieniliśmy towarzysko. Może być widoczna delikatna górka zakażeń
Dr Afelt: Nieco się w te święta wymieniliśmy towarzysko. Może być widoczna delikatna górka zakażeńTVN24
wideo 2/8
TVN24Dr Afelt: Nieco się w te święta wymieniliśmy towarzysko. Może być widoczna delikatna górka zakażeń

Wrocławski sanepid szuka osób, które przyjmowały komunię świętą z rąk duchownego w Chrząstawie Wielkiej (województwo dolnośląskie). Wszystko dlatego, że u kapłana potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jak informuje Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu, w sprawie duchownego z parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chrząstawie Wielkiej prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. U kapłana potwierdzono bowiem zakażenie koronawirusem. OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>> Inspektorzy sanepidu poszukują wszystkich wiernych, którzy w trakcie nabożeństw odprawianych 5 kwietnia - o godzinach 8 i 12 w kościele w Chrząstawie Wielkiej i o godzinach 10 i 17 w kościele w Nadolicach Wielkich - przyjmowały komunię świętą. Te osoby proszone są o kontakt ze stacją sanepidu we Wrocławiu pod numerem telefonu 887 438 593.

Obostrzenia w kościołach

Do 18 kwietnia w Polsce przedłużono obowiązujące obostrzenia. Jedno z nich dotyczy zachowań w miejscach kultu religijnego. W świątyniach obowiązuje limit osób: na jedną osobę musi przypadać 20 metrów kwadratowych powierzchni. A wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa, a także zachowania 1,5-metrowej odległości od innych osób. RAPORT TVN24.PL O KORONAWIRUSIE

Google Maps

Autor:tam/gp

Źródło: czernica.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości