Pies podaje kręgiel, właściciel rzuca w budynek. Straty: 60 tysięcy złotych

Wrocław

Pies aportuje, właściciel rzuca w budynekKPP Bolesławiec
wideo 2/4

Policjanci z Bolesławca (Dolnośląskie) poszukują mężczyzny, który uszkodził elewację i witrynę okienną jednego z budynków. Narzędzie i towarzysza "zabawy" wybrał nietypowe - do celu rzucał kręglem, a aportował mu pies.

Choć wydarzenia rozegrały się w nocy z 20 na 21 lipca, to jednak dopiero teraz lokalna policja publikuje nagranie z monitoringu i prosi o pomoc. A na filmie sporo się dzieje.

Nagranie pokazuje, że około godziny 4 nad ranem mężczyzna wyraźnie będący pod wpływem alkoholu bądź innych środków psychoaktywnych, pojawił się na ulicy Łokietka w Bolesławcu. Towarzyszył mu pies.

Aport

Kamera zamontowana na budynku rejestruje moment, gdy pies przynosi w pysku kręgiel swojemu panu. Mężczyzna chwyta przedmiot, bierze zamach, a następnie rzuca nim z całej siły w elewację budynku. Widać też jak odpadają fragmenty tynku. Dalej mężczyzna nieporadnie wybiega na ulicę i wywraca się na niej.

- Na filmie co prawda widać tylko jeden rzut, ale ten mężczyzna wielokrotnie rzucał kręglem w kierunku budynku, uszkadzając ogromną witrynę okienną, a także elewację. Straty zostały wycenione przez właściciela na 60 tysięcy złotych - mówi Anna Kublik-Rościszewska, rzecznik bolesławieckiej policji.

Jeśli ktoś rozpoznaje mężczyznę z nagrania proszony jest o kontakt z policją pod numerami telefonów 75 6496 255 (policjant prowadzący sprawę), lub 75 6496 228 (naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Bolesławcu), bądź poprzez adres e-mail: oficer.prasowy@boleslawiec.wr.policja.gov.pl.

Do zdarzenia doszło w Bolesławcu przy ulicy Łokietka:

Mapa Targeo

Autor: ib/ ks / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: KPP Bolesławiec