Pogoda na jutro - czwartek, 7.08. Pogoda zacznie się psuć w nocy

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na najbliższą noc
Prognoza pogody na najbliższą noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. W czwartek 7.08 nad Polską przejdzie front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu oraz burze w wielu regionach. Pierwsze wyładowania pojawią się już w nocy. W dzień termometry pokażą nawet 30 stopni Celsjusza.

W nocy na zachodzie i południowym zachodzie kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu do 5-20 litrów na metr kwadratowy, a miejscami burze. Temperatura minimalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 14-15 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, w burzach silny, z kierunków południowych.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - czwartek 07.08

Pochmurna aura będzie nam towarzyszyć również w czwartek. Pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju opadami deszczu do 5-25 l/mkw. Miejscami wystąpią burze z obfitymi opadami deszczu, szczególnie w pasie od Kaszub i Warmii przez centrum kraju, Mazowsze, po Małopolskę i Podkarpacie. Termometry pokażą od 23 st. C na Pomorzu Zachodnim, 25-26 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w burzach silny, południowo-zachodni i zachodni.

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w całym kraju będzie dość wysoka i wyniesie od 70 do 80 procent. Mieszkańcy zachodnich regionów kraju odczują komfort termiczny. Pogoda w czwartek niekorzystnie będzie wpływać na nasze samopoczucie.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Najbliższa noc w Warszawie będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 14 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie lekko spada, w Warszawie o północy barometry pokażą 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

We wtorek na niebie pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Synoptycy nie wykluczają wystąpienia burzy. Termometry wskażą maksymalnie 26 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie będzie lekko się wahać. W Warszawie w południe wyniesie 999 hPa.

Pogoda na noc - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Noc przyniesie pogodną aurę, ale nad ranem zrobi się pochmurno. Na termometrach mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu zobaczą minimalnie 15 st. C. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany. Ciśnienie lekko spada, o północy wyniesie 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Wtorek przyniesie zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny wiatr. Ciśnienie będzie lekko się wahać. W południe barometry w Gdańsku, Gdyni i Sopocie pokażą 1012 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Najbliższa noc w stolicy Wielkopolski przyniesie sporo chmur z okresowymi opadami deszczu. Zdaniem synoptyków może pojawić się burza. Termometry pokażą minimalnie 17 st. C. Wiatr w Poznaniu będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie lekko spada, o północy wyniesie 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Chmury zostaną nad Poznaniem także we wtorek. Synoptycy prognozują zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, a także możliwą burzę. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, w burzy - silny. Ciśnienie będzie lekko rosnąć, w południe barometry w Poznaniu pokażą 1003 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

W nocy na niebie pojawią się chmury, z których okresami spadnie deszcz. Synoptycy ostrzegają przed możliwą burzą. Termometry we Wrocławiu pokażą 18 st. C. Wiać będzie słabo i umiarkowanie, z kierunku południowo-zachodniego. Ciśnienie lekko spada, o północy wyniesie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Czwartek przyniesie zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, a także przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie wzrośnie, w południe wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w stolicy Małopolski będzie pogodna. Na termometrach zobaczymy 15 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie lekko spada, barometry w Krakowie o północy pokażą 987 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Na niebie pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna w Krakowie wyniesie 26 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie będzie się wahać, w południe na barometrach zobaczymy 987 hPa.

Warunki drogowe w czwartek
Warunki drogowe w czwartektvnmeteo.pl

Autorka/Autor:fw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

W pogodzie zaczęły się duże zmiany. Wtorek na obszarze całej Polski zapowiada się deszczowo, w wielu regionach opady będą ciągłe i obfite, ale jeszcze więcej deszczu spadnie pod koniec tygodnia. Front atmosferyczny wymiecie gorące powietrze. W części kraju temperatura spadnie poniżej 15 stopni Celsjusza.

Pogodowy krach. Różnica temperatury będzie ogromna

Pogodowy krach. Różnica temperatury będzie ogromna

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro. We wtorek nadejdzie zapowiadane przez synoptyków ochłodzenie. Temperatura spadnie do okolic 20 stopni Celsjusza. Na niebie będą dominować chmury. W całym kraju spodziewamy się deszczu.

Pogoda na jutro - wtorek 10.09. Deszczowo w nocy i w dzień

Pogoda na jutro - wtorek 10.09. Deszczowo w nocy i w dzień

Źródło:
tvnmeteo.pl

Wiele chorwackich miast zostało zalanych po przejściu burz z intensywnymi opadami deszczu. Ulewa sparaliżowała Dubrownik. mieście Makarska woda zalała drogi, utrudniając ruch. Trudna pogoda dotknęła też Dubrownik, gdzie ulewa sparaliżowała miasto. Nagrania otrzymaliśmy na Kontakt24.

Woda zalała chorwackie miasta

Woda zalała chorwackie miasta

Aktualizacja:
Źródło:
Slobodna Dalmacija, DHMZ, Kontakt24, tvnmeteo.pl

W Wietnamie na skutek przejścia tajfunu Yagi zginęły co najmniej 64 osoby, a ponad 20 jest wciąż poszukiwanych. Największe szkody wyrządziły powodzie błyskawiczne i osuwiska - w prowincji Phu Tho wezbrana rzeka porwała most, a poruszające się nim pojazdy wpadły do wody. Warunki pogodowe wciąż są trudne.

Rzeka zerwała most, samochody runęły do wody. "Czułem się tak, jakbym spadł na samo dno"

Rzeka zerwała most, samochody runęły do wody. "Czułem się tak, jakbym spadł na samo dno"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, Xinhua, CNA, PAP

Gwałtowne powodzie nawiedziły pod koniec ubiegłego tygodnia południowe i środkowe Maroko. Są ofiary śmiertelne i osoby zaginione.

Powodzie w Maroku. Zabici i zaginieni

Powodzie w Maroku. Zabici i zaginieni

Źródło:
PAP, Reuters, tvnmeteo.pl

Po kilku tygodniach spokoju na Atlantyku uformowała się nowa burza tropikalna. Francine, która wędruje w kierunku Luizjany, we wtorek może przekształcić się w huragan. Meteorolodzy ostrzegają przed zagrażającymi życiu falami sztormowymi i gwałtownymi powodziami.

Przebudzenie na Atlantyku. Francine jest silniejsza z godziny na godzinę

Przebudzenie na Atlantyku. Francine jest silniejsza z godziny na godzinę

Źródło:
CNN, NOAA

Śmierć walenia Hvaldimira, który w przeszłości był podejrzewany o wykonywanie zadań szpiegowskich na rzecz Rosji, nie miała związku z działalnością człowieka - poinformowała w poniedziałek norweska policja po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Wcześniej dwie grupy obrońców zwierząt twierdziły, że waleń został zastrzelony.

"Szpieg" Hvaldimir nie żyje. Wiadomo, jak zginął słynny waleń

"Szpieg" Hvaldimir nie żyje. Wiadomo, jak zginął słynny waleń

Źródło:
PAP

Świecące w ciemności algi rozjaśniły wody duńskich fiordów i zatok. Za widowisko odpowiedzialne są nieszkodliwe dla zdrowia organizmy z grupy bruzdnic. Obserwację zjawiska uprzyjemniała ciepła nocna aura oraz woda, w której można było się wykąpać.

Ludzie kąpali się w morzu niebieskich plam

Ludzie kąpali się w morzu niebieskich plam

Źródło:
Avisen Danmark, VEJR TV2

We Francji rośnie zaniepokojenie w związku z pojawieniem się inwazyjnego gatunku mrówek, który może powodować znaczne szkody w rolnictwie oraz domach. - To nowe zjawisko, nikt nie wie, jak postępować - rozkłada ręce mieszkanka Orvault w północno-zachodniej części kraju. Mrówki, których rozprzestrzenianiu się sprzyja globalne ocieplenie, pojawiły się już także w Niemczech.

Inwazyjny gatunek mrówek gryzie ludzi i wyrządza szkody. "Nikt nie wie, jak postępować"

Inwazyjny gatunek mrówek gryzie ludzi i wyrządza szkody. "Nikt nie wie, jak postępować"

Źródło:
ENEX, TF1 Info, Le Parisien, Le Figaro

Sfinks, najstarszy płat wiecznego śniegu w Szkocji, jest bliski stopnienia. Jego długość wynosi obecnie pięć metrów, niemal dziesięć razy mniej niż powinna na początku września. Naukowców niepokoi, że to czwarty rok z rzędu, w którym dochodzi do takiego zjawiska.

Wieczny śnieg topnieje czwarty raz z rzędu. Trudna sytuacja szkockiego Sfinksa

Wieczny śnieg topnieje czwarty raz z rzędu. Trudna sytuacja szkockiego Sfinksa

Źródło:
Reuters, BBC, RMETS

Idzie ochłodzenie, ale mimo to czasami nadal będzie cieplej niż zwykle o tej porze roku. Jaka pogoda będzie na początku astronomicznej i kalendarzowej jesieni? Sprawdź długoterminową prognozę na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: kończy się wrześniowy upał

Pogoda na 16 dni: kończy się wrześniowy upał

Źródło:
tvnmeteo.pl

Susza męczy Rumunię. W okolicach Braszowa doszło do całkowitego wyschnięcia jezior i obszarów podmokłych rezerwatu przyrody Delta Karpacka.

Rezerwat całkowicie wysechł. "Teraz możemy go tylko zaorać"

Rezerwat całkowicie wysechł. "Teraz możemy go tylko zaorać"

Źródło:
PAP, agerpres.ro, Europa Libera Romania, Stirile Pro TV

Zielony bolid spalił się w atmosferze Ziemi. Nagranie, wykonane przez jednego z astronautów na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, pozwala nam zobaczyć to zdarzenie z niecodziennej perspektywy.

Miliony ziemskich świateł i jedno kosmiczne. Nagranie

Miliony ziemskich świateł i jedno kosmiczne. Nagranie

Źródło:
space.com

Hipopotamy będące potomkami zwierząt sprowadzonych do Kolumbii przez Pablo Escobara, mają zostać wytępione. Taką decyzję podjął w piątek sąd administracyjny, powołując się na bezpieczeństwo ludzi i środowiska. Obecnie populacja liczy 166 osobników.

"Hipopotamy Escobara" skazane na śmierć wyrokiem sądu

"Hipopotamy Escobara" skazane na śmierć wyrokiem sądu

Źródło:
PAP, AFP

Brazylia zmaga się poważną suszą. Jak przekazał Narodowy Instytut Meteorologii (Inmet), w ponad 240 miastach tego kraju poziom wilgotności powietrza w ostatnich dniach utrzymywał się na takim samym poziomie lub jeszcze niższym niż na pustyni Sahara.

Jak na Saharze, a nawet gorzej. Trudna sytuacja w ponad 240 miastach

Jak na Saharze, a nawet gorzej. Trudna sytuacja w ponad 240 miastach

Źródło:
PAP, terrabrasilnoticias.com, band.uol.com.br

Na terenie chorwackiego Parku Narodowego Jezior Plitwickich niedźwiedź zaatakował mężczyznę i ugryzł go w ramię. Poszkodowany trafił do szpitala.

Atak niedźwiedzia w parku narodowym

Atak niedźwiedzia w parku narodowym

Źródło:
PAP, dnevnik.hr

Wschody słońca potrafią być malownicze. Tylko wybrani mogą je jednak obejrzeć z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Niesamowitym widokiem tego zjawiska, nagranym przez jednego z astronautów, podzieliła się NASA w mediach społecznościowych.

Taki wschód słońca mogą podziwiać tylko wybrani

Taki wschód słońca mogą podziwiać tylko wybrani

Źródło:
BBC, NASA, The Independent, tvnmeteo.pl

Zmniejszenie populacji nietoperzy w Stanach Zjednoczonych mogło przyczynić się do śmierci nawet 1300 niemowląt. Jak wynika z badań amerykańskich naukowców, jest to powiązane z rolą, jaką latające ssaki pełnią w ekosystemach. Wyniki te po raz kolejny udowadniają, jak bliskie więzi łączą populacje ludzi i zwierząt.

Ponad tysiąc dzieci zmarło, ponieważ... zabrakło nietoperzy

Ponad tysiąc dzieci zmarło, ponieważ... zabrakło nietoperzy

Źródło:
PAP, The Guardian

Lato 2024 było na Ziemi najcieplejszym w historii prowadzenia pomiarów. To drugi z rzędu taki rekord - poinformowała europejska agencja Copernicus Climate Change Service (C3S). W skali świata nigdy nie odnotowano również tak ciepłego sierpnia, a według ekspertów jesteśmy na dobrej drodze do tego, by cały ten rok pobił rekord.

To najgorętsze lato w historii. Pędzimy po kolejny rekord

To najgorętsze lato w historii. Pędzimy po kolejny rekord

Źródło:
Copernicus, Reuters

Świtowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) przygotowała coroczny raport "Air Quality and Climate Bulletin", analizujący stan klimatu i jakości powietrza na naszej planecie. Naukowcy zwracają w nim uwagę na mechanizm błędnego koła zmian klimatycznych, pożarów lasów oraz zanieczyszczenia powietrza. Zagrożenia te coraz bardziej negatywnie wpływają na zdrowie ludzi.

Dusimy się "szkodliwą mieszanką chemikaliów". Ziemia wpadła w błędne koło

Dusimy się "szkodliwą mieszanką chemikaliów". Ziemia wpadła w błędne koło

Źródło:
PAP, WMO

Boeing Starliner wylądował w Nowym Meksyku. Kapsuła wróciła z pierwszej misji pusta - problemy techniczne sprawiły, że jej załoga musiała pozostać na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauci znajdą się na Ziemi dopiero w przyszłym roku.

Starliner wylądował. Wewnątrz były skafandry, ale nie astronauci

Starliner wylądował. Wewnątrz były skafandry, ale nie astronauci

Aktualizacja:
Źródło:
space.com, NASA, tvnmeteo.pl, AP, Reuters

W Norwegii także jest gorąco. W wielu regionach w czwartek termometry pokazały ponad 25 stopni Celsjusza, a były też takie miejsca, gdzie temperatura przekroczyła 30 stopni. Padł rekord ciepła dla września. Mieszkańcy postanowili w aktywny sposób skorzystać z letniej pogody.

Upał dotarł nawet do Norwegii. "Prawdopodobnie padło wiele rekordów"

Upał dotarł nawet do Norwegii. "Prawdopodobnie padło wiele rekordów"

Źródło:
smp.no, TV2

Greckie służby meteorologiczne poinformowały w piątek, że tegoroczne lato w tym kraju było najgorętsze w historii pomiarów meteorologicznych. Dotychczas za rekordowe pod tym względem uznawane było lato 2012 roku.

Takiego lata w Grecji jeszcze nie było

Takiego lata w Grecji jeszcze nie było

Źródło:
PAP, meteo.gr, AFP

- Tempo przyrostu dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych w atmosferze z roku na rok rośnie. My nie potrafimy ograniczyć emisji - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 profesor Szymon Malinowski, fizyk atmosfery z Uniwersytetu Warszawskiego, komentując ostatnie doniesienia o rekordach temperatury. Jak podkreślał, "o bardzo wielu rzeczach nie chcemy pamiętać, nie chcemy wiedzieć, zapominamy i niestety będziemy płacić za to coraz więcej".

"Nie chcemy wiedzieć i niestety będziemy płacić za to coraz więcej"

"Nie chcemy wiedzieć i niestety będziemy płacić za to coraz więcej"

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl