Wrocław

Wrocław

Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia aresztował w piątek na trzy miesiące Pawła K., 33-letniego wrocławskiego adwokata. Mężczyźnie postawiono zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Chodzi o kilkanaście kilogramów marihuany.

Odra, Bystrzyca, Kaczawa, Bóbr i Kwisa, m.in. na tych dolnośląskich rzekach odnotowano w piątek przekroczenie stanów alarmowych i ostrzegawczych. Od kilku dni sytuacja hydrologiczna w regionie stabilizuje się, a strażacy mają coraz mniej zgłoszeń związanych z podtopieniami.

120 koni - schorowanych lub w ostatniej chwili uratowanych przed rzezią - ma pod swoją opieką dolnośląska Fundacja Tara. Od trzech dni gospodarstwo, w którym trzymane są zwierzęta, odcięte jest od prądu. Fundacja zalega z rachunkami na blisko 10 tys. złotych.

Klinika z Wrocławia znalazła się na liście placówek, które będą uczestniczyły w rządowym programie leczenia bezpłodności metodą in vitro. Z tańszego leczenia będzie mogło skorzystać 450 par z Dolnego Śląska. - Mieliśmy już kilkaset telefonów od zainteresowanych w tej sprawie - mówi dyrektorka placówki.

Pierwsi poszkodowani podczas czerwcowych podtopień otrzymali już pomoc finansową z budżetu dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego. Po pieniądze zgłosiło się 17 gmin, które potrzebują 620 tys. zł. To jednak dopiero początek przelewów, bo w wielu miejscowościach szacowanie strat trwa nadal.

Choć nowa siedziba biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego gotowa jest od ponad roku, władze uczelni nie mają pieniędzy na jej wyposażenie. Na same regały potrzeba ponad 17 mln zł, więc żeby je zdobyć, na sprzedaż idzie część starej siedziby.

Sprzęt o wartości co najmniej 150 tys. zł. stracili sportowcy z dwóch rosyjskich klubów kolarskich spod Moskwy. Złodzieje ukradli im 11 drogich rowerów szosowych. Do kradzieży doszło w Borowicach koło Jeleniej Góry, na dzień przed zakończeniem zgrupowania.

Centrum zarządzania kryzysowego informuje o niewielkiej fali wezbraniowej, która aktualnie przepływa Odrą. Hydrolodzy przewidują, że kulminacja przepływu we Wrocławiu nastąpi w nocy z piątku na sobotę.