Pogoda na 5 dni. Przed nami duży spadek temperatury. Będzie mróz i śnieg

Autor:
ps//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w dniach 30.05-3.06
Prognozowana temperatura w dniach 30.05-3.06ventusky.com
wideo 2/2
Pogoda na pięć dni

Prognoza pogody na pierwsze dni kwietnia nie daje nadziei na wiosenne ciepło. Po weekendzie temperatura w całej Polsce znacząco spadnie, w części kraju w najcieplejszych chwilach będzie panować lekki mróz. Pojawią się opady śniegu i silne porywy wiatru.

W niedzielę będzie pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu, wschodzie i w centrum Polski pojawią się opady deszczu. Miejscami, szczególnie w pasie od Podlasia, przez środkową część kraju, po Dolny Śląsk spadnie deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Warmii do 10 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie północny, umiarkowany, okresami silniejszy. W północnej części kraju możliwe są porywy do 60 kilometrów na godzinę.

Śnieg i lekki mróz

Poniedziałek upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia. W Tatrach i Beskidach wystąpią opady śniegu, może spaść do 20 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, północy wiatr.

Wtorek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. We wschodnich regionach przelotnie popada śnieg. Temperatura maksymalna osiągnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, o kierunku północnym.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorektvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky

Wzrost temperatury w drugiej połowie tygodnia

Pochmurno, ale z przejaśnieniami, będzie również w środę. Opady śniegu pojawią się na północy kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Pomorzu. Będzie wiać słaby i umiarkowany, północny wiatr. 

Na czwartek synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Na Podkarpaciu wystąpią przelotnie opady śniegu, a w rejonie Śląska oraz w centrum kraju popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Podkarpaciu do 8 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr z północy powieje ze słabą i umiarkowaną siłą.

Prognoza pogody na środę i czwartektvnmeteo.pl
Prognozowane opady w kolejnych dniach
Prognozowane opady w kolejnych dniachVentusky
Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach
Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniachVentusky
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ps//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości