Pogoda na dziś - sobota 24.12. Polska pod deszczowymi chmurami, od 2 do 9 stopni

Autor:
anw,ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Wigilia upłynie pod znakiem chmur i opadów deszczu. Na Pomorzu i Kujawach niewykluczony jest deszcz ze śniegiem, a na sam śnieg nie ma co liczyć. Będzie ciepło. Na południowym zachodzie kraju temperatura sięgnie aż 9 stopni Celsjusza.

W sobotę będzie pochmurno. W większości kraju pojawią się opady deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie do 15 l/mkw. Na Kujawach i Pomorzu może popadać deszcz ze śniegiem. Padać nie powinno tylko w rejonie północno-wschodniej Polski.

Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 5 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na południowym zachodzie. Wiatr z kierunku wschodniego, skręcając na południowy zachód, powieje na ogół umiarkowanie. W południowych regionach okresami może być dość silny, w porywach osiągając prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na Wigilię
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne w Wigilię

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie około 90 procent. Mieszkańcy całej Polski odczują chłód. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w Wigilię
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Sobota w Warszawie zapowiada się pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 997 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Sobota w Gdańsku, Gdyni i Sopocie upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 3 st. C. Powieje słaby wiatr, kierunków północnych. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Mieszkańcy Poznania powinni spodziewać się w sobotę pochmurnej aury z opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 6 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 998 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Sobota przyniesie w Krakowie pochmurną aurę z opadami deszczu. Pod koniec dnia możliwe są przejaśnienia. Termometry pokażą maksymalnie 9 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 995 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Sobota zapowiada się w Krakowie pochmurno z opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 7 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 979 hPa.

Autor:anw,ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości