Puma weszła do klasy i położyła się pod biurkiem

Autor:
kw
Źródło:
Reuters
Puma wdarła się do szkoły
Puma wdarła się do szkołySan Mateo County Sheriff’s Office
wideo 2/4
San Mateo County Sheriff’s OfficePuma wdarła się do szkoły

Młoda puma zamieszkująca północną Kalifornię w środę wybrała się na wycieczkę. Zawędrowała do szkoły średniej w mieście Pescadero, gdzie weszła do pustej klasy i położyła się pod biurkiem.

Jak przekazał rzecznik biura szeryfa hrabstwa San Mateo Javier Acosta, puma ważyła zaledwie 18 kilogramów. Skorzystała z okazji do wejścia, gdy woźni otworzyli placówkę przed rozpoczęciem lekcji.

- Puma bardzo swobodnie przeszła przez kampus, weszła do klasy i skuliła się pod biurkiem - powiedział Acosta. Jednemu z pracowników udało się zamknąć drzwi do klasy, aby zwierzę pozostało odosobnione.

Nie przerwali lekcji

Władze szkoły zdecydowały, że akcja usunięcia pumy nie przeszkodzi w prowadzeniu zajęć lekcyjnych. Uczniowie mieli trzymać się z dala od klasy, w której zwierzę zostało zamknięte, a pracownicy straży pożarnej decydowali o kolejnych działaniach.

- Byli na terenie szkoły od godziny 9.30, opracowali plan bezpiecznego i humanitarnego usunięcia pumy z klasy i przywrócenia jej do naturalnego środowiska - dodał Acosta.

Może ją czekać leczenie

Wstępne oględziny wykazały, że puma była nieco wychudzona. Skłoniło to obecnych na miejscu nauczycieli biologii do wezwania weterynarza.

- Jeśli okaże się, że puma, której wiek szacuje się na około sześć miesięcy do roku, jest niedożywiona lub chora, przed wypuszczeniem na wolność może zostać poddana leczeniu - powiedział Ken Paglia, rzecznik Kalifornijskiego Departamentu Ryb i Dzikiej Przyrody.

Autor:kw

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: San Mateo County Sheriff’s Office