Wrocław

Wrocław

Dwa miesiące utrudnień dla kierowców, rowerzystów i pieszych. Zaczyna się przegląd mostu Milenijnego we Wrocławiu. I choć zarządca przekonuje, że prace nie będą trwały w godzinach szczytu, kierowcy mogą utknąć w korkach.

Jedna osoba zginęła w wypadku, do jakiego doszło kilkanaście minut po godz. 6.00 we Wrocławiu. Na ul. Krakowskiej zderzyły się motocykl z autem osobowym. Jadący od strony Oławy przez kilka godzin musieli liczyć się z utrudnieniami.

- Sama sobie poradziłam, ale jak to się stało, nie wiem - wspomina Maria Kuś swój poród. Jej córeczka - Kinga przyszła na świat w pociągu we wtorek, a dzielna mama sama poradziła sobie z porodem w pociągowej toalecie. - Wszystko jest w należytym porządku. Większość rodziny jest zaskoczona - mówi kobieta. Marię i Kingę Kuś odwiedziła w szpitalu reporterka "Blisko Ludzi" TTV.

- Trudno robić drogę, która miałaby być doprowadzona do granicy, a potem nie mieć żadnej kontynuacji po stronie czeskiej - tak plany ministerstwa transportu o wykreśleniu budowy drogi S3 z Legnicy do Lubawki komentuje Grzegorz Schetyna. I zapewnia, że pieniądze na trasę się znajdą, jeśli Polacy i Czesi przygotują wspólny wniosek.

Trzech górników zostało rannych podczas niekontrolowanej detonacji materiału wybuchowego w kopalni Polkowice Sieroszowice. Do wypadku doszło 740 metrów pod ziemią, kiedy górnicy wykonywali roboty strzałowe.

Po ponad szesnastu godzinach od śmiertelnego wypadku, w którym zderzyło się pięć samochodów, przywrócono ruch na autostradzie A4 z Katowic w kierunku Wrocławia. Z kolei nitka z Opola w kierunku Katowic była zamknięta przez ponad 10 godzin. W miejscu wypadku drogowcy musieli położyć nową nawierzchnię.

- Co pani wyprawia? - krzyczał konduktor do pasażerki, która zakrwawiona wychodziła z pociągu z Wrocławia do Lublina. - Po prostu urodziłam dziecko - odpowiedziała Maria Kuś. - Jesteśmy pełni uznania - przyznają lekarze szpitala w Oławie, do którego trafiła młoda mama. Obie pacjentki czują się świetnie.

Młody mężczyzna ze Szwecji wybrał się w podróż na południe, do Wrocławia, pokonując ponad 900 km. Tam zabili go miejscowi, prawdopodobnie z powodu romansu z dwiema lokalnymi kobietami, które zamordowano wraz z nim. - To pozbawiona happy endu miłosna historia z epoki brązu - mówi Dalia Pokutta, archeolog z Uniwersytetu w Goeteborgu, która odkryła grób... sprzed 3800 lat.

- Nie pracujemy już od ponad trzech tygodni i nie mamy informacji, czy ta sytuacja się zmieni – alarmują pracownicy firmy FagorMastercook S.A we Wrocławiu. - Zostały zatrzymane wszystkie linie produkcyjne i fabryki – dodają. Co dalej z jednym z największych producentów AGD?

- Ojciec miał ponad dwa, a matka ponad trzy promile alkoholu w organizmie - mówią policjanci, którzy z alkomatem zjawili się w jednym z domów w Bielawie. Rodzice w takim stanie opiekowali się trójką swoich dzieci. - Zadzwonili po nas w nocy ratownicy, którzy zabrali dziewczynkę. Mała wymiotowała, a matka z ojcem w tym samym czasie urządzali sobie alkoholową libację - opowiadają funkcjonariusze.

Zmiany we wrocławskim starostwie powiatowym. Platforma Obywatelska dała ludowcom kilka dni na zdecydowanie o ewentualnym wejściu do nowej koalicji z Porozumieniem dla Powiatu. Polskie Stronnictwo Ludowe mówi wprost, że taka propozycja to "ochłap".

28 października zapadnie wyrok w sprawie psa Alka, który według Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, został skatowany za butelkę wódki. Przed sądem stanęła właścicielka psa oraz mężczyzna, któremu miała zlecić zabicie zwierzęcia. Prokuratura chce dla oskarżonych 10 miesięcy więzienia. TOZ - dwóch lat.