Pogoda na 16 dni: większe ochłodzenie na początku listopada. Długoterminowa prognoza pogody

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: większe ochłodzenie na początku listopada
Pogoda na 16 dni: większe ochłodzenie na początku listopadatvnmeteo.pl
wideo 2/2
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: większe ochłodzenie na początku listopada

Zanim zrobi się dużo chłodniej niż teraz, to wcześniej czeka nas kilka ciepłych dni z temperaturą nawet do 17 stopni. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Nadchodzące ocieplenie będziemy zawdzięczać temu samemu wyżowi, który w niedzielę poprawił nam pogodę. Powolne przemieszczanie się wyżu na wschód, nad Mołdawię i Ukrainę sprawi, że nad naszą częścią kontynentu utworzy się południowo zachodnia cyrkulacja powietrza. To z kolei sprawi, że zamiast arktycznego zimna z północy, które odczuliśmy w weekend, napłynie do nas - w ciągu kilku dni - łagodniejsza masa powietrza z przeciwnego kierunku (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Nowy tydzień zaczniemy od porannych przymrozków, a w dzień na termometrach zobaczymy od 9 stopni Celsjusza na północy do 14 na południu. Później, w drugiej połowie tygodnia, zrobi się nieco cieplej i na południu kraju w weekend będzie nawet 17 stopni. Ta cieplejsza pogoda skończy się na początku listopada i potem czeka nas stopniowe ochłodzenie i w końcu spadek temperatury w całej Polsce poniżej 10 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości