Wrocław

Wrocław

32-letni mieszkaniec Wrocławia odpowie za zaatakowanie kobiety w trakcie jednego z protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Nie tylko naruszenia nietykalności cielesnej swojej ofiary, ale też posiadania środków zabronionych, bo te znaleziono w jego mieszkaniu. Prokuratura chciała dla niego aresztu, ale ostatecznie wniosek został wycofany, co potwierdziło biuro prasowe sądu. Obrońca podejrzanego mówi tvn24.pl: - Wniosek o areszt był bezzasadny.

W trakcie remontu budynku urzędu miejskiego we Wrocławiu odkryto dwa szyldy sklepowe z 1946 roku. Napisy przywołują czas, kiedy miasto rodziło się na nowo, z ruin pozostałych po niszczycielskim walcu II wojny światowej. Poddano je czyszczeniu i konserwacji, aby przypominały kolejnym pokoleniom o historii i wielokulturowości stolicy Dolnego Śląska.

Trzech podopiecznych i niemal 30 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu (województwo dolnośląskie) zakażonych koronawirusem. To jednak może nie być koniec, bo wymazy w placówce wciąż są pobierane. - Jeśli będzie taka potrzeba, to będziemy badali wszystkich - deklaruje starosta legnicki.